Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pomerániai törpe spitz tartók!...

Rózsa kitty kérdése:

Pomerániai törpe spitz tartók! Milyen tulajdonságai vannak a törpe spitznek? Illetve hol tartható stb. szerintetek 25000 ft-ért kapok kölyköt?

Figyelt kérdés
Jah és google-be ugy volt hogy külön pomerániai és külön törpe spitz meg volt közép spitz akkor most mivan? Xd nekem ez a fajta tetszene ez melyik? : [link]

2013. dec. 25. 18:01
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
bocsi :D [link]
2013. dec. 25. 18:08
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Pomerániait 250 ezerért se kapsz, nemhogy 25-ért. Igazából 25 ezerért SEMMILYEN fajtatiszta kutyát se kapsz.
2013. dec. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

A törpespitz, azaz a pomerániai a legkisebb méretű spitz. Eleven, vidám kiskutya, ám a bundája rendszeres ápolást és kozmetikázást kíván. Kinti-benti kutyának vagy lakásban ideális tartani, semmiképp sem kerti dísznek.


25.000 forintért sehol nem fogsz kapni pomit, max csak egy arra hasonlító keverék kutyát. Egy fajtatiszta, ízig-vérig pomerániai ára 300.000 forintnál kezdődik. Csak tenyésztőtől szabad venni, akiknek a kutyái szűrve vannak genetikai betegségekre (patella meg ilyenek).


Náluk érdeklődj:

[link]

[link]

2013. dec. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Drágám,egy pomi 250.000 ezertől indul,nem sz.ros 25-től :D


A pomerániai törpe spitz a kutya hivatalos neve.Amit az apródon meg jófogáson árulnak,az köszönőviszonyba sincs vele.

Egy fajtatiszta egészséges pomi 200-250 ezer ft-tól a csillagos égig kapható.És nem is adják akárkinek.


Sokan akarnak,mert "cuki" de nem kezelik kutyaként,meg pénzt akarnak belőle csinálni.A tenyésztők meglehetősen válogatósak kinek adnak el kutyát.

Tenyésztőt úgy találsz,hogy beírod a google-be,hogy pomerániai törpe spitz kennel,kihozza ezt az oldalt

[link]


Itt láthatod,hogy kb. 5 regisztrált tenyésztő,kennelnév van hazánkban,és ott vannak a weboldalcímek is.

2013. dec. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Értem , hát az első válaszolónak 100% hogy nincs igaza mivel nekem van egy fajtatiszta palota pincsim akit 6000 ft-ért vettem + mikor családiba laktam vettünk ugyszint fajtiszta mopszot 10000ft-ért de te neked van igazad biztosan ;)
2013. dec. 25. 18:30
 6/17 A kérdező kommentje:
és esetleg valami ilyesmi kis méretű kiskutyát tudtok ez árban ?
2013. dec. 25. 18:32
 7/17 A kérdező kommentje:
és az a német törpe spitz is ugyan az ?
2013. dec. 25. 18:45
 8/17 anonim ***** válasza:
87%
Fajtatiszta palotapincsid se lehet, hiszen nem létezik ilyen nevű kutyafajta... :) Ha pekingi palotakutyára gondolsz, akkor a tied nem az. Olyat nekem Magyarországon még senki se tudott mutatni (törzskönyveset).
2013. dec. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Azok úgy fajtatiszták,ahogy én apáca.


Egy fajtatiszta kutyát,törzskönyvvel,szerződéssel,egészségügyi garanciával adnak,8 hetes kora után lehet elvinni.A tenyésztő rendelkezik kennelnévvel,a kutyái pedig a kötelező fajtára jellemző betegségekre való szűréssel,tenyészszemlével és kiállítási eredménnyel.


Ezek költségét összeadva,egy bármilyen fajtatiszta kutya 80 ezernél kezdődik,de inkább 100 ezer és a határ a csillagos ég.

A pomi pedig különösen drága.

A ti kutyáitok mezei szaporítótól vannak,akik találomra összeraktak 2 hasonló kutyát,mindenféle tudás és genetikai ismeret nélkül.

Legjobb szívvel is fajtajellegű keveréknek minősülnek.


6 ezer ft-ért az első 3 kötelező oltása nincs meg egy kölyöknek,nemhogy még a törzskönyv,a kaja,az előszűrések árai stb.


Kutyát meg nem küllem alapján veszünk magunkhoz,hanem jellem alapján.Olyan kutyát kell választani,akinek a jelleme és/vagy fajtára jellemző tulajdonságai beleillenek a hétköznapi életünkbe.


Pl. ha otthonülő lustálkodós ember vagyok,akkor nem veszek terriert,mert nem lesz boldog sem a kutya sem én.

Ha egy sportos,túrázós ember vagyok,akkor nem veszek magamhoz francia buldogot,mert a kutyát egy nyári futás alkalmával jó eséllyel megöli a hőguta.

2013. dec. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
hát pedig nekem van , 6 éve , törzskönyves .. egy ismerősünktöl . PEKINGI PALOTA PINCSI !
2013. dec. 25. 18:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!