Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol lehet a gond?

Hol lehet a gond?

Figyelt kérdés

A problémám elég összetett. Egyrészt, a kutyám egyáltalán nem kötődik hozzám (máshoz sem). Túl vagyunk 4 kötődési tréningen, eljutottunk egy bizonyos szintre, de nem az igazi. Az egész életünk szabályokból áll, nyilván folyton azon van, hogy felülírja őket, de nem érzem, hogy alulmaradnék vele szemben (viszont valószínűleg ő úgy érzi).A behívás nem megy, egyedül nem marad meg otthon, hisztizik, kapar, rombol. Ez mind arra utal, hogy a vezérséggel vannak gondok. De fogalmam sincs mit tehetnék még?! Tényleg mindent becsülettel csinálok, nem szoktam ezen parázni, simán rászólok ha pofátlan, ha kis önálló akciókba kezd és szépen leáll (aztán 2 percmúlva újra bepróbálkozik). Sokat tanulunk, a kajáért megdolgozik, olyankor el is tudom engedni. De ha csak sétálgatunk, ahhoz nyomkövető póráz kell. Egyszerűen nem tudom mit csinálhatnék még. 99%-ban így is az én akaratom teljesül. Azért nem értem, mert mások fele ennyire nem nevelik meg a kutyájukat és mégsincsenek ilyen problémáik. Nálunk meg néha elmúlik, de aztán újra előjön.

Ja azt tudni kell hozzá, hogy egy másfél éves beagle szuka kutyáról van szó, 7 hónaposan került hozzánk. Tehát a kérdésem, hogy a mi a fittyfenét kellene még csinálnom, hogy elfogadja a helyét??? És hogyan tehetem jobbá a kötődést?



2013. dec. 23. 22:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha a kutyanevelés részével nincsenek gondok (bár ehhez az kéne, hogy egy szakértő otthon megnézzen titeket "akcióban"), akkor érdemes elővenni az emberi tényezőt. A kutyánk sokszor tükröz minket viselkedésben, simán mutathat akár egy megoldatlan problémát is az életedből. De ezt csak akkor, ha a nevelési problémák, következetlenség stb kizárható.
2013. dec. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A beagle különösen nehéz eset.

Szerintem "egyszerűen" az a gond, hogy nincsenek a kutya energiái levezetve, az ösztönei kiélve. Tanulhatnátok nyomkövetést, emberkeresést (mantrailing asszem), ezek nagyon testhez állóak. Játszatok falat megkeresős játékokat. Mozgasd le rendszeresen.

Ezek megvannak?

2013. dec. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát, nem mondom, hogy mindig minden körülmények között 100%-osan jól csinálom, de biztos kézzel irányítok. Mondjuk a felevéssel vannak problémák. Van, hogy nem veszem észre, csak amikor már nyammog, és azt már nem köpi ki. Létezik, hogy egy dolgon ennyi minden múljon? A viselkedése amúgy nem domináns, inkább olyan egészséges, normális.
2013. dec. 23. 22:47
 4/7 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam a mozgásra, úgyhogy bicajhoz szoktattam és elkezdünk bicajozni (nem változott semmi), minden nap 5 (2-2-1) órát vagyunk kint, abban van játék-labdázás, futkározás, tanulás és sima szaglászós séta is + játék kutyákkal (és ez minden nap!). Két tanfolyamot végeztünk, járunk öv-re, flyballra, jártunk agility-re. Ha otthon vagyunk akkor alszik egész nap (sétaidőt kivéve).
2013. dec. 23. 22:54
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy egyszerűen túl sokat vársz tőle? Amit leírtál az kb minden beagle-re ráillik akivel eddig találkoztam, szerintem ez átlagos náluk.
2013. dec. 24. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, ha a kutya "nem működik" az néha csak a gazda érzései miatt van...A szülők érzéseire is rá van hangolódva a gyerek, a kutya meg ráadásul érzékeli a szívritmusodat, a levegővételedet, a testszag változását is, ő talán még pontosabb képet kap az érzelmi állapotodról. Nem véletlenül támad ki a feszült gazda kutyája, mert érzi a gazda reakcióját.


Nekünk is voltak a felevéssel problémáink, most is vannak csak másfajták, pedig nem domináns. Nekem vannak gondjaim a kontrollal, meg autoritással, elkezdtem velük foglalkozni, most ott tartunk, hogy nem engedi el a falatot, de odahozza, és hagyja, hogy kivegyem a szájából.

Idegesen se lehet kutyát nevelni, ha a kutya érzi rajtad, hogy dühös vagy, a közeledbe se fog jönni, mert nem éri meg neki, ezt is rengetegszer tapasztaltam.

Én első körben megvizsgálnám az érzéseimet, vagy Cesar Milanosan az "energiákat", amiket sugárzok a kutya felé. Dühből szólsz rá? Mit érzel ha nem engedelmeskedik? Te hogy vagy a kötődéssel az életedben? Könnyen kötődsz vagy nehezen?

2013. dec. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is beaglem van és nálam ezek nem problémák, semmilyen tanfolyamra meg nem tudom h mire , én semmire nem vittem mégis nagyon okos a maga módján. Sokszor nekem sem engedelmeskedik de ha kicsit emelem a hangom akkor tudja h bajban van. És nem házban tartjuk ezt hozzáteszem. Szerintem túl sokat vársz el tőle , ha 7 hónaposan került hozzáttok akkor még lehet h nem szokta meg a körülményeket.Nekem sokszor mondták h csak üljek le mellé és simogassam és beszéljek hozzá kedvesen, meséljem el a napom meg stb.... és ez is segíthet a kapcsolat teremtésben. Vagy lehet hogy pl. egy másik családtagot tart vezérnek.
2013. dec. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!