Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy szukára az ivartalanítás...

Egy szukára az ivartalanítás milyen hatással van?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy sok betegséget megelőzhetek vele, de van például jellembeli változás is? Nyugodtabb lesz? Kevésbé domináns?

2013. dec. 22. 20:36
 1/7 Akiteki ***** válasza:
100%
Annyi változást vettem észre, hogy a tüzeléskor nem morcos és a másik szuka tüzelése sem zavarja az ivartalanítottakat. Tehát összességében igen, nyugodtabb lesz.
2013. dec. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
2013. dec. 22. 20:46
 3/7 anonim ***** válasza:
nálunk semmi de semmi különbség nem lett, pedig két ivartalanított szuka kutyám van...talán bújósabb...bár az lehet, hogy az együtt töltött évekkel arányosan változik:D
2013. dec. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tüzeléskor morcos volt ? nekem csak szukàim voltak és ez idő alatt voltak a legszererhetőbbek mindig bujtak hozzàm. Érdekes. Ez morcosàk miben nyilvànult meg?
2013. dec. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát az enyém pont hogy kevésbé lett bújósabb. És sajnos a szőre egyértelműen rosszabb lett. De persze ugye előnye is van a dolognak.
2013. dec. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Akiteki ***** válasza:
100%

Nekem több szukám van együtt. Tüzeléskor úgy viselkednek, mint mi: idegbaj, morgolódás. A kanokat elzárom, de a szukák is másznak egymásra, ilyenkor megy a morgás.

Az egy szem szuka igen, ő bújós a tüzeléskor. Még az öledbe is bemászik. A falka másképp viselkedik.

2013. dec. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez náluk is egyedenként változik. Az embereknél is van olyan, akinek ha megjön átvált házisárkányba, más meg nem.

Az én kutyám tüzeléskor teljesen kifordul magából. Az eddig tanultakat egy csapásra elfelejti, elkezdi feszegetni a határokat, sokkal pörgősebb, de hamarabb is fárad el. Amúgy a mindennapokban minden kutyával simán elengedhetem, mert tudom, hogy nem lesz baj, ha tüzel akkor meg morog, meg oda oda kap nekik. Nem agresszív, mint azok a kutyák, akik ténylegesen agresszívak, és nem lehet elengedni őket, hanem kevésbé türelmes. Hétköznapokon, ha rátámaszkodik egy kutya, akkor kiugrik alóla és kezdődik a játék, ha tüzel, és rátámaszkodik egy kutya, vagy csak ráteszi az egyik mancsát már morog, és odakap a levegőbe (nem a kutyára)

Szóval, ha az én kutyám ember lenne azt hiszem nyaralni mennék azokon a bizonyos napokon...

De, mivel nem szeretem a jellemét tüzelés közben, ezért a következő tüzelést már nem várjuk meg, szépen elslattyogunk a dokihoz, és elbúcsúzunk az ivarszervektől.

Jobb lesz az mindenkinek, kiskutya meg amúgy sem kell.

2013. dec. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!