Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kedves kutyatartók, ugye...

Kedves kutyatartók, ugye elolvassátok?

Figyelt kérdés

2013. dec. 26. 09:07
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
é
2013. dec. 26. 09:08
 2/21 zsuzsabazsa ***** válasza:
69%
Igen elolvassuk, de mit is?
2013. dec. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Bocsánat!A kérdés maradt le csupán.A tegnapi nap során ,szomoruan olvastam azok enmberkék véleményét akik számára ,csak a fajtatiszta kutyus létezik.Miért nem lehet azt a tényt elfogadni,hogy egy keverék vagy akár korcs kutya is lehet gyönyörű,okos ,ragaszkodó stb.Nincs róla tudomásom ,hogy az általuk vélt törzskönyvezett kutyusok IQ-ja kiemelkedőbb lenne mint bármely más kutyáé.Sajnálom azokat aki számára a törzskönyv jelenti az igazi kutyát.
2013. dec. 26. 09:20
 4/21 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem te valamit nagyon félreértettél.
2013. dec. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
90%

Hát én évek óta itt tanyázok,soha nem olvastam senkitől olyat,hogy csak a tk-es kutya a kutya.Valamit félreértettél.


Itt legtöbbször a tk-es és menhelyi kutyákat ajánlja mindenki,nem pedig a 20-30 ezerért szaporítótól hozott fajtajellegű keverékeket.Ott sem a kutyával van baj,hanem a körülményekkel és azzal,hogy azért hozzák őket a világra,hogy hasznot húzzanak belőlük a legminimálisabb befektetéssel.És még van pofájuk fajtatisztának is mondani.


Csak 1 példa a millióból; munkatársam a legnagyobb lebeszélésem ellenére vett 40 ezer ft-ért egy fajtatisztának mondott foxit.A szülőkről küldtek képet,meg az alomról.Akkor látta őket először és utoljára,amikor elment a kölyökért.

Kipengette a pénzt,ez kb. 1,5 éve történt,majd a fajtatiszta foxijuk egy gyönyörű agárrá nőtt.Azóta már kereste a kedves szaporítót,hogy beolvasson neki,de az persze letagadott mindent,hogy nem is tőle van a kutya (papír,szerződés nélkül le is lehet tagadni)majd eltűnt.

Nem csak az a gond,hogy nem is azt kapta,amit akart,hanem hogy semmilyen előzetes szűrést nem végeznek a szülőkön,így BÁRMIT örökölhet a kölyök.Konkrétan náluk csak az allergia jött ki,de lehetne ezerszer rosszabb is.


Legelső kutyám nekem is szaporítótól van,és lekopogom makk egészséges,még allergiája sincs,mégis felfogtam aggyal,hogy baromságot csináltam,amikor megvettem,mert a srác zsebét nyomtam teli pénzzel,miközben a kutyának egy oltást nem adott be kölyökként.

Példálózhatnék vele,hogy "de az enyém is egészséges" csak épp nagyon jól tudom,hogy ez sem biztos,mert pl. diszpláziára még nem szűrettem le,és bizony lehet meglepetés fog érni,attól függetlenül,hogy tünetmentes.


Azt tettem,amit a legjobbnak láttam.Sokan akartak tőle kölyköt,ilyen ránézéses alapon,hogy "deszép" én meg fogtam és elvittem ivartalanítani.Továbbra is imádom,szeretem,ugyanolyan kutya mint az összes többi,de soha nem fogok többet szaporítótól vásárolni.


Vagy menhely vagy tenyésztő.Ennyi.A garancián van a hangsúly nem a törzskönyvön.Aki pénzt ad kutyáért,az elvár egy minőséget.A minőséget és egészséget pedig a törzskönyv és a szűrések igazolják.Ennek pedig ára van.

2013. dec. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
63%
Minek kell ilyen kérdést kiírni? :D Keress rá --> törzskönyv, olvass el pár kérdést, és értelmezd a válaszokat, jó pár helyen ki van fejtve miért szükséges a tk. nem fogom mégegyszer elmagyarázni. Ha meg azokból nem értetted, akkor most se fogod megérteni. Menhely vagy törzskönyves kutya kennelből, nálam ez a két opció van, miután 5 évet végigszenvedtem a diszpláziás német juhásszal akit egy "kedves házaspártól" hoztam. Több milliót kötöttem rá, de így is a fél élete szenvedés volt. Ennyit erről.
2013. dec. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Akkor két fajtatiszt kutya kölyke amely nem rendelkezik törzskönyvel,viszont a standard előirásoknak megfelelő hogyan nevezitek?Ugy csináltok mintha a törzskönyv,ami ugye igazolja a kicsik felmenőit,stb az a fajtatiszta ?Volt ismerősöm aki szintén tenésztőtől vásárolt kutyust.Két alom született ,viszont az egyik alom kiskutyái a /gondos törédes miatt/elpusztult.A hires tenyésztő egy csapásra elintézte a problémát..az elpusztult kölykök lapját adta a meglévő kutyusok mellé.Nem kérdése ugyebár a szülök ,igy a genetika de sorolhatnám semmi semm stimmel,és lám aki nem tudta biztos volt benne a kicsik felmenőiről.Nos ezeket a pénzhajcsár tenyésztőket itélem el.Aki vásárol kutyát az esztétikai körölmények,a kutya szocializálódása sok mindent elárul.
2013. dec. 26. 10:35
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Kivéve a genetikailag öröklött dolgokat. Hiába vannak jól szocializált kutyák szép körülmények között, ha a nagyszülők diszpláziát, szívfejlődési rendelllenességeket, vagy épp süketséget örökítenek.

De hozzáteszem, az ilyennel sincs semmi baj, nekem is szaporítós kutyám van most is, csak nem fizettem érte valakinek, aki a kutyákból szeretne karácsonyi vacsorát tenni a család elé, hanem elhoztam a fajtamentéstől a kobzás után.

2013. dec. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Akiteki ***** válasza:
76%

"Akkor két fajtatiszt kutya kölyke amely nem rendelkezik törzskönyvel,viszont a standard előirásoknak megfelelő hogyan nevezitek?"

Pénzéhes szaporítótól származó fajtajellegű keveréknek nevezzük.

"Volt ismerősöm aki szintén tenésztőtől vásárolt kutyust.Két alom született ,viszont az egyik alom kiskutyái a /gondos törédes miatt/elpusztult.A hires tenyésztő egy csapásra elintézte a problémát..az elpusztult kölykök lapját adta a meglévő kutyusok mellé."

Ez sem tenyésztő volt, hanem törzskönyves szaporító.

Alapfogalmakkal nem vagy tisztában, ahogy az itt érdeklődők 90 %-a. Ezért nem kell felháborodni, ha kismilliószor leírjuk: Kutyát csakis valódi tenyésztőtől vagy menhelyről szerezzünk be.

2013. dec. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Imádom mikor a paraszt bácsi trolit vezet,a panellakó városi feji a kecskét!Ezen nem kell felháborodni kedves 10%-aki mindent tud:)
2013. dec. 26. 12:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!