Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hazban lakom, van 2 kutyam,...

Hazban lakom, van 2 kutyam, mit tehetnek, hogy ne piszkoljanak mindenhova? Es mut tehetnek az ellen, hogy ne assanak fel minden?

Figyelt kérdés
Az egesz udvar olyan toluk mint a csatater...valami hazi praktika vagy valami? Hallottam klormeszrol, de nem vallt be.mas?

2013. dec. 24. 09:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

sétáltatni kéne őket, minden nap legalább 1-2 órát

nem kell ide semmi házipatika, az unatkozó kutyák ellen mit sem ér, max ők is meszesek lesznek

2013. dec. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A klórmész az egy nagyon durván maró szer, ahova leteszed ott egy ideig az életnek semmilyen formája nem jelentkezik, nem véletlen, hogy tömegsírokba a hullákra szokták önteni.


Felásás ellen mozgatás a megoldás, meg a foglalkozás. 1-1 kedvenc hűsölő gödröt meghagyhatsz, de alapvetően annyit kell mozgatni a kutyát, hogyha hazaér akkor a pihenésen kívül ne nagyon érdekelje más.

A sok séta a kertben ürítés gondját is megoldja.


Ha ez nem tetszik marad a porcelán kutya verzió. Dekoratív, nem ás, nem piszkol csak időnként le kell porolni.

2013. dec. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy azt írod " ne piszkoljanak mindenhova"

A mi tacskónk kiválasztotta magán az udvar legtávolabbi részét a vén-diófa alatt, és még (mint aki szemérmes) hátat is fordított nekünk, ha a dolgát végezte.


Talán amikor összeszeded a széthagyott piszkot, és úgy viszed egy általad megfelelő helyre, hogy a kutyákat is viszed magaddal, megmutatod nekik, hogy annak ott a helye, ... okosak ezek, előbb-utóbb megértik, mit akarsz nekik mondani!

2013. dec. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem minden kutya teszi meg, hogy egy helyre piszkol. Tanítani akkor lehet, amikor odakerült. Az ásás unatkozás miatt van elsősorban. Bár, vannak fajták, amelyek sokkal intenzívebben ásnak. Hiába van két kutyád, nem fogják egymást szórakoztatni. Gödör ellen talán próbáld ki, hogy kutyakakit teszel a gödörbe.
2013. dec. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A klórmész azt felejtsd el!!! Le kéne őket mozgatni napi szinten rendesen! Unatkozó kutya persze, hogy felássa a kertet. Az, hogy nem csak egy helyre kakil, az szinte természetes. A kutya ilyen, ezt remélem azelőtt is tudta mielőtt megvetted!
2013. dec. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Amig egy kutyam volt semmi gond nem volt. Vettem egy nemet dogot 2 honapja, most 5 honapos .probaltam tanitani de sikertelen...setaltatni meg nem tudom minden nap, es jon a hideg es ki se jonnek a melegbol ugyhogy az esett...es a helyzet aznh a 7 eves cocokeremetis tanitja a rosszra...mas otletek?
2013. dec. 24. 12:32
 7/10 anonim ***** válasza:

Más ötlet? Szólj rá a dogra, hogy "figyelj már, ne tanítsd a rosszra a másikat", aztán majd magától megoldódik minden...


Azt hiszem mindenki elég kimerítően leírta mit kell tenned.


"probaltam tanitani de sikertelen..."

Milyen módszerrel tanítottad? Milyen könyvet olvastál el a kutyák tanításával kapcsolatban? Mivel motiváltad a tanítás során?


"jon a hideg es ki se jonnek a melegbol"

Inkább csak TE nem akarsz kimozdulni a meleg szobából... A kutyának szükségük van a sétára, új ingerekre, játékra és szaladgálásra a szabadban. Te se éreznéd jól magad, ha életed végéig egy kertben kéne élned. A kutyák sokkal jobban bírják a hideget is, ha meg mozognak is közben, akkor főleg.


"a 7 eves cocokeremetis tanitja a rosszra"

Miért nem neveled akkor meg a kicsit? Miért hagyod neki, hogy rosszalkodjon?

2013. dec. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
más ötlet?? minek ! tök gyökérként viselkedsz :) a kutya nem dönt ! az ember dönt. hideg van ?? hol ??? mert a hideg mínusz 10 foktól indul, a kutyák pedig imádják a 0 fok körüli hőmérsékletet. rendszeres séta, ( hogy beinduljon a bélműködés !) , homokkal felszort terület az udvaron , séta előtt kutya odavisz, pisi- jutalmazás,dícséret,stb, és így tovább. bár szerintem te ehhez lusta vagy. inkább szedd a kakit mindenhonnan. neked ez a sorsod.
2013. dec. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Csépelhetjük itt az szánkat, úgy sem fogod érteni a lényeget!

Ha eldöntötted, hogy kutya téren művelődni kéne, akkor szólj és ajánlunk könyveket.

2013. dec. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Milyen házban laksz ? Kőházban ? Mert a gabièk a kőházban laktak ott bujtatták a joskagyereket de mègis lement a vècès joskához aki nem mellesleg transz-szexuális . A kutyakkal is hasonlo gond lehet , ha kőházban laksz onnan nem fognak kimenni mert itt bujtatod őket ez az igazság , de amugy is ezt mar mondtam neked . Le kell szorni klor mèsszel a küszöböt ès az kiűzi az ártó szellemeket ami miatt a kutyákba nyugtalanság van. El akarnak menekülni ezèr ásnak de mivel alul vasbetont raktunk le nálatok igy nem tudnak ezer mindenhol ásnak mert fèlnek benn a szellemektől. Ez az igazság
2017. máj. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!