Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhely vagy sintértelep?

Menhely vagy sintértelep?

Figyelt kérdés
Honnan érdemesebb kihozni?
2013. dec. 27. 13:56
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Sintér! De gyakorlatilag mindkettővel csak jót teszel! :)
2013. dec. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Jobb menhelyeken oltva,féregtelenítve,esetleg ivartalanítva kapod meg.Szerződést írtok alá,a kutya valamilyen szinten"rehabilitált" illetve tudnak róla jellemrajzot készíteni.

Ez neked kedvez,el tudod dönteni,hozzád illik-e a kutya,és sok más dolgod nincs vele egészségügyi téren.


Gyepiről,nincs oltva,nincs féregtelenítve,nincs ivartalanítva,nem tudják milyen a jelleme,van-e rejtett betegsége,ami esetleg nagy költséggel jár.


Viszont a gyepin altatnak,főleg az öreg,gyenge és fekete színű kutyák vannak a lista elején.


Mind a két helyről életet mentesz,a menhely annyival "jobb",hogy akit te kihozol kutya,oda bekerül egy másik,vagy gyepiről vagy az utcáról és beoltatják,stb.

2013. dec. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi.

Én pedig pont fekete színű, középtermetűt szeretnék elsősorban. : )

2013. dec. 27. 14:03
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

szerintem menhely.

hogy miért azt a második leirta: a legtöbb helyen ismerik a kutyákat, így tudnak neked megfelelőbbet ajánlani, amivel te is a kutya is jól jár, plusz a legtöbb helyen oltva ivartalanitva féregtelenitve adják. Ha üresedés van egyből visznek oda másikat gyepiről.


Viszont a gyepis kutya nagyobb zsákba macska, lehet olyat fogsz ki amin te nem tudsz segíteni

2013. dec. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
43%
Mindenképp menhely. Hagyjuk az állatvédőkre a döntés súlyát, hogy a sintértől kit hoznak ki, az egyszeri kutyatartónak az a jó, ha több látogatással, sétáltatással és kérdezősködéssel nyugodt körülmények között dönthet. A menhelyi kutyáknál is részben rehabilitáció szükséges lelkileg, de ezt már elkezdik a menhelyen (pl. maga a séta is egy része ennek). Sok sikert!
2013. dec. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
Ajánlom a gyömrői állatvédőket, rengeteg a fekete középméretű kutya! Szívesen várnak sétáltatókat, én is voltam! Nem volt gáz a kutyus, csak nagyon húzott, de ez természetes, mozogni akart.
2013. dec. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszi!

Utolsó: jaj, meg is nézem őket.

2013. dec. 27. 14:11
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sintértelepről hoznék, egyszerűen megszakad a szívem a sok altatásra váró kutyáért, rengeteg jó kutya van ott. Sok sintértelepen próbálnak emberséges körülményeket biztosítani, kicsit tudnak mondani az adott kutyákról is. Nekem amúgy mindkét kutyám utcán talált, ha valami, hát ez aztán zsákbamacska, de tökéletesen illenek hozzám.
2013. dec. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is a gyömrői árvácskákat ajánlanám. Valóban sok ott is a fekete kutyus. Bőven van választék. Van épp egy alomnyi fekete kölyök is.
2013. dec. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Szia,akár menhelyről,akár sintértelepről hozol ki

jót teszel vele.

Való igaz,hogy a sintértelepről kihozott kutya nagyobb lutri,de onnan is oltva,chipelve és féregtelenítve adják őket gazdihoz.

Nekem 2 ebtelepes kutyám van :)

Egyébként civil állatvédőként tevékenykedem és nagyon szívesen segítek neked megtalálni a megfelelő kutyust

Ha gondolod írj privit! :)

2013. dec. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!