Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ilyenkor a kutyával?

Mit tegyek ilyenkor a kutyával?

Figyelt kérdés
Vettem sült kacsacsontot a kutyámnak. Kiadtam az udvarra hogy ne bent szemeteljen, erre berohant a szőnyegre a csonttal. Gondoltam elveszem és kidobom erre komolyan rám morgott és húzta a száját oda is kapott. Kb. az ötödik pofon után hagyta hogy elvegyem és kidobjam. Rendesen megijesztett mert eddig simán el tudtam venni játékát, belenyúltam a táljába és soha nem volt ilyen. Mi a teendő ilyenkor? Nagyon nem szeretném ha ez még egyszer előfordulna.

2013. dec. 27. 20:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%

:D Nekem 10 évig volt lakásban kutyám, nem lehetett kinevelni belőle, de sosme harapott meg..

Ez ösztön, a kaja miatt.


Ne csinálj semmit, legközelebb okosabban tereld el a figyelmét.


A kutya az kutya, nem szolga, van saját személyisége.

2013. dec. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%

Amikor te kajálsz, és odamegy koldulni morogj rá.


El fog sunnyogni :D:D:D:D


Hán yszor szórakoztam én is istenem, kár hogy már nincs :/

2013. dec. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi. :) Én is rá szoktam morogni. :D Viszont ezt nem tartom normálisnak hogy odakap. Soha egyetlen kutyám sem csinálta ezt. És mivel nem szoktam ok nélkül elvenni tőlük semmit, én etetem, azt hiszem logikus elvárás hogy ilyet ne is tegyen.
2013. dec. 27. 20:09
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
nem 5 pofon kellett volna, hanem 1 , de az kiadós. Csontot el, kutyát kihajitani. ennyi.
2013. dec. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Utolsó: kapott egy kiadósat de épphogy meg nem harapott. Most ki is raktam az udvarra hogy szellőztesse ki a fejét.
2013. dec. 27. 20:13
 6/12 anonim ***** válasza:
29%

Sajnos még mindig az a szokás, hogy ha odamorog, akkor verd le! Ez egy nagy baromság. Nem kellett volna semmit csinálni vele, hagyni kellett volna, hogy nyugodtan megegye. Nem kell rögtön szívrohamot kapni, ha rád morog a kutya, ez egy természetes ösztöne.

Nem azért morgott rád, mert föléd akar kerülni, hanem azért, mert az az övé volt, meg akarta védeni, teljesen természetesen.


De nem baj, verd csak le, majd csak lesz egy olyan kutyád, aki soha nem fog magától semmit se csinálni, mert teljesen bezárod!

2013. dec. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
igen utolsó igazad van. Először odakap a kaja miatt, nem kap érte retorziót, legközelebb majd nem engedi fel a kanapéra, aztán egy idő mulva, majd haptákban áll neki az egész család. De nem baj, mert ez a kutya természetes ösztöne.
2013. dec. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
6-os: kérdezz meg bármilyen normális kutyatartót, egy kutyát nem csak dédelgetni hanem nevelni is kell. Utolsónak tökéletesen igaza van, ha mindent elnézel neki annak az lesz a vége hogy emberre támad, akkor pedig elaltatják. Inkább kapjon két taslit tőlem mint méreginjekciót az állatorvostól.
2013. dec. 27. 20:54
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azt tetted,amit kell.Akkor rögtön lerendezted és kiraktad a lakásból.Vsz.nem elég nagy a tekintélyed,jobban figyelj oda,hogy betartasd vele azokat a szabályokat,amiket te állítottál fel neki.Néha ismételd meg ezt a szitut,csak engedéllyel éhesse meg a finom falatot,illetve ha érzed az erőt magadban,vedd el tőle nėha.Így tudni fogja,hol a helye.
2013. dec. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez valóban természetes ösztöne a kutyának,amit viszont mindig csak a rangsorban alatta állókkal vagy kb,egyenrangú egyedekkel szemben enged meg magának.Valóban,nem kell megverni,ha morog,de olyan erőt kell alkalmazni,hogy a kutya elhúzza a csíkot,a kaját otthagyva.Az odakapás már durvább,elfogadhatatlan,arányosan jár érte egy keményebb fenyítés,mondjuk egy tasli.
2013. dec. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!