Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Több hírdetésben is olvastam,...

Több hírdetésben is olvastam, h ivartalanítási kötelezettségel olcsóbb a kutya?

Figyelt kérdés

Nem félnek a tenyésztők,h visszaélnek vele? pl én az ország másik végén lakok,ő honnan tudja ellenőrizni,h ivartalanítva van?Vagy bekamuzom azt,h persze volt dokinál én meg röhögök otthon...

Félre értés ne essék nem ilyenek a szándékaim és inkább macskás vagyok, igaz azoknál is láttam több ilyen hírdetést.Én inkább befogadom őket,de ivartalanítva vannak :)



2013. dec. 29. 13:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen kikötéssel eladott kutyáknál a tenyésztő záros határidőn belül kéri az ivartalanítás igazolását. A szerződésben okosan beleírja, ha nem történik meg, joga van visszavenni a kutyát.
2013. dec. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Még avval egésziteném ki az első válaszolót, hogy nem kapják az eredeti törzskönyvet, csak a másolatot. Az eredetit akkor kaphatják el, ha igazolják, hogy ivaratalanitva van a kutyus.
2013. dec. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom hogyan fogja leellenőrizni, de simán visszaveheti a kutyát.
2013. dec. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
köszi,de ha visszaveszi akkor gondolom vételi árat is visszaadja.
2013. dec. 29. 13:54
 5/14 A kérdező kommentje:
az igazolást úgy kell elképzelni,h a doki aláír valamit?
2013. dec. 29. 13:56
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha szerződést szegsz, akkor nem fogod visszakapni a vételárat, akár pereskedhet is a tenyésztő.
2013. dec. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyámnál úgy volt, hogy a vételárban benne volt a hasi ultrahang költsége is. 1 éves volt a kutyám, amikor együtt elmentünk a tenyésztővel a lehel úti állatkórházba, hogy a saját szemével lássa, hogy valóban nincs már meg a méhe és a petefészkek.

Ez így talán túlzásnak hangzik, de én ezt vállaltam, és a tenyésztő is jóval kedvezőbb áron adta így a kutyát.

2013. dec. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

kicsit fura,de így legalább tuti,h nincs átverve.

De ha a nagyon messze van egymástól a két fél azért ez nem megoldható.

Lehet én vagyok a gyanakvó,de szerinte ezt könnyen kilehet játszani.

2013. dec. 29. 14:26
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindent ki lehet játszani, mindent lehet hamisítani, és mindenkit át lehet verni. Ilyen világot élünk sajnos.

A lényeg, hogy Te törekedj arra, hogy amit megígértél, azt tartsd be, ennyi.

2013. dec. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem tervezek kutyát venni és macskát se,csak csodálkoztam,h így megbíznak másokban és azért nem kevés pénztől esnek el ha nincs ivartalanítva az állat.A másik rész meg vígan szaporít :/
2013. dec. 29. 14:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!