Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen módszerrel kezelhető...

Milyen módszerrel kezelhető az alább leírt puli magatartása, és mi (a gazdái) hogyan viselkedjünk?

Figyelt kérdés
Kb. 2 éves puli kan kutya, sajnos előéletéről nem tudunk (csak következtethetünk), egy 3 éves tacskó lánnyal él együtt, akinek sokszor mutogatja hogy ki is az úr a háznál ha mi nem vagyunk ott. Tavasszal fogadtuk örökbe, alapvetően kedves kutya és barátságos az emberekkel és kutyákkal is. De van egy két dolog amit nem tudtunk megérteni a viselkedésével kapcsolatban.(Valószínűleg erősen domináns jellem).Ha az udvaron sétálunk és nem figyelünk rá akkor harapdálja a bokánkat, evés közben ha közel megyünk morog és vicsorog, ha elás valamit az udvaron és arra a részre megyünk morog. Ha jön az utcában egy lovaskocsi vagy teher autó meg van őrülve. Jan Fennell módszereit alkalmazzuk, addig nem nyúl a kajához amíg oda nem engedjük, de utána morog ha a közelébe megyünk.Mindig megvárja hogy mi menjünk be elsőnek az ajtón. Sétáltatás közben nagyon izgatott, minden kutyát megugat az utcán is mintha az ő területe lenne.Ha találkozik más kutyákkal kedves velük és nem támad, habár az embereket jobban kedveli. Kutyasulira most nincs keretünk, internetről szedegetjük a tapasztalatokat.Jól jönnének a tanácsok és a további tapasztalatok.

2013. dec. 23. 01:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem igazán tekint titeket falkavezérnek. Ajánlom nézd meg az www.egyikkutyamasiknem.hu -n a filmeket, nagyon tanulságos. Az én befogadott tacskó keverékem is ilyen volt, bevédte a tálat. Én úgy szoktattam le róla, hogy elősször a kezemből etettem, közben dicsértem, és simogattam. Utána a tányér fölött etettem a kezemből, dicsérve simogatva. Egyre lentebb vittem a kezem a tányérhoz, és a végén már a tányérban volt az étele. Ez beletelt két hétbe, de mára simán járkálhatok körülötte, át is léphetek fölötte. A simogatást most sem bírja. Az ételt is el tudom tőle venni már, ezt úgy tanítottam meg neki, hogy fogtam egy külön kis tálat tettem bele kevés ételt. Ő ugye evett a rendes táljából, én pedig odaadtam neki a másikat. Amíg azt megette elvettem a másikat. Ahogy a kistányérból befejezte az evést, rögtön vissza is adtam neki az ételt. Pár nap alatt fölfogta, hogy valamit valamiért elven működik a dolog. Ezután csak a kistányért kellett kivennem a műveletből. Már elég ha szólok neki, hogy menjen onnan, és elvehetem a tányérját.

A másik megoldásom a tányérelvevésre:

-eszik a kutya, és te egy merítőkanállal odanyúlsz a táljához, és adsz neki még egy keveset. Ezt minden etetésnél. Mindig hagyj egy kevés ételt, és azt akkor add neki oda, mikor már amúgy is eszik. Így a merítőkanált jó dologhoz, plussz kajához köti. Egy idő múlva úgy adtam neki, hogy egyáltalán ne férjen oda az ételhez. Így neki el kellett hátrálnia a tányértól, amíg odaadtam neki a plussz ételt. Ezután mikor elhátrált simán elvettem tőle a kaját, nem zavarta, persze aztán vissza is adtam. :)

-Másik kutyánknak mániája a bokaharapás, ő játékból csinálja, meg szeret minket, csak a figyelmet akarja magára vonni, nem tudom a tiéd mit csinál?

2013. dec. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A puli jellegzetessége az odacsipkedés. Bokára.

Nektek kell megoldani, hogy leszokjon róla. Megtiltani, megakadályozni, stb.

A morgást is sürgősen le kell állítani. nem szabad félni, amikor morog, és határozottan elvenni, amit véd. Akár a vacsoráját is. Ez a morgás, ha nem oldjátok meg, könnyen átcsaphat odaharapásba is. ha megvárja az ételét nyugodtan, akkor tovább kell lépni, és nem engedni, hogy bevédje.

2013. dec. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!