Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha kék szemű szibériai husky-t...

Ha kék szemű szibériai husky-t szeretnék, a tenyésztő (és ezzel együtt a fajtatiszta kutya) nem is lehet opció?

Figyelt kérdés
Még egy korábbi kérdésben olvastam,hogy tenyésztőnél nincs is ilyen,csak szaporítónál,mivel érzékenyebb a kék szem,betegségre hajlamosabb.(?)Bennem egész gyerek korom óta ez a kép élt erről a gyönyörű kutyáról.Tudom,hogy az egészség az első,a küllem csak a sokadik,pláne ha az ember minél egészségesebb,minőségibb kutyákat szeretne,csak meglepődtem.Számtalan más fajtánál,amelyeknél pl a blue-merle színváltozat elfogadott,látok kék szemű egyedeket is.Tehát akkor mégsem akkora probléma?Példa:merle aussie-nál is láttam már barna és kék szemű kutyát is.Ott akkor miért nem küszöbölik ki az utóbbit?
2013. dec. 21. 19:26
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

Ahogy az embereknél is érzékenyebbek a kék szeműek, úgy az állatoknál is. Én elhiszem, hogy szép.. Csak ezért bevállalnál egy érzékeny szemű kutyát? Megéri?


"gyerek korom óta ez a kép élt erről a gyönyörű kutyáról"


Nekem ez a kép egy vágott fülű argentin dog. Már nem lehet vágni a fület, ettől függetlenül is gyönyörű, és elsősorban egészséges. Ha barna szemű lenne, már nem is tetszene?

2013. dec. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jajj...Nem.Ne sarkítsuk már le ennyire a mondandómat.Véleményem szerint IS első az egészség,a szépség meg belülről fakad,egy egészséges,jól nevelt kutya akármilyen keverék is lehet,attól még szép.Nem CSAK a kék szemű husky szép,csak nekem jobban tetszik úgy.Nem értem viszont,hogy más fajtáknál miért engedik a kék szemet,mint pl az angol pásztorkutyák.Náluk nem érzékenyebb ez a verzió?Ha a tenyésztők a szibériai husky-nál kihagyják"a kék szemű egyedeket,miért nincs ez így egy skót juhászkutyánál(blue-merle természetesen),sheltie-nél,aussie-nál,border collienál és még jó néhány fajtánál?
2013. dec. 21. 20:16
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért hagyják ki a tenyésztők, mert nem akarják a kék szemet tovább vinni, hanem, mert a legtöbb kék szemű kutya megbukik az egészségügyi szűréseken, és ugye őket nem vonhatják tenyésztésbe. De azért vannak kék és felemás szemű huskyk tenyésztőknél is külföldön, csak ritkább. Nem tudom, más fajtáknál mennyire gyakori, mert én leginkább csak a huskykkal foglalkozom.

Semmiképp nem érdemes csak szemszin vagy szin alapján választani kutyát, főleg nem szaporitótól, mert abban mindenféleképp nagy a rizikó, hát még ha a szem is érzékenyebb alapból...

De, hogy lásd, hogy tenyésztőknél is vannak ilyen kutyák, itt van pár:

[link] - nevét irja a képen

[link]

[link] - Playmor Wild Ride

[link]

[link]

[link]

2013. dec. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Akiteki ***** válasza:
100%
Megértelek, én is így voltam vele, hogy a husky csak fekete-fehér és kék szemű lehet. Aztán lett egy majdnem fehér, felemás szeműm. :) Egy év alatt rájöttem, hogy a kék szemével nem tud úgy nézni, mint a barnával, hogy elolvadjak tőle. A következőnél már kikötés volt, hogy nem lehet kék szemű. Évek óta talán ha 2 kutyát láttam az országban tenyésztőnél születni felemás szemmel, kék szeműt egyet sem.
2013. dec. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Szia!


Én úgy vagyok ezzel, hogy befogadtam egy kék szemű és egy felemás szemű husky-agár keveréket is.

Ők már élnek, nekik is kell egy család, őket is etetni szeretni, gondozni kell, ha beteg lesz, beteg lesz, de ez nem rendelésre megy, hisz már itt van és él!!!!! Gazda kell neki is! Ez a válogatás, hogy ki betegesebb és nem , nekem azt jutatja eszembe, hogy mi van ha pl. : down-kórosnak születtünk volna, és kidobtak volna minket, csak mert "betegek" vagyunk?!!!! Ha nekem bármilyen gyerekem is lesz, szeretni fogom ugyanúgy!!! Ugyanígy vagyok a kutyákkal is, nem érdekel, hogy mire hajlamos, senki sem jósolhatja meg a jövőt, hogy mi baja lesz, vagy mi nem...De!!! Élnek és szeretetre vágynak! :D És én szeretem őket és kitartok mellettük! :)

2013. dec. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

10:09

Már megint hozod a formád.:)

Itt senki nem arról beszél, hogy ha megszületik egy kutya, akkor azt nem kell szeretni, valószinűleg mindenki szeretni fogja(persze vannak olyanok is akik ez miatt leadják, de őket most hagyjuk). De egy tenyésztő törekszik arra, hogy ne forduljon elő betegség, ezért szűreti a kutyáit betegségekre, meg neveli őket jó körülmények között és igy igen is ritkán fordul elő betegség, persze totál kizárni nem lehet, de csökkenteni igen... Ezért nem kell a szaporitókat támogatni, mert ők erre szarnak rá, még a körülmények sem jók, nem hogy szűréseket csináljanak és igy csak növelik a beteges kutyák számát, erről persze nem a megszületett kiskutyák tehetnek őket szeretni kell, de nekik szerinted jó, hogy betegen kell leélniük az életüket? Persze van olyan ami nem lesz beteg, de eléggé zsákbamacska a dolog. Igy is rengeteg kutya van az országban menhelyeken, szerinted kellenek a felesleges, felelőtlen almok? Gondolkozz már kicsit.... Mondjuk mondhatom én ezt annak aki az ország egyik legnagyobb szaporitójától vette a kutyáját.

2013. dec. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!