Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű, hosszú szőrű,...

Nagytestű, hosszú szőrű, családi kutya?

Figyelt kérdés
Olyan fajták érdekelnének, amelyek kertes házba, kinti-benti tartásra alkalmasak. Illetve ha arról lenne szó, akkor rövidebb ideig bírná csak lakásban is(két lakásunk van, egyik kertes, de másik nem). De ez csak alkalmi lenne, hogy csak lakásban van (pl egy pár nap). Ilyesmire gondoltam, hogy berni pásztor, vagy hasonló. Tudom, hogy sok múlik a nevelésen, de azért inkább egy könnyebben kezelhető fajtára gondoltam, szoval pl kaukázusit meg hasonlót ne írjatok! Tetszik nagyon a kuvasz és komondor is, de nem tudom, mennyire bírnák, ha pl havonta egy hetet lakásban lennének.
2013. dec. 26. 10:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Talán a komondor bírná. De nem igazán az ő terepük.


Én a leonbergi nevű fajtát ajánlanám neked. Pont olyan, amilyet keresel, jó természetét pedig az is bizonyítja, hogy egyre jobban terjed a terápiás kutyázásban való alkalmazása.


[link]

2013. dec. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Mennyit szánnátok rá?

Kuvasz, komondor- ezeknek inkább mozgás kell,

Újfullandi, Landseer ( drága ) - elvannak kevesebb mozgással is.

Berni pásztor- ő is szeret mozogni de nem feltétlenül szükséges.

bernáthegyi- imád mozogni, de ha nincs mozgatva elhízik és el lustul.

Tibeti masztiff,moszkvai őrkutya, leonbergi, bukovinai juhászkutya, kaukázusi- harci ebek, nem kezelhető könnyen.

bobtail- szőre nagy ápolást igényel, de amúgy aranyos és kedves.

hovawart- könnyű tanítani viszont harcias.

szlovák csuvacs - jó házőrző, éber kutya

2013. dec. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
2. vagyok ajánlom ezen a listán lévőket nézd meg google-ba és amelyik tetszik azt megírhatod itt is vagy pm-ben is segítek tovább eligazodni.
2013. dec. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Skótjuhász?
2013. dec. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Második válaszoló..milyen harci kutyáról beszélsz te??

Azok juhász,és ŐV kutyák zömmel,a bernáthegyi nem épp lakásba való,megnézném ahogy havasan sarasan felmennek a lakásba és letörölni sem nagyon lehet a lábát.

A berni pásztornak több hely kell,a magyar nagytestű fajták egyáltalán nem valók lakásba.Bennük még elég erősen él az ösztön,amire ki lettek találva.


Tipikus családi nagyobb testű kutya a golden és labrador retriever,ők elvannak lakásban is,igénylik az ember társaságát,kinti-benti tartásra tökéletesek.Viszont kell nekik a napi séta (mint bármely más kutyának is) nem elég a kert.Mozgatni foglalkozni kell velük.

A leonbergi még egy jó családi kutya,de a lakás méretétől függően választanám,egy 40-50 nm-es lakásban hiába alszik egész nap,túl sok helyet foglal.

Ha nagyobb a lakás,és lehetőség van a kutyának és saját zug biztosítására,akkor nincs probléma.


Kuvasz,komondor még egy kertes házban sem feltétlen jó,nekik hatalmas terület kell.


Azt se felejtsd el,hogy ezek többnyire drága kutyák,oda kell figyelni a vásárláskor,hogy ne szaporítótól vegyétek.Illetve bármi orvosi probléma van,annak valószínű magas a költsége.

2013. dec. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem egészen mert a legtöbbel már találkoztam, a szomszédomnak pedig leonbergi van és egyáltalán nem család barát, kennelben bezárva él mert annyira agresszív, hogy még a gazdája is fél tőle. Amúgy meg a golden retrievernek télen nem lesz havas a lába? -.-
2013. dec. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Tehát akkor lássuk.

Kuvasz, komondor: Tetszik külsőleg-belsőleg, de szerintem nekik a kis kertes ház kevés.

Újfullandi és Bertnáthegyi főleg a nyáladzás miatt inkább nem, Landseer érdekes, mert kiköpött bukovinai pásztorkutya kinézete van, ami nagyon tetszik.

Berni pásztor: nagyon tetszik, csak agyon van tenyésztve már és nem valami egészséges az állomány, még jó helyről sem.

Tibeti masztiff,moszkvai őrkutya, kaukázusi- nekem túl kemény

Leonbergi véletlenül sem sorolható ide, a bárány természete miatt.

bobtail- nem tetszik

hovawart- túl heves, pörgős

szlovák csuvacs - ő tetszik, de nem sokat tudok róla.

Skótjuhász gyönyörű, de senki nem venné komolyan.

Szoval olyan kellene, amit azért komolyan vesznek a rossz arcúak. Tudom, vegyek riasztót, meg csináltassak ajtó-ablakrácsot stb. De tapasztalat, hogy ahol kutya van, azért az visszatartó erő. És ha pl csak valamit a kertből akarnak elcsenni, de ott egy nagy kutya, akkor inkább nem. Tudom, le is mérgezhetik és bejönnek. De Éjjel a lakásban lenne a kutya. Szoval mindenképp egy olyan fajta kellene, amit nem annyira nehéz nevelni, de nem egy puszipajtás a postással és az idegenekkel. Ja és nem ordít róla, hogy hát ez a kutya nem bántana. Példa: Nekem a németjuhász könnyen kezelhetőnek számít, viszont egy kaukázusit be nem vállalnék semmi pénzért.

2013. dec. 26. 11:29
 8/15 A kérdező kommentje:

Az első példa a könnyen kezelhetőségre vonatkozott. A másik példa pedig az idegenekkel kapcsolatos:

Pl. labrador-minden idegennek a torkáig lenyal, de egy kuvasz pl biztos nem tenne ilyet.

2013. dec. 26. 11:31
 9/15 anonim ***** válasza:

Akkor maradt kettő a csuvacs és a landseer. A csuvacsból nagyon sok szaporított egyed van, ismerek egy személy akinek az van, hát nem volt könnyű tanítani, ez inkább olyan magának való, önfejű kutya keress rá tulajdonságaira.

Landseer: volt egy nekem kb 10 éve halt meg, őrizte a házat , a részegeket és a postást ugatta, tekintélye volt neki féltek tőle viszont mentőkutya nem bántana senkit, külföldön fog nemsokára születni ha jól tudom 600 euro, de itthon is vehetsz törzskönyves szülőktől törzskönyv nélkülit 500 euro-ért adják. Nyugott kutya volt és élete végéig csak játszani akart, 1 éves korára már megvolt az engedelmeségi vizsgája és az emberek csodálokztak amikor rá néztek. Télen retkes volt, dehát melyik kutya nem ?

2013. dec. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Mondtad, hogy tetszik a Landseer, de tudomasom szerint eleg draga es ritka fajta (en legalabb is eddig nem igazan talalkoztam vele). Akkor inkabb Bukovinai-t vegyel szerintem, arban is nagyon kedvezo (tenyesztokrol beszelek persze), es szerintem szebb is a Landseernel, persze ez izles kerdese. Magyarorszagon a Sunshine of Bucovina kennelt ajanlom, fent vannak fb-n is, nagyon szimpatikusak, de ha megse tetszene, es emellett a fajta mellett dontesz, Romaniaban nagyon sok jo tenyeszto van, veluk is erdemes felvenni a kapcsolatot, ott biztosan talalsz magadnak megfelelo kutyat. Ha gondolod en Romaniaban elek, ha itteni kennelek utan akarsz nezgelodni, vagy barmi kerdesed van nyugodtan irj privit.
2013. dec. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!