Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyám legyen...

Milyen fajta kutyám legyen (többi lent! )?

Figyelt kérdés

Amit biztosítani tudnék neki: -Napi max 1 óra séta +kutyapark

Amilyen kutyát szeretnék: a szőre mindegy, kis-közepes méretű legyen.

Amit én "elvárok" egy kutyától: ne legyen benne agresszió,megbízható legyen,és ennyi:) Köszönöm az ÉRTELMES válaszokat!:)



2013. dec. 22. 11:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%

Az utolsó feltételnek MINDEN kutya megfelel.....CSAK nevelés kérdése.Minden kutya megbizható!!!

Ez is segithet: [link]

Szerintem hozzád a yorkshire terrier,cocker spániel,foxterrier,border terrier illik hozzád...de majdnem az össze terrier is.

2013. dec. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Az, ajánljunk neki terriereket, akiknek rohadtul nem elég napi 1-másfél óra séta, gratulálok :) igazából semelyik kutyának se elég ennyi, legalább 2-3 óra napi séta + agyi fárasztás a minimum. Ha nem tudsz több időt szánni a kutyára, akkor én a plüsst javaslom. Ha meg rá tudod magad szánni _legalább_ napi 2 órára, akkor nézz el egy menhelyre és fogadj örökbe.
2013. dec. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Cocker spániel. Imád játszani, mozogni, de azt is elfogadja ha épp pihi van egész nap, olyankor ő is alszik és nem rosszalkodik. Kedves, családszerető, imádnivaló. Legalábbis az én 2,5 éves spánielem ilyen :)
2013. dec. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 sippara ***** válasza:
45%
Napi MAX egy óra sétával tényleg plüsst, esetleg macskát, annak még annyi sem kell. A kutya sajnos időt "vesz el".
2013. dec. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Csak nekem tűnt fel, hogy a séta mellett ott van, h + kutyapark? :)

De Kérdező, azt nem írtad, hogy ott mennyi időt töltenétek.

Még arra az információra szükség lenne, hogy hol tartanád (lakás, kert, mindkettő).

Első kutyád lenne?


Amíg ezeket nem mondod meg, senki nem fog tudni kutyát ajánlani.

2013. dec. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 sippara ***** válasza:
Feltűnt, csak én úgy értelmeztem, hogy össz egy óra jut sétára ÉS parkra egy nap - ezt is érdemes lenne tisztázni :)
2013. dec. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
szóval..egy óra séta,plusz 1 óra kutyapark!:D első kutyám lenne,és lakásban tartanám..:)
2013. dec. 22. 13:28
 8/14 anonim ***** válasza:
55%
Kérdező nyugi, ha nem jön össze minden nap a 2 óra foglalkozás akkor is nyugodtan lehet kutyád. Mindenki osztja az észt de el ne hidd hogy csak akkor lehet kutyád ha min. 3 órát sétáltatod a kutyád. Nagy hidegekben én nem sétáltatom a kutyát 3 órát, 1 óra után szétfagyok de ettől még a kutya elvan. Lényeg a lényeg hogy amikor van időd foglalkozz vele, szobában tanítgatással is rendesen lel lehet fárasztani, az enyémet még úgy is hogy eldugdosom mindenhol a szobában a kedvenc labdáját és azt keresgeti :) Jól válassz, ne egy nagyon aktív kutyát és nem lesz gond :)
2013. dec. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Bichon Havanese-t ajánlanék, (vagy esetleg törpeuszkárt). Bár a szőrükkel foglalkozni kell, de a lakást nem szőrözik össze, nagyon jó első kutyák, nem agresszívak, megbízhatóak (pl nem mennek el úgy az orruk után, mint egy beagle), és elég nekik annyi mozgás szerintem, amennyit biztosítani tudsz, ha ez aktív idő.

Mopsz az, amit ajánlanék, ha jó helyről hozod, nem lesz beteges, kevesebb a mozgásigénye, mint a bichonnak, szóval a 2 óra bőven jó lenne neki, a lakásban eléggé szőröz, viszont egyáltalán nem agresszív, és első kutyának kiválóak.

2013. dec. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
ill. az tudod, hogy lakásban élő kutyát napi három egészségügyi sétára el kell vinni. :)
2013. dec. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!