Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olvastátok már Korom Gábor:...

Olvastátok már Korom Gábor: Neked ugatok c. könyvét? Tényleg jó?

Figyelt kérdés

Most olvastam,hogy egy kutyakiképző is ajánlja a könyvet,és ahogy utána néztem,sokan dicsérik.

Meg van a Fennel könyv is,meg más egyéb kutyás könyv...nem tudom mivel tudhat ez többet. Mondjuk ahogy a tartalmát elolvastam,nekem is nagyon tetszik!

Olvasta már valaki? Milyen?


2009. nov. 27. 11:43
 1/10 anonim ***** válasza:
34%

Hát én úgy eleve Korom Gábort sem csípem. :D

Vannak amúgy jó dolgok a könyvében, de számomra túl sok az olyan dolog is, ami nagyon nem szimpatikus ennek az embernek a módszereiben. Én Jan Fennell mániás vagyok, számomra ez a nő olyan magasra tette a mércét, amit még senki más nem tudott megütni.

Az meg, hogy kiképző mit ajánl, nem feltétlen meghatározó, ebben az országban rengeteg magét kiképzőnek nevező okoskodó van, ezt sajnos a kutyámon és a saját bőrömön tapasztaltam.

Vedd meg Jan Fennell könyveit, olvasd el és alkalmazd. És ha lehetőséged van rá, menj el Korom iskolájába, nézd meg mit csinál.

Dönts a saját tapasztalatod szerint, az a legtisztább. Egyik ember erre esküszik, másik arra, mint ahogy én is. Lehet a következő válaszoló meg majd Korom Gábort fogja isteníteni. :D

2009. nov. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De miért rossz az ő technikája? Mit csinál? Csak nem a büntetéses módszert részesíti előnyben?! Mert akkor nem is érdekel a könyve.
2009. nov. 27. 14:42
 3/10 anonim ***** válasza:
28%

Hát igen, valami ilyesmi. Láttam néhányszor tévében, hogy mit csinált. Hogy az ugató kutyának befogta a száját például, az meg nyüszített. Persze, tudom, hogy ez nem fáj feltétlenül a kutyának és sokszor csak hiszti, de az én szememben ez elfogadhatatlan! Ha elolvasod Jan Fennell-t rájössz, hogy miért... Ezen kívül a kutyaiskolájának a honlapján is olvasom a kérdezz-felelek rovatot és ott is sok olyan dolgot írnak a tanítványai, ami nekem nem szimpi... (Zárójelben megjegyzem, hogy pedig ők is merítenek Jan Fennell módszeréből...) Én a saját tapasztalatomból tudom, hogy az erőszak és a kényszerítés semmilyen formájára nincs szükség a nevelésben és a kiképzésben! Márpedig a kutya szájának befogása, vagy a póráz megrántása, vagy a kutya fenekének a földre nyomása az én szememben erőszak és kényszer.

Na ezért nem szimpi nekem a Korom Gábor.

Lehet az én kutyámnak egy adott dolog megtanulására nem volt elég 1 hét, hanem 1 hónap, de azt úgy tanulta meg, hogy gondolkodásra késztettem, jutalmaztam és soha nem nyomtam le vagy rántottam meg. Mégis elvégzi bármilyen körülmények között, tökéletes megbízhatósággal. Minden csupán türelem és idő kérdése. Én nem sietek, de nekem fontos, hogy a kutyám ne félelemből ismerjen el vezérként, hanem azért, mert megbízhat bennem.

2009. nov. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
42%

Én tavaly, vagy idén nyáron (már nem is emlékszem) megvettem a könyvet és 1-2nap alatt ki is olvastam.

Sajnos semmi konkrétról nem ír. Vannak benne hasznos dolgok, de pont a lényeget nem írja, írta le.

Menj el egy könyvesboltba és lapozgass bele.

2009. nov. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Korom Gábor iskolájában senki semmit nem tanít rángatással és fenéknyomkodással. A tanításban semmilyen erőszakot nem alkalmaz, tehát a "buntetéses módszerről" szó sincs.Az ösztönkezelésben alkalmaz olyan módszereket, amik kívülállók számára büntetésként hatnak, (megjegyzem a legtöbb esetben hozzá sem érnek a kutyához) azonban a kutya számára értelmezhetőek (ellentétben a pórázrángatással, vagy a veréssel), és olyan helyzetben, amikor egy kutya pl. agresszív, akkor nélkülözhetetlen. Egy kutyával/emberrel agresszív, vagy családján uralkodó kutyát nem lehet pusztán szép szóval, vagy jutalomfalattal befolyásolni...Jan Fennel sem így tesz. Egyébként korom Gábor módszere valóban rokon JF munkásságával, utóbbi azonban - pont bizonyos dolgok hiánya és leegyszerűsítése miatt - nem tud mit kezdeni a különösen domináns egyedekkel, vagy az egyedi problémákkal.(pl.egy kutya félelemből fakadó agressziója, )

Érdemes ellátogatni az iskolájába, bárki megnézheti mi történik és dönthet.

2010. febr. 25. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok: egyébként jó a könyv, de menj el egy könyvesboltba, nézz bele, és ha tetszik vedd meg, ha nem nem:))
2010. febr. 25. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Véletlenül bukkantam erre a régi kérdésre,így nem is szeretném hosszan kifejteni a véleményem.Azért írok,hogyha valaki úgyan így rábukkan,ne hidjen el mindent amit ide írtak.Korom Gábor,nagyon tapasztalt kutyaoktató,és sok-sok éve tanulmányozza a kutya-ember kapcsolatát.Én ma voltam egy 2 órás előadásán,és tele volt a terem,és mindenki nagyon élvezte.Emellett nemrég kezdtem el járni az egyik kutyaiskolájába,9 és fél hónapos kutyámmal,és már most,sok mindent tanultunk.Az se igaz,hogy agresszívan bánnak a kutyákkal.A tanfolyam elején is elmondták,hogy az agresszió kizárva,annyira,hogy még a folytónyakörv használatát se szeretik.Minden oktató kedves a kutyákkal.Amit az első válaszoló írt,az vagy kamu,vagy valami agresszív kutya ügy lehet.De őket sem verik,hanem...(ez hosszú lenne tovább írni).A Neked Ugatok c.könyv kérdésekre válaszol,így kell hozzá állni az olvasásához.Nekem tetszett.Egy Fennell könyvem van,és lehet,hogy jó könyv,de számomra baromi unalmasan ír,így eddig nagyon lassan megy az olvasása.Szó mi szó,Korom Gábor,már sokszor bizonyította,hogy ért a dolgához,én maximálisan elismerem az ő tudását.Sőt,a klikkerezést régebben,én hülyeségnek tartottam,de most már megértettem a lényegét,és volt olyan feladat a kutyámnak,amit a kllikker miatt tanult meg hipp-hopp.Amúgy meg nem kell ennyire ellenségnek tekinteni az oktatókat,sok dolog egyezik Fennell és Korom tanításában,hiszem ugyan arról az állatról (kutyáról) van szó,akik mindkettőjük szerint a farkastól származnak,és innen kezdődnek az alapok.
2010. szept. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszolónak mondanám: mielőtt még bárkit is becsmérelnél, vagy egyáltalán bármit leírnál, talán nem ártana ha előtte utána néznél a dolgoknak. Ajánlanám neked azt a praktikus gyakorlatot, hogy még mielőtt bármit kiejtenél a szádon, elszámolsz legalább háromig, de inkább tovább. Szerintem nálad bevállna. Korom Gábor semmiféle erőszakot nem alkalmaz, különösen nem a tanításban. A kutyához büntetési célzattal soha sem nyúlnak, lelki büntetést alkalmaz, amit teljességgel a farkas falka életéből vett.é Ezért van, hogy bármely fizikai kontaktus nélkül egy agresszív, domináns kutya akár fél óra elteltével már a többi kutyával játszik. Nálunk ez történt. A könyv pedig nagyon jó, bár csak konkrét esetekre ad választ, hisz ahány probláma, annyiféle megoldás van.
2011. szept. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 ssssss13 válasza:
32%
korom gabor egy szavaban sem nevezhetö eredetinek. 3 evvel ezelött meg a kutya:) se ismerte. aztan jön a törtenetevel meg hogy minden az ö fejeböl pattant ki. Koppintas az egesz, szorol szora a hires(tenyleg vilagszerte) cesar millan szavait adja elö, mintha papirrol olvasna. kiveve a setaltatos modszert mert az Victora Stilwell. Attol hogy megtanultam szamolni, nem en talaltam fel hogy az 1+2 mennyi kerdesre a valasz az 3. A johirü kereskedelmi csatornak csak koppintani akarjak a jo szinvonalu müsorokat, csak gyenge es olcso munkaerövel. ez azert meg is latszik a musoron. Gondoljak hogy a magyaroknak ugy is jo lesz.
2013. nov. 28. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Itt elolvasható a könyv egy részlete: [link]
2017. aug. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!