Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sétálni vittem a kutyámat az...

Sétálni vittem a kutyámat az erdőbe, csak spot on van rajta. Kérdés?

Figyelt kérdés
Sűrű a bundája, nehéz megtalálni, ha esetleg ment bele kullancs. Hány nap, mire megnyugodhatok,hogy nem fertőzte meg kullancs és nincs baja? Ez tegnap délelőtt volt.
2013. dec. 28. 23:01
 1/3 Akiteki ***** válasza:

A spot-on az pont elég. Annál jobb nincs.

Azt nem lehet megmondani, hogy mikor nyugodhatsz meg, mert a lime-kór tüneteinek jelentkezése akár hónapokba is telhet.

De az ritkább. A babézia 2 héten belül jelentkezne. De még a nagy bundában is észre lehet venni, főleg ha megszívja magát.

2013. dec. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
0%

2en átnézitek úgy könyebb.:) de inkább magadat nézd át mert a kullancs rád veszélyesebb mint a kutyára

de ha nagy a kutya akkor a kullancs nem jó h benne van de ártalmatlan ..jól meg szívja magát utánna leesik...

Nekem vannak macskáim nyáron sok kullancsot szedtek össze :/ de kiszedtem csipesszel és semmi baja nem lett de volt amit kikapart maga meg leesett.

De van olyan kullancs ami ujjnyi vastagságra feldagad azzal vigyáz ha látsz olyat

tudom ez "mellék zönge de a kutyákra alig ha hat csak akkor ártalmas ha gyenge a kutya immun rendszere akkor meg is öli a kutyit:S

2013. dec. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

ma 00:04

Ez most komoly?

A macskák nem lesznek babéziások, sem Lyme kórosok. A macska teljesen más , mint a kutya.

Hogy nem ártalmas a kullancs a kutyákra? Ezt azoknak is elmondhatod, akik megjárták a beteg kutyával a kezelések sorát. Akiknek a késői felismerés miatt elpusztult a kutyájuk.

2013. dec. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!