Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit tennétek (kamaszkor)?

Ti mit tennétek (kamaszkor)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy lassan 1 éves border keverékem, ivaros kan. Eddig szépen első szóra jött, tudta a helyét. Póráz nélkül sétálunk, mostanában kevesebb idő jutott a lemozgatására. Mostanában kezdődött a szelektív hallás, illetve, hogy ráérősen jön csak. Ma viszont olyan volt, ami már nagyon régóta nem: hiába hívtam, odajött hozzám, de a dicséret után ment vissza a pajtijához. Nyüszögött, nem akart hazamenni, én meg nem akartam megfogni nem volt lehetőségem. Hiába sétáltam el, egyszerűen nem jött velem. Hozzátartozik még az igazsághoz, hogy a pajtija egy idősebb kan volt, az idősebb, dominánsabb kanokhoz általában csapódik, követi őket.

Most mit csináljak? A büntetés az volt, hogy én léptem oda hozzá és megráztam a grabancát, majd hazáig pórázon jött mellettem, pisi-kaki-szaglászás nélkül.

Lehet, hogy simán elment volna a kannal? Nem vagyok elég erős falkavezér? Mindenhol, utcán is elég egyszer rászólni, ha valamit szeretnék, hogy abbahagyjon, bár a felevéssel még vannak gondjaink. Kicsit el vagyok keseredve. Ha olyan helyen lettünk volna, vagy világos van, megvártam volna, hogy végül mit, kit választ, így nekem kellett megfognom.



2013. dec. 26. 17:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
17%

Nem kell falkavezérnek lenni, a kutya gazdái vagyunk. Mivel erősen nem egy faj a kutya és az ember, ezért furcsa lenne, ha farkasfőnököt kéne játszani. Idővel, türelemmel minden helyrejön.

Persze töketlennek sem kell lenni, várd el mindíg ugyanazt a kutyától, és idővel helyrerázódik. Szerintem.

2013. dec. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
A problémám szempontjából abszolúte mindegy, hogy falkavezér, vagy gazda, vagy szülő vagyok, de akár hupilila elefánt is lehetnék, csak hallgasson rám a kutya.
2013. dec. 26. 17:30
 3/20 anonim ***** válasza:

A közösség, ahová én járok, van pár, az enyémhez hasonló szabadszellemű kutya. Mondjuk, akinek a láb mellett követés, és elsőszóra vágd magad vigyázzállásba, értsél meg mindent, minta a mániája, azok alighanem nincsenek rólunk jó véleménnyel. A közösségen belül rend van, szóval ne úgy képzeljétek el hogy a kutyák acsarkodnak , hágják egymást stb... :D


Pont ma találkoztunk egy ismerős Amstaff pajtival, ő is olyan mint az én kutyám, abból a szempontból, hogy szereti "körbeúszni" a teret, ha új jövevény tűnik fel, kíváncsi rá... igazán önfeledten tudják élvezni a szabadságot, és a természetet, egymás társaságát. Ennek szerintem semmi köze ahhoz hogy hozzád kötődik, mivel te vagy a gazdája.

2013. dec. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Kamaszkorban tudnak cifrákat produkálni, ilyenkor jó egy kicsit ráerősíteni a tekintélyre, még magabiztosabbnak lenned. Jól jöhetnek 'lúzerfegyverek' is amik segítenek bebizonyítani, hogy te vagy a legény a gáton (pl. flakon, hosszúpóráz, nagyon ingergazdag környezetben nem elengedni egy darabig). Tekintélynövelő rituálék pl.: ínycsiklandó kaját leteszel a földre, miközben eszed, elküldöd onnét, mindig úgy indultok sétálni, hogy lenyugodott, minél kevesebb helyzetben engedsz az akaratának.

Pár hét, hónap múlva ha ezeket következetesen csinálod, és a lehető legkevesebb helyzetben játszik ki téged, szépen rendeződni fog a dolog.

2013. dec. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Ez szép és jó, nálam sincs agyonfegyelmezve egy kutya, de ha konkrétan rohan a pajtival az út felé, akkor jöjjön. De akkor is jöjjön, ha hívom és mennék haza, mert ebben nem érvényesülhet az ő akarata. A behívás alap dolog, a kutya érdekében vagyok dühös rá, ha nem jön.
2013. dec. 26. 17:37
 6/20 A kérdező kommentje:

Utolsó: köszi:)

hosszú pórázt ti hogyan használjátok? Gondolom az se feszülhet. Mennyi,, 10 méter?

2013. dec. 26. 17:38
 7/20 anonim ***** válasza:
52%
És még egy: ha látod, hogy úgysem tudod visszahívni, ne hívd. Ez a legnehezebb, de inkább olyankor menj oda, hívd közelebbről, vagy csak tedd pórázra. És mindig hatalmas dícséret kövesse egy-egy jótettét, ez nagyon fontos. Sok türelmet és kitartást!:)
2013. dec. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Amúgy szerintem ez nem az a "rémisztő kamaszkor" amit elképzelsz, inkább fejlődik a kutya.

Ahogy elképzelem, biztosan mozgékony, pörgős energikus eb lehet. Nem az a cammogós, komótos fajta.

Az enyém is ilyen. Annyi viszont biztos, hogy ha egy két nap nincsenek kielégítve a mozgási/szociális igényei, utána sokkal hajlamosabb eszetlenkedni, mintha minden nap megvan neki a 3-4 óra.


Viszont biztosan látod te is, hogy ha ezek megvannak, utána sokkal nyugodtabb, könnyebben kezelhető, jobban hajlik a szóra.

2013. dec. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Egyébként az én kutyáim is nagyon szabadon vannak nevelve, sokan irigykednek is, hogy mennyire önfeledt módon tudják jól érezni magukat, igazi boldogság látszik rajtuk. De a behívásban nem ismerek kegyelmet. Ha hívom, azonnal és elsőre jöjjön, ez alap.

A hosszúpórázt (pl. 10 m-es szárítókötél) szépen a nyakörvére kötöd/ csatolod, és leereszted a földre, nem fogod! Mintha rajta se lenne, csak húzza maga után. Minél kevesebbszer használd, de ha igen, akkor nyugodtan ránts bele, ne hozzászokjon, hanem valóban meglepd vele, az jöjjön le neki, hogy 'húha, a gazdi idáig is tud hatni'.

2013. dec. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
A hosszú póráz lényege lényege, amikor szólsz, megfogod valahol és megállítod vele a kutyát. Mintha a kezed megnyúlt volna abba a távolságba.
2013. dec. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!