Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajták a dominánsabbak...

Melyik fajták a dominánsabbak ezek közül? Amerikai Staffordshire Terrier, Staffordshire Bullterrier, Angol Bullterrier, Airedale Terrier, Foxterrier, Jagdterrier, Argentin dog, Doberman, Rottweiler, Australian Cattle Dog, Bobtail

Figyelt kérdés
Ha kérhetném rangsoroljátok őket

#kutya #Stafford #terrier #Staff #stefford #sztafford #sztefford
2013. dec. 27. 19:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyedeket lehet rangsorolni, nem fajtákat.
2013. dec. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%

Nehéz rangsorolni, mert inkább egyedfüggő.

Azért elmondható, hogy ezek többnyire dominánsabb fajták.

2013. dec. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Én tudom,de általánosságban véve valamilyen szinten csak meg lehet mondani normális,nem ideggyenge kutyák esetében.Ami jellemző a többségre.(pl én eddig csak azt hallottam,hogy az amerikai staffordshire terrier általában kutyafa..a dominancia szempontjából egy pithez képest)
2013. dec. 27. 19:11
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Argentin dog, rottweiler, bullterrieri, amstaff, staffbull, dobermann, foxterrier, jagdt., airedale t., cattle dog, bobtail


Szerintem kb. ez a rangsor, de ahogy a többiek már írták, egyedfüggő is a dolog, persze azért fajtájukból adódóan is dominánsak. Nem vagyok szakértő, így csak "hasraütés" szerűen írtam őket.

2013. dec. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Dogo-m van. Nehéz eset, nem mondom, de annyira nem domináns. Ismerek több rotit is, akik sokkal keményfejűbbek.
2013. dec. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Bár azt hozzáteszem, hogy én szigorú vagyok a nevelést illetően. Sokat követelek tőle, de sokat is foglalkozom vele.
2013. dec. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%

Egyik bullterrierem extra domináns.Még velem is.Amíg az van,amit a kisasszony akar,édes,ölel a kis tappancsaival,bújik.Ha nem az van amit akar,kitör a botrány.Akár meg is morog.Ha olyankor rácsapok,visszafordul rám.Férjemet tiszteli,neki elég határozott hangon szólnia.

Másik bullterrierünk alárendelt típus,Ő a megtestesült Jókutya.

Szóval tényleg egyedfüggő.

2013. dec. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, hogy mivel szemben domináns. Gazdával, másik emberrel, ismerős kutyával, idegen kutyával.

És más az agresszió és más a dominancia is.

2013. dec. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Airedale terrier elég lájtos, persze vannak kivételek, de jó neveléssel, nem agyonkényeztetve kb golden retriever (a békebeli, átlag goldira gondolok, nem a mai túlhúzott idegrendszerű, szétszaporított egyedekre :( ).


Foxi kemény, zsizsegős, de korai szocializációval és az alom megfelelő vérmérsékletű tagjának kiválasztásával + extra sok mozgatással teljesen kanapékutyák - ez kb minden fajtáról elmondható, ha megfelelő kézbe kerül.


Első kutyának inkább az erdelt ajánlanám vagy a bobtailt.

2013. dec. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, jagd pedig inkább munkára való jó esetben, és ha elkapja őket a lila köd, elég keménykék :D Első kutyának tuti ne (szvsz).
2013. dec. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!