Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mopsz vagy csivava?

Mopsz vagy csivava?

Figyelt kérdés
Nem tudok dönteni, melyiket válasszam. Sajnos kertünk nincs. Melyiket ajánljátok?
2013. dec. 28. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmüen mopsz mert egy nyugis kiskutya a mindig a gazdival szeretne lenni ezért könnyen is tanítható mert nemszereti hogyha haragszanakrá. És szerintem aranyosabb is a három kedvenc fajtám közé tartozok


Csivava: szerintem kis méregzsákok makacsok annyira törékenyek hogy még a fejük is olyan puha mint egy kisbabának már agyon van szaporítva ilyen mini meg extramini meg teacup.


De hogyha veszel csak tenyésztőtől

2013. dec. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 intrepid ***** válasza:
0%
Nekem a csivava szimpatikusabb, de ha nincs kertetek, akkor talán mégis mopsz.
2013. dec. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
Mennyi időt tudsz szánni naponta a mozgatására? Nagyon különbözőek a két kutya igényei.
2013. dec. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
19%
Nekem csivim van és egy imádnivaló tündérke...olyan mint egy kisbaba..csak ajánlani tudom mindenkinek
2013. dec. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

OFF: Utolsó, ugye ez nem azt jelenti hogy kisbabaként is kezeled?

Pont ez a baj a csivavákkal, nagyon jó fej kutyusok tudnak lenni, de a gazdák 99%-a elszúrja a nevelésüket, mert olyan kis édesek. Így lesznek agresszív, szocializálatlan, idegbeteg jószágok. Nagyon meg kell őket fogni, hajlamosak uralkodni. Nekik is kell a napi 4-5 séta, a játék akár nagytestű kutyákkal is, és nem kell a széltől is óvni. Inkább mopszot javasolnék ha első kutya lesz.

2013. dec. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Soha nem vennék mopszot vagy bulldogot, illetve ezekhez hasonló fajtát, mert annyi egészségügyi problémájuk van, hogy könyveket lehetne írni róla, nagyon sok ilyen kutyának kínlódás az élete, még a normális tenyésztőtől származóké is, a törzskönyv nélküli szaporítottról nem is beszélve. Így a kettő közül marad a csivava, de ott is nagyon nézd meg honnan veszed, mert rengeteg az idegbeteg, beteges kis görcs közülük, mindenképp leinformálható tenyésztőtől, törzskönyvvel érdemes beszerezni a kiskutyát.
2013. dec. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!