Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Profi Kutyások! Adnátok...

Profi Kutyások! Adnátok tanácsot mit csináljak, hogy a kutyám ne pisilje össze folyamatosan a házában lévő takarót, szivacsot, bármit amit leteszek neki, hogy ne fázzon éjszaka?

Figyelt kérdés

Három hónapos, és hosszú szőrű, tökéletes szigetelt kutyaháza van, így kint alszik. Viszont, olyan büdös állandóan, mert gyakorlatilag a saját pisijében fekszik. Az első dolga, ha lerakom a tiszta rongyot alá, hogy rápisil.

Mit lehet vele csinálni?


2009. nov. 26. 11:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%
Szidd össze, hogy nem szabad fujj, stb. Tudod ilyenkor mi a szokás, de egyébként még nagyon pici - 3 hónapos - csecsemő szinte. Majd leszokik erről, az én kutyusom is mindig bepisilt, aztán ahogy nagyobbacska lett, mintha elvágták volna, de mivel ő benti kutya, van, hogy nem tud kimenni és bepisil, akkor viszont nagyon szégyenli magát. De nem bántom, mert nem tehet róla, de ilyen nagyon nagyon ritkán van.
2009. nov. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
próbáld ki azt hogy kiveszed a rongyot amit összepisil és lerakod neki kint a háza mellé,mutasd is meg neki h oda tetted!a házát meg takarítsd ki rendesen domestosos vízzel hogy ha bemegy ne érezze a pisi szagát!és így talán kimegy majd pisilni oda ahol a pisi illatát érzi!és rakj be egy tiszta takarót a házába!a szüleimnél ez a módszer bevált!csak legyél vele türelmes! :)
2009. nov. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

na azért nem kell rögtön nekiesni....egyrészt három hónapos és mostanában olyan hőmérséklet ingadozások vannak ami miatt az sem lenne csoda ha felfázott volna, hiszen a saját testhőjét még csak most tanulja szabályozni.

Egy orvosi kivizsgálás már csak azért sem ártana mert a kutyák alapvetően igényesek a környezetükkel szemben, tehát valószínűleg nem jókedvében ürít maga alá hanem valami oka van rá....ez lehet szervi de lehet egyszerűn félelem is.


Nem kell rögtön szidni meg büntetni mindenért...

2009. nov. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Hiába ilyen kicsi, a kölyök kutyák sem szoktak maguk alá csinálni, és abban feküdni. Lehet, hogy felfázott.

Az egyik pisis takarót rakd ki az ólja mellé. Rakd be a tisztát, és ahogy elkezd pisilni, azonnal rakd ki az ól mellettire. Pár alkalom alatt meg fogja tanulni, hogy a kintire kell a dolgát végezni.

2009. nov. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat!

Nem tudom, még soha nem volt kutyám, de most úgy érzem többet nem is kéne. Bár ez biztos fog változni, mert amúgy szeretem, de nem tudom mi ez nála. Ha berakom a tiszta rongyot, első dolga, hogy rohan oda, és már pisil is. Kicsi kora óta. A rongyot is amit az alomból hoztunk neki amikor hozzánk került, amikor leraktam oda ahol a helye volt, odament megszaglászta, és már pisilt is. Amikor észreveszem, hogy a házába pisil, mindig mondom, hogy nem szabad, és érti is, csak leszarja. De írok jobbat. A múltkor nyitva maradt az ajtó, és belógott a lakásba. Berohant a hálószobába, felugrott az ÁGYAMRA, és már pisilt is.Bele az én ágyamba. Na ne tudjátok meg hogy kiakadtam.

2009. nov. 27. 11:36
 6/12 anonim ***** válasza:
Lehet az a baj, hogy amit vittetek rongyot az alomból, azon érzett olyan szagokat. Pl. mi puha pamutdarabokat tettünk a kicsik alá és ha pisis lett kicseréltük. Lehet azt hiszi arra van.
2009. dec. 2. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Csak egy tipp...


[link]


[link]

2009. dec. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ez nagyon jó!!!!!!!!!!!!!!! Köszönöm!!!!!!!!
2009. dec. 2. 13:06
 9/12 anonim ***** válasza:

1. a kutya helytelen cselekedetét kb. 1,5 másodpercen belül kell szidni/jutalmazni (arckifejezés, hangszín kritikus, tessék átéléssel előadni)

2. a fenti hiányában egy rossz szokás korrigálása minimum(!) 3× annyi idő, mint valamit megtanítani (tanítás: megértetem mit akarok/várok, majd, ha már érti, akkor megkövetelem az odafigyelést, ha ez nincs, büntetek, de erre kizárólag akkor van jogom, ha biztosan érti mit várok, csak valami más szerinte érdekesebb, mint a vezér parancsa, azaz úgy viselkedik, mintha ő lenne a vezér, mivel kutyák között nincs egyenrangú)


3 hónapos kutyánál erőteljes szidalmazás a nem kívánt cselekménykor, helyes viselkedés esetén pedig erőteljes dicséret az adott cselekményre kitalált vezényszóval (nem kell ismételgetni). Rendszer, tehát következetesség alapkövetelmény, pl. vezényszó egy az adott dologra, dologhely egy terület, máshol tilos (ehhez ugye tettenérés is kell), etetés ideje egy (kutya sose egyen előbb, mint a vezér, mert ellentmond az öröklött viselkedési normájuknak)


Lakás, ajtó, lépcső, stb.: egyáltalán nem rohanhat előre a kutya, mindig csak a vezér után, mivel a vezér csinál mindent elsőként, aki nem első, azt a kutyája az adott dologban nem ismeri vezérként. = igen, a vezér dolga előlépni védekezésből való támadásra... (de ez esetben együtt támad a falka az idegenre)

Tehát az ágyadra rohanás, vizelés halmozott probléma. Az én kutyám nem lépheti át a küszöböket, nem mehet sehol előttem , de legalábbis első jelzésemre meg kell állnia/ hátrább maradnia, kapu előtt leülni, kimegyek, kihívom, megint ül, csukom. Ha többen megyünk, ő az utolsó.

Mindezt olvastam, alkalmaztam, bevált.


Tehát a kutyatartás egységes szemléletet követel meg, nem pillanatnyi reakciókat. A fentiek alapján remélem, el tudsz indulni a neked megfelelő úton.

(magam is úgy vélem, az első fél év, a szobatisztasággal, ami kínkeserves és ha lehetne, kihagynám, de eddigre már megformálódik az egyénisége, meg kell történjen a szocializáció, ismeretlen dolgokhoz szokás, nem lehet másra bízni.. kitartás! )

2009. dec. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nálunk ezek a távoltartó sprayk nem váltak be.

Mondjuk kutyapelenka? Arra még dicsérni is kell, ha rápisil :) Már most jelölget a drága? :D Amúgy határozott szidás, még simán le tudod szoktatni, hisz kis törpe méég :) Kitartás!

2009. dec. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!