Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyv utólag?

Sikítamacska kérdése:

Törzskönyv utólag?

Figyelt kérdés
Barátomtól van egy fajtiszta kutyusom ő ingyen kapta rokonaitól , de nekem adta mert van neki egy másik hím és nem akarta hogyha megnő rivalizáljanak . Viszont a kutyusnak nem volt törzskönyve és a rokonok is az ország másik felén laknak elég macerás lenne így ráadásul valószínűleg a gazdik nem tenyésztők csak szaporítók voltak ezért adtak tovább sietve az utolsó megmaradt kutyuson nehogy nekik keljen + ba fizetni rá az oltásokat , viszont elég jó vágású blöki a tartása viszont nagy költségekkel jár mivel nagy termetű és valamiféle profitot szeretnék szerezni belőle amit a tartására forgathatok vissza. Hallottam valami kutyaszemléről ami nem kéri a kutya szülei tk-ját hanem alaposan megvizsgálják a fajta jellegzetességeit nézve és így állítanak neki ki egy törzskönyvet bele egy pecséttel h tenyészthető persze ha megfelel az elvárásoknak . Valaki adna erről valami tájékoztatást hogy tényleg létezik e ilyen ? Szóval ötletek ?

#kutya #tenyésztés #törzskönyv #utólag #kutyatenyésztés #Rotweiler #kutyaszemle #kutyák törzskönyvezése #kutya törzskönyvezése
2013. dec. 25. 21:09
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
0%

a 18.válaszoló vagyok és egy labradorom van


onnan tudom hogy Állatorvos és kutyakiképző is megdicsérte a külleme miatt, illetve hogy nagyon kiegyensúlyozottan viselkedik minden környezetben.


Azt pedig hogy egészséges szintén az állatorvostól tudom , akihez rendszeresen járunk :)

2014. jan. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Valamit itt helyre kell tenni a fejekben. Sem a kutyakiképző, sem az állatorvos nem küllembíró, nem tanulják azt, hogy az egyes fajtáknak hogyan kell kinéznie(pontosan tudom, hisz állatorvosira járok), nem kell elvárni tőlük, hogy releváns véleményt mondjanak egy kutya külleméről. Egy jól ápolt, izmos kutya SZÉP, akkor is ha keverék, akkor is, ha csak messziről emlékeztet arra a fajtára, mint amilyennek a gazdája hiszi. Az állatorvos meg a kiképző, akinek pénzt fizetsz nyilván nem fogja lerondázni a kutyádat, hanem bólogatnak, hogy igen, ilyen szép labradort, stb még sose láttak.

Az meg, hogy az állatorvos azt mondta egészséges megint csak röhej. Talán röntgenszeme van a kedves állatorvosnak, amivel látja milyen a kutya csípője(egy C-s csípő még nemigen látszik)? Ha sikerül egy ugyanilyen enyhe csípőjű kutyát találni neki párnak, aki ugyancsak nem volt leszűrve annak az eredménye egy alomnyi súlyos beteg kiskutya lesz. Ezért mondjuk, hogy a tenyésztés felelősség, nem lehet össze-vissza minden tájékozódás nélkül Istent játszani.

2014. jan. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Kb. azt akartam írni, amit Theia, csak ő megelőzött. Egy tenyésztésre szánt kutyának nem úgy kell egészségesnek lennie, mint egy átlag kutyának, hanem olyan szűréseket is el kell végeztetni rajta, ami egy sima házikedvencnél egyébként általában felesleges. Genetikai betegségek esetében fontos tudni mindkét szülőről, hogy mentes-e vagy esetleg hordozó, mert ezen is múlik a párválasztás.
2014. jan. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

18.-as


Teljesen jogos amit írnak ! Ám hidjék el én sem szeretnék debil küllemű,idegrendszerű,egészségű kölyköket, emiatt is már a szingenetikát is figyelembe vesszük és igyekszem tájékozódni.


Elnézést nem részleteztem, hogy ha majd tényleg oda kerülünk eseten, akkor a szűrés az alap dolog minden örökletes betegségre!!

2014. jan. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Színgenetika? Azt még egy értelmesebb általános iskolás is tudja értelmezni, nem ez a buktató a tenyésztésben, mert a szín általában elég egyszerűen öröklődik és amúgy is a kutya jóléte szempontjából talán az egyik legkevésbé lényeges dolog(bár a szülők vérvonalát több generációra visszamenve itt is ismerni kell). A törzskönyv nélküli, ergo visszakövethetetlen eredetű kölykök gyártása minden esetben szaporítás! Akkor is, ha a szaporító elolvas pár internetes oldalt és az állatorvossal megnézeti a kutyát. Mert kétlem, hogy elvégeztetnéd a szűréseket 50+ ezerforintokért, hogy aztán a kölyköket bagóért eladd, na meg kant se találnál hozzá, mert akinek megvannak a szűrései sose menne bele a szaporításba.
2014. jan. 4. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!