Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a Romániai...

Mi a véleményetek a Romániai döntésről? Szerintem itt is be kellene vezetni.

Figyelt kérdés
Aki nem tudná: Minden törzskönyv nélküli kutyát ivartalanítanak.
2013. dec. 24. 15:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
77%
Haha...Kezdhetik is azonnal a fegyveres testületeknél dolgozó kutyákkal.
2013. dec. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
67%
Én is támogatnám az ötletet.
2013. dec. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
79%
Ez szerintem is jó lenne, mert így nem lenne több szaporítás, meg véletlen alom.
2013. dec. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
65%

Abszolút támogatom. Igazság szerint itthonra se ártana.


Első: és ugyan mitől lennének rosszabb kutyák, vagy mitől tudnák kevésbé végezni a munkájukat, ha nem hajtja őket a szaporodási ösztön? :)

2013. dec. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
89%

Ez is egy megoldás lenne.

Én mondjuk azt a megoldást reklámozom pár éve, hogy a menhelyeken a kóbor kutyákat 2 hónapig lehessen tartani, amelyiket nem fogadták örökbe, azt el kelljen altatni. (Aki ért a kutyákhoz, az tudja, hogy ilyen helyen huzamos ideig tartani őket kimeríti az állatkínzás fogalmát.)

Az így megtakarított óriási összegből ki lehetne fizetni rengeteg kutya ivartalanítását.

Nagyon sok ember elvinné az övét, ha nem kerülne olyan irreális összegbe. Pl. most láttam egy ártáblát, egy nagy testű szuka ivartalanítása 36 e Ft, de egy közepes is 16 körül van. Egyeseknek ez nem olyan sok, de a nép több, mint 40 %-a él a létminimum alatt, ilyesmire nem tud költeni ennyit, a legjobb szándéka szerint sem.

2013. dec. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
65%

Elhamarkodott, ostoba lépés.

Magyarországon is sok olyan fajta van, aminek nincs hivatalos törzskönyve, mivel nem elfogadott fajták. Ezáltal lehet ivartalanítani pl. az összes amerikai bulldogot.

De pl. ott vannak a munkakutya szervezetek, amelyek ilyen-olyan magyar szabályozásnak köszönhetően nem adhatnak ki törzskönyvet, pedig a kutyáik sokkal inkább fajtatiszták, mint sok küllemvonalas társuké.

De még van jó pár ok, amiért ostobaság.

2013. dec. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
65%
Munkakutyákra nyilván nem vonatkozik a szabályozás. Az újsághír nem lenne olyan érdekes, ha ezt is megírnák.
2013. dec. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
75%
Bizony, bizony...a mai felállás szerint csak az ETSZ-ek által törzskönyvezett kutya a fajtatiszta. Ezek után a sok MEOE-s eb keveréknek minősül.Hiszen még az oltásiba sem lehet beírni a fajtáját. Bár egy ilyen döntés szépen leamortizálná a kutyák létszámát záros időn belül. Megoldódna a kutyaprobléma. Lehetne kérni pl Ukrajnából örökbe fogadható kutyákat.
2013. dec. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
36%

ma 17.15

"Minden törzskönyv nélküli kutyát ivartalanítanak."

Ebben egy betű nincs a kivételekről. Ha pedig elkezdik a kivéve X, Y , már káosz az egész.

Nálunk még ott megakadt a dolog, hogy MINDEN kutya chippelve legyen, MINDEN kutya veszettség ellen oltva legyen.

2013. dec. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Van, aki tud hivatalos forrást? Mert ez így, ebben a formában, ninszensz.
2013. dec. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!