Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Norvégiából kutyát importált...

Norvégiából kutyát importált már valaki?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy van-e valami speciális dolog ami kell hozzá (oltás, karantén bármi). Nagytestű kölyökkutyáról lenne szó, ki kell érte menni, hazafelé repcsivel esetleg kocsival hoznám nem tudom melyik jobb/költségtakarékosabb megoldás.

2013. dec. 28. 11:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Repülővel költséghatékonyabb szerintem. A Norvegian airlinesszal ha jól emlékszem 50 euróért lehet kutyát reptetni, és mivel fapados így a Te repjegyed se drága. Egy 100asból kb megvan szerintem.

Annak utána kell nézni, h 3 hónaposnál fiatalabb kutyát be lehet-e hozni az országba. Asszem igen de ez nem tuti... ha nem akkor 3 hónaposan veszettség elleni oltás majd 21 napra rá utazhat.

Ha kocsival hozod akkor kb sehol nem ellenőrzik. A kompozásnál meg nem kell mondani h a kocsiban van :oP

2013. dec. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Akiteki ***** válasza:

Mivel Norvégia nem tagország, az Únió területére csak a 3 hónaposan beadott veszettségi oltás után 30 nappal léphet be az Únió területére.

A kutya repülőjegy ára Oslo-Budapest 50 euro az Air Berlinnel. A Swissair úgy emlékszem 70 euro. Az Air Berlinnél ki lehet fogni olyan jegyet is, hogy 17 ezerért oda-vissza egy nap alatt megjárod.

Nálunk nincs karantén. Viszont elvileg vámkezeltetni kell a kutyát, mivel az Únión kívülről hozod.

2013. dec. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Akiteki ***** válasza:
bocsi, most olvastam vissza, kicsit tele van ismétléssel. :)
2013. dec. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Bár nem tagja az uniónak, de EGT tagállam, így vámot biztos nem kell fizetni.
2013. dec. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Akiteki ***** válasza:
Vámot nem, mert az emlősállatokra a vám 0 %. De ÁFÁ-t igen. Izland ugyanaz a kategória és nekem is ki kellett fizetnem a kutyámra az ÁFÁT.
2013. dec. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem baj, ha ismétlés :) ez csak erősíti a többi válaszolót.
2013. dec. 30. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!