Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám rázza a fejét sokszor,...

Kutyám rázza a fejét sokszor, mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Német juhász kutya, kb 45 kg, múltkor volt már kint az állatorvos, adott gyulladáscsökkentő folyadékot, meg kitisztította a fülét. Most megint előjött neki, akkor rendszeresen kell neki tisztíttatni? Néha a lábával vakarja, olyankor nyüszít néha. De most már szegény kutya szinte folyamatosan rázza a fejét, ha nem alszik.

2013. dec. 22. 12:11
 1/8 sippara ***** válasza:
56%
Be kéne vinni egy rendelőbe, ahol normálisan kitisztítják a fülét, megmondják, hogy konkrétan mi baja, és hogy mivel/hogyan/milyen időközönként kell kezelni. Mondjuk azt kapásból nem kellett volna megvárni, amíg a kutya már nyüszít és éjjel-nappal rázza a fejét...........
2013. dec. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

szia!


Ige, a füle. Hívjátok vissza a dokit, ne menjetek így neki az ünnepnek, szegény kutyátoknak komoly fájdalmai vannak :(!


Nekem is ilyen volt a beagle-m, sokszor kellet neki gyógyszert venni a fülére, de mindig megvettem neki, mert a fülfájás az szörnyű...

2013. dec. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amellet hogy kitisztítják a fülét érdemes lenne bűzmirigyet is nézetni, ráadásúl az allergia is okozhat folyamatos fülgyulladást. Atkára nézték. Bár gyanítom ha házhoz ment a doki akkor nem nézte meg.
2013. dec. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Holnap elviszem másik orvoshoz Budapestre, az itteni doki lehet, nem nagyon ért ezekhez a dolgokhoz. Vidéki állatorvos, szinte egész nap csak a marhatelepen van. Amúgy elég érzékeny kutya, egyszer elvittem orvoshoz, mert sántikált, meg kellett volna állapítani, melyik lábára sántít, de mindegyik lábára nyivákolt, ha megszorongatta a doki. Ezért nem tudni mennyire komoly a dolog nála. De ez csak pár napja tart, holnap egyből elviszem.
2013. dec. 22. 13:51
 5/8 anonim ***** válasza:
Vannak olyan füves magvak,mint a toklász,ami befúródik a fülbe,ha mélyebben van pedig csak müszerrel lehet belelátni a fülbe,illetve kivenni.Szóval mindenképpen egy felszerelt rendelőbe kell vinni.
2013. dec. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem nem idegentest a fülében, a toklásznak most nincs is szezonja. A én kutyusom is fülbajos volt régebben, és igen, a bűzmirigy és az allergia is okozhatja a problémát. Nekünk a fültisztítás nem vált be, a fültisztító folyadékoktól csak még jobban begyulladt a füle. Aurizon nevű antibiotikus fölcsepp volt, ami végül meggyógyította, de azt csak a dokinál tudsz venni.

Az allergiát a táp is okozhatja, amivel eteted, az pedig generálhatja a fülgyulladást. Nagyon összetett probléma, és sajnos az a tapasztalatom, hogy a dokik többsége nem foglalkozik érdemben a kiváltó okokkal, csak a tüneti kezeléssel, szegény kutya meg csak szenved. Mielőbbi javulást kívánok neki!

2013. dec. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

füle: lehet gyulladás, hallójáratszűkület, gomba, esetleg a szőr bántja, nekik arrafelé is nő szőrük. Lehet allergia, bár náluk nem olyan gyakori.


bűzmirigy: sokszor a bűzmirigy feltöltődése fülgyulladást okoz, és az így jelentkezik.

2013. dec. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget mindenkinek, ilyenekről a doki még csak nem is beszélt.
2013. dec. 23. 05:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!