Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok?

Milyen kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés

Már van egy mentett, 12 éves , idős, kis termetű keverékem. Mellé szeretnék egy szintén kisebb termetű, könnyen nevelhető, nyugodt, csöndes társat. A mozgatására kb. 2 órát tudok szánni naponta. Panelba lenne.


Főképp rájuk gondoltam: bichon havanese / frisé, cavalier spániel, maltese, papillon, shih-tzu.


Persze más ötleteket is várok. Szívesen vinném kiállításra is.


2013. dec. 22. 13:05
1 2
 1/12 piriiiiii ***** válasza:
0%

Tacskó. :D Az tökéletesen megfelel minden feltételnek...

Bár én a feltételek ellenére is csak azt tudom mondani, hogy: kuvaasz. :D

Az én nagy vágyálmam egy mudi. Kedves és okos kutya, nem is túl nagy, bár annyira nem is apró. Viszont nem hiszem, hogy nyugodtnak és csöndesnek mondható, kell neki a nagy mozgástér, panelban nem hinném, hogy jó lenne neki (bár egyik kutyának sem, úgy vélem). Dehát a mudi természetétől fogva ilyen, mert pásztorkutya.

2013. dec. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 piriiiiii ***** válasza:
0%
Igazából... nem. Vegyél mudit, nagyon-nagyon ajánlom. Alig van rossz oldala, sőt. Nincs is. Talán még panelban is tartható, ha valós szám a két óra mozgás.
2013. dec. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 piriiiiii ***** válasza:
0%
Ja, és nagyon gyönyörű kutya is.
2013. dec. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A mudi nem csöndes és nyugodt, de panelban remekül tartható, ha az ember viszi rendesen sétálni és sportolni. A tacskó pedig nem könnyen nevelhető.

Ha a csöndes fogalmába belefér a röfögés, akkor a mopsz is jó választás lehet. Bár a bichonnak megvan az az előnye, hogy nem hullik a szőre, viszont kiállításra nehéz felkészíteni, és szerintem inkább sportos kis kutyák.

Szerintem menj el egy kiállításra (pl a februári bp-n rendezett kiállítás), és nézd meg élőben a kinézett fajtákat, beszélgess tenyésztőkkel is. Egy kiállítás nagyon mozgalmas, ezért itt jól felmérhető a fajták tűrőképessége.

2013. dec. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

az általad felsorolt kutyák közül egyik sem nyugodt és csendes

nekem tacsim van, egy igazi energia bomba, én hamarabb elfáradok, mint ő, ha nem szólók rá képes órákon keresztül fejetlenül ugatni

2013. dec. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 piriiiiii ***** válasza:
0%
De persze az ember alaptermészete belekötni mindenbe. Semmi sem jó úgy, ahogy van.
2013. dec. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
si-cu csendes,nyugodt néha kell neki egy kis szeretgetés. hamar az ember szívéhez tud nőni és irtó aranyos kb 2/3-hetente kell ápolni a szörét olyan mint egy kiscica de ha jólvan tartva semmi gond sincs vele legalábbis az enyém ilyen)
2013. dec. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Shi-tzu ra sok mindent lehet mondani csak azt nem hogy csendes.


A bison máltai cavi jó lehet bár egyik se kifejezetten könnyű eset.

Mopszal csak az a baj hogy nagyon betegesek még a tk-sak is.


Amit én tudok ajánlani ilyen feltételek mellé az a törpeuszkár esetleg a törpesnaci, a két óra naponta nekik elég az uszkár egy fokkal könyebb és halkabb talán.

2013. dec. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

kiállításra csak akkor viheted, ha törzskönyves, az meg százezer ft-on felül kezdődik,bármilyen fajta... erre felkészültél?


olyan kutyus nincs, aki a fajtája miatt csendes, nyugodt satöbbisatöbbi...ez mindig egyénfüggő:)


ugyanúgy lehet menhelyi keverék (most az Illatos úton van egy pár marha jó pofa pici testű:D), mint például egy tk-s spániel...:)

2013. dec. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem 100en felül kezdődik minden fajta.. Pl a magyar fajtákból a legtöbb nem, csak azok többnyire eléggé ugatósak.

de más kutyát is lehet kapni 100 alatt, persze nem lesz a kiállítás győztes top kutya, de egészséges igen :)

2013. dec. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!