Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 éves kutya már öreg (es)...

8 éves kutya már öreg (es) nek számít?

Figyelt kérdés
Máltairól van szó. Alapból játékos és vidám, de mostanában "le van nyugodva": szinte egész nap elvan alvással. Séta közben nyüzsög, de azon kívül...Nem ehhez vagyok tőle szokva:) Mások szerint már öregszik, azért ilyen kényelmes és alvós. Amúgy egészséges, nincs elhízva, prémium tápon nevelkedett, mindenki csak pár évesnek gondolja, nem 8-nak.
2013. dec. 26. 21:42
 1/5 piriiiiii ***** válasza:
52%

Hát már nem fiatal, de azért nem is öreg... az én kutyám talán pár évve idősebb, mint 8 év, és még mindig elég játékos, bár látszik már rajta a kor.

Egy 8 éves kutyától én úgy vélem, hogy a lenyugodás szokatlan. De nem akarok rossz hírt kelteni, és állatorvos sem vagyok.

2013. dec. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
Nem fiatal, az biztos. Mondjuk pl. egy tacskónál ezt még középkornak mondanám, de a legtöbb kutyánál ez már elég idős. Ha fokozatosan kezd el kicsit nyugisabb, lassabb lenni, az teljesen normális. A gond inkább akkor van, ha hirtelen nagyon megváltozik, semmihez sincs kedve és alig mozog. De azért ne aggódj, ha jól viselitek gondját és szeretetben van, még jópár évig veletek lehet.
2013. dec. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

úgy tudom 8-9 éves koruk körül kezdődik meg az öregedési folyamat agyi szinten is náluk általában, de ennek nem kéne ilyen hirtelen történnie...nekünk a nagytestű kutyusunk 11-12 évesen kezdett lenyugodni...a mentett 7 évesem, pedig alapból nyugis természet...úgyhogy egyénfüggő is. Lehet, hogy az időjárás teszi, esetleg nem viszed annyit sétálni, mást eszik, esetleg bújkál benne valami kórság...


nekünk a doki anno azt mondta, hogy azzal nincs baj, ha egy kutyus mindig lusti, azzal sincs, ha 1-2 napig az, de ha hirtelen lesz az, és tovább tart 1-2 napnál, akkor ott gyanakodni kell.

2013. dec. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Betti aszmb. válasza:
Az én kutyám már tíz lesz, dalmata és most kezd ő is lenyugodni ez lehet öregedés de lehet más is ... Nálunk is mindenki ennek tudja be :)
2013. dec. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Úgy gondolom, azért ilyen nyugodt, mert mostanra nőtt fel:)Amúgy - szerencsére - játszik, futkározik, csak sokat alszik.
2013. dec. 27. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!