Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel kezdjem a kiskutyám...

Mivel kezdjem a kiskutyám oktatását? (lent több)

Figyelt kérdés
9hetes Jack Russel Terrier. Mikor és mivel kezdjem a tanítgatását? és még van egy olyan kis problémám, hogy nagyon harapós, csak játékból csinálja de fáj mert elég hegyesek a fogai. Ez ellen tudok valamit tenni vagy majd kinövi?

2013. dec. 26. 22:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Klikkerrel tanítsd. :) Érdemes megvenni Vámosi Nagy Nóra - Klikk! című könyvét, és nézd meg Korom Gábor - Egyik kutya másik nem! c. filmét. Ezekből sokat lehet tanulni. Klikkerrel a legjobb tanítani, így a kutya, és te is szeretni fogod, ezt a könyvből meg lehet tanulni, és youtubeon is vannak jó videók. Szóval ha nem baj, most nem írom le, szerintem a Klikk! fönt van PDF-ben is. :) Ha érdekel én elküldöm neked e-mailben Korom Gábor - Neked ugatok! c. filmét. :) Elősször a kondicionálással kell kezdeni, utána én elsőnek az ül, fekszik, pálcaérintés, szemkontaktus, hagyd, marad parancsot tanítanám meg, ezek az alapok, amiket fontos tudnia. Ezután jöhetnek a trükkök, egyéb finomságok.

-Ilyenkor cseréli a fogait, ami nem kellemes, vegyél neki valami olyan játékot amit rághat a kezed helyett. :D Ha rágja a kezed, valamivel kend be (citromlé, paprika, valami kellemetlen. Ha ez sem hatja meg, akkor, kicsit szólj rá, esetleg finomat pöcköld meg az orrát, ha elengedi a kezed, dicsérd meg.

Sok sikert a blökihez! :)

2013. dec. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen szerintem is próbáld meg a klikkert! A you tube-ba üsd be a következőt: kutya duma. Ez szerintem nagyon hasznos lehet. Az én kutyámat is így neveltem és bárhol,bármikor visszajön! Nekünk a póráz dísznek van! :) Taníts neki trükköket és erősitsd a kapcsolatot vele! Egyszerű trükkökkel kezdj pl. ül pacsi fekszik stb.! Sok sikert és remélem jó tanácsokat adtam! :)
2014. jan. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!