Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Shar-pei kölyök kutya mennyire...

Shar-pei kölyök kutya mennyire bírja a téli hideget?

Figyelt kérdés
Csak napközben lenne kint, a kertben.
2013. dec. 26. 09:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Jobb lenne neki odabent.
2013. dec. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Hát ha egész nap csak úgy kint van egyedül,akkor jó eséllyel megfázik,mivel nem fog egész nap mozogni.

Ha csak akkor engeditek ki,ha van kinn valaki és játszotok,vagy elmentek sétálni,vagy max. 10 percre,hogy pisi,kaki meglegyen,akkor nincs gond.


De még felnőtt korban sem alkalmas kint tartásra.

2013. dec. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha éjjel bent lehet, akkor napközben miért nem? Hogyan fog így szocializálódni, megszokni a különböző ingereket? Szerintem az első pár hónapban - főleg amíg ilyen hideg van - nyugodtan bent tarthatod. Tavasszal pedig szépen fokozatosan kiszoktatod.
2013. dec. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
SEMENNYIRE! Nekem is shar pei kutyám van, szóval tudom. Mondjuk nálunk panelban van de folyamatos immunerősítés (kutyáknak való Béres-csepp, BARF etetés, vitaminok) és ruha is kell neki, különben állandóan taknyos és köhög, pedig egy külföldi kennelből van, el sem tudom képzelni mi lenne itt ha expresszről vettem volna egy szaporított példányt, lehet nem is élne. A hasa PUCÉR, tehát ha kint leül/lefekszik a nemiszerve és a pocakja közvetlenül érintkezik a hideg talajjal. Alkalmatlan a kinti tartásra.
2013. dec. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor sajnos nem lesz ilyen kutyusunk. Mi napközben dolgozunk, nem vagyunk itthon, így nem tudjuk kivinni. Nem is értem, aki dolgozik, és kutyust szeretne, az hogy oldja meg, hogy napközben a kutyus elvégezhesse a dolgát, kedvére játszhasson, és többször kapjon enni?
2013. dec. 26. 11:30
 6/14 anonim ***** válasza:
úgy oldja meg, hogy ha a kölyök bepiszkít, feltakarítja, mikor hazaér. ezen kívül megeteti reggel indulás előtt, délután érkezéskor és lefekvés előtt, ha még 3x kap enni.
2013. dec. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
ja és nem fog a kertben kedvére játszani. veled meg a fajtársaival fog kedvére játszani. a kertben fut pár kört, szaglászik, megkergeti a faleveleket, aztán lefekszik aludni.
2013. dec. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szobatisztaságra kell nevelni,miután 100%-ban szobatiszta,akkor bőven kibírja odabent 8-10 max 12 órán át is.

Amíg nem szobatiszta,addig bizony takarítani kell szó nélkül.És fontos,mielőtt egész napra egyedül hagyjuk,reggel munka előtt kiviszed,lefárasztod,sétáltok 1 rövidet,majd a lakásban hagyod,ahogy hazaérsz szintén kiviszed pisilni kakilni,játszol vele stb.

Ha nem fárasztod le,akkor rongálni fog.

2013. dec. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hogyan kell szobatisztaságra nevelni? És ha 1 hétig itthon maradok vele, mikor magunkhoz vesszük, az elég neki, hogy megszokja az új környezetet? (természetesen tudom, hogy ennyi idő alatt nem lehet szobatisztaságra nevelni)
2013. dec. 26. 13:40
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha tenyésztőtől vásároltok,akkor egy szobatisztaságra előnevelt kutyát kaptok,egyszerűen folytatni kell,amit a tenyésztő elkezdett.

Miután hozzád kerül kb. 1 hétig valaki legyen otthon vele,és minden ébredés-evés-ivás-játék után ki kell vinni,megvárni még pisil vagy kakil,és baromira megdicsérni.


Kutyapelenka és alom tiltólistás.Csak hátráltat.


De az első időben nem fogja kibírni a 8 órát sem,mivel kölyök és kicsi a hólyagja,nem tudja visszatartani.Balesetekre számítani kell,de utólag soha ne szidd le,ne nyomd bele az orrát,mert nem érti mit akarsz.Baleset után egyszerűen töröld fel.

Ha egyébként következetesen kiviszed és kint kap dicséretet,akkor hamar összeköti és már csak megnőnie kell a dologhoz,hogy szobatiszta legyen.

2013. dec. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!