Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyv utólag?

Sikítamacska kérdése:

Törzskönyv utólag?

Figyelt kérdés
Barátomtól van egy fajtiszta kutyusom ő ingyen kapta rokonaitól , de nekem adta mert van neki egy másik hím és nem akarta hogyha megnő rivalizáljanak . Viszont a kutyusnak nem volt törzskönyve és a rokonok is az ország másik felén laknak elég macerás lenne így ráadásul valószínűleg a gazdik nem tenyésztők csak szaporítók voltak ezért adtak tovább sietve az utolsó megmaradt kutyuson nehogy nekik keljen + ba fizetni rá az oltásokat , viszont elég jó vágású blöki a tartása viszont nagy költségekkel jár mivel nagy termetű és valamiféle profitot szeretnék szerezni belőle amit a tartására forgathatok vissza. Hallottam valami kutyaszemléről ami nem kéri a kutya szülei tk-ját hanem alaposan megvizsgálják a fajta jellegzetességeit nézve és így állítanak neki ki egy törzskönyvet bele egy pecséttel h tenyészthető persze ha megfelel az elvárásoknak . Valaki adna erről valami tájékoztatást hogy tényleg létezik e ilyen ? Szóval ötletek ?

#kutya #tenyésztés #törzskönyv #utólag #kutyatenyésztés #Rotweiler #kutyaszemle #kutyák törzskönyvezése #kutya törzskönyvezése
2013. dec. 25. 21:09
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
77%
Minden "mai" tenyésztő úgy kezdte, hogy vett egy törzskönyves kutyát. Ha a dolgok legelejére akarsz visszamenni, akkor szerintem bogarászd át az adott fajta kialakulásának történetét. Nézd meg a dátumot, szerintem egyik fajta sem tegnap, sem tegnap előtt, de még csak 20 éve se alakult ki... De szerintem ne vágj bele egy "új fajta" kidolgozásába.
2013. dec. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
De az volt a célom -.- Törpe Rotik érdekelnek valakit ???..... na jó m1 azért kösz mindenkinek :)
2013. dec. 25. 22:25
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

A közgaszdásságod alapján már érthető a pénzügyi elképzelésed. :))

Sajnos, nem megy a törzskönyvezés nálad. Amúgy egy törzskönyves kannak sem sorakoznak a szukák fedezésre. Nagyon keveset tudnál a kutyádnak abból visszaforgatni, amit egy pár fedezésből kapnál.A szuka gazdák nagyon komolyan megválogatják, melyik kannal akarnak almot. Figyelembe veszik a küllemet , a vérvonal sajátosságait, stb. Szóval, nem sokat vesztesz, ha nincs törzskönyve a kutyádnak.

2013. dec. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
53%
törpe roti az.....bravó..
2013. dec. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Azért remélem átérezted benne a szarkazmust és az iróniát :D

Az előtted komentelőnek pedig köszönöm szépen az értelmes választ :)

2013. dec. 25. 22:50
 16/25 anonim ***** válasza:

Kérdezted, hogy réges-rég hogyan állították ki a törzskönyvet az első egyedeknek. Nem hasraütésszerűen, hanem valahogy így, ahogy manapság az új fajták elismerése történik:

[link]

2013. dec. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 zsuzsabazsa ***** válasza:

Régen volt olyan, hogy egy bíró ránézésre megállapította egy származási lappal nem rendelkező kutyáról azt , hogy a fajtájának a jellegének megfelel és megkapta a "B" származási lapot ami azt jelentette, hogy ezzel a származási lappal rendelkező kutya a tenyésztésből ki van zárva, mivel a szülei ismeretlenek vagy azoknak sem volt származási lapjuk.

A "B" származási lap ma már nem létezik.

Sajnos semmit sem tehetsz ez ügyben.

Ahonann a te kutyád származik vagyis a tenyésztője vagy szaporítója neki kelett volna ezeket a dolgokat intézni, származási lapot csináltatni feltéve ha a szülöknek is van.

2013. dec. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon örülök hogy egy ilyen kérdésre találtam mert engem is nagyon foglalkoztatott a dolog.


nekem egy szukám van, és mi is szeretnénk neki kölyköket, de sajnos az egyik szülőjének nem volt törzskönyve így neki sincs. Ám nem azt mondom hogy nagy szaporító leszek ( azaz egy pénzéhes állatkínzó hülye ) hanem szeretnénk neki egy almot, mert nagyon jó természetű, kedves példány ráadásul nagyon szép és egészséges ! Továbbá az emlitésre is már többet lelkesedtek a kölykökért amiket vaószínüleg elajándékozunk mert nem meggazdagodni szeretnénk belőle.


Egy kannál persze más. Szerintem törzskönyv nélkül 1x nyugodtan elviheted fedezni, de persze csak olyan szukához amely szintén szép, egézséges példány !

2013. dec. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
46%
Honnan tudod, hogy szép és egészséges?
2013. dec. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
elárulod hogy milyen fajta?
2013. dec. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!