Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia bulldog kutyam ma...

Francia bulldog kutyam ma szült császátmetszéssel. Haza hoztuk a kicsiket, de nem akarja szoptatni őket, kifejezetten támadja őket. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2013. dec. 25. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kutya felügyel, amíg szoptat. Utána kölykök elvesz és infra alatt tart. 2 óra múlva ismétlés. Aki ilyen problémás fajtát ellett, illene előtte tájékozódni a várható problémákról.
2013. dec. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg probléma van az anyai ösztönnel.Jó eséllyel nektek kell majd felnevelnetek őket cumiból,ami napi 24 órás elfoglaltság és anyagilag sem lesz kevés a tejpótló.Tehéntejet és kecsketejet ne adjatok nekik,állatpatikában lehet kapni tejpótlót kiskutyáknak,ha az nincs,pótlékként a macskáknak való is megteszi.

A másik módszer,ha az anyakutyát csak szoptatáskor engeditek a kicsikhez szájkosárban(már ha erre a fajtára létezik ilyen)és lefogjátok,míg a kicsik szopnak.

Ez nem jó megoldás.

Remélem tanultatok az esetből és a szukát a kicsik elválasztása után elviszitek ivartalanítani.Amint fentebb írták,mielőtt szaporítani kezdtetek,utána kellett volna nézni.

2013. dec. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Idióták a kutya még nincs teljesen magánál várni kell 2 napot míg magához tér addig nem szabad együtt hagyni őket óránként kell etetni éjjel is neked kell cicre rakni a kölyköket de megmutatni meg kell 2 nap és minden jó lesz
2013. dec. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

És ebben mitől vagy olyan biztos?

Nem minden szuka egyforma,van amelyik egyszerűen alkalmatlan az anyaságra.

2013. dec. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Császármetszésnél igen gyakori, hogy először a szuka nem ismeri fel a kölykeit és össze van zavarodva. Ne hagyjátok őket egy percre sem együtt felügyelet nélkül, 2 óránként fogjátok le a szukát és tegyétek oda szopizni a kölyköket. Ha minden jól megy 1-2 nap múlva felébred benne az anyai ösztön és rendesen fogja őket gondozni, de arra is fel kell készülni, hogy 8 hétig ti etetitek őket.
2013. dec. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Akiteki ***** válasza:
100%

Elég gáz, ha 2 nap múlva éled fel az anyai ösztön szerencsétlenben. Ahogy magához tér, már kezdi nyalogatni a kölyköket. Csak a piciknek tart tovább az ébredezés az altatásból.

Nálunk egyszer volt császár, rémálmaimban se jöjjön elő újra. Délután 2-kor hoztuk vissza Orbitot a babákkal, ő 5-re már magánál volt, tisztogatta a kölyköket. De a picik még kábák voltak és hiába rakosgattam a cicire, csak nyávogtak. Egész éjjel nem aludtam, óránként próbáltam őket rávenni a szopásra. Fejtem a tejet a szájukba, pakoltam egyesével őket, semmi. Aztán hajnali 4 körül kidőltem és bealudtam. 6-kor síri csendre ébredtem. Egyből az villant be, hogy mint az 5 gyerek éhen halt már. Rájuk néztem, és mindenki békésen szopott.

De az anyjuk egyiket sem támadta. Ott bizony a szukával van baj.

2013. dec. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
79%

A francnak kell elletni a kutyádat,ha ennyire tájékozott vagy.Plusz gondolom a törzskönyv,meg a tenyészszemle is az álmaimban létezik nálatok,mert a te kutyád bizony nem kapott volna tenyészhető minősítést.


A többiek leírták,mit kell csinálni.Ivartalanítsd a szukát és soha többet ne akarj kölyköket.Bármennyire jó biznisznek tűnik,nem az,csak tönkre vágod az ígyis pocsék állományt...

2013. dec. 26. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!