Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szamojéd/husky panelba ilyen...

Szamojéd/husky panelba ilyen feltételek mellé?

Figyelt kérdés

Napi kb. 2 és fél óra mozgatást tudnék biztosítani neki. Sokszor járnánk kutyatársaságokba, hétvégén kirándulni, de alkalomadták kiállításokra is szívesen kimennék vele. Amikor olyan az idő, kb. 1 éves korától jöhetne bringa mellé is.


És melyik fajta az ugatósabb, nehezen kezelhetőbb? Természetesen ha valamelyik jöhet ilyen feltételek mellé, nem ez lenne a mérvadó.


2013. dec. 29. 18:13
 1/10 anonim ***** válasza:
8%

Kevés...


Napi 6-7 óra "szabadság" kell egy ilyen kutyának.


2-3 év lakásban, először elkezd alulműködni a veséje, amit szinte észre se veszel, aztán hasvízkór, és annyi a májának.


Egy nap majd elkezd felpüffedni a hasa és onnan már csak napjai vannak...

2013. dec. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%

na jó, azért nem fog meghalni 2évesen attól, hogy lakásban él..nem kell túldramatizálni. de egy huskynak ez tényleg kevés. az egyik legnagyobb mozgásigényű kutya, 4-5 óra minimum kell neki, ha lakásban van.

szerintem a husky nagyobb kihívás. nem tudom, melyik mennyit ugat. ismerek egy szamojédet, nagyon meglepődtem rajta, mert ilyen éles nyávogó hangja volt, mint egy mütyür kutyának, elég idegesítő.

2013. dec. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A szamojed az ugatósabb, de szerintem a husky lehet nehezebben kezelhető, persze minden egyed függő is. Nem lehetetlen dolog panelban szánhúzót tartani, ha az az idő, amit mozgatásra tudsz fordítani aktívan telik, úgy, hogy agyilag és fizikálisan is lefárasztod, akkor mehet a dolog. Akiteki is lakásban kezdte a kutyázást :), de nem ő az egyetlen szánhúzós, aki nem kertes házban él. Itt egy cikk ami a témával foglalkozik:


[link]

2013. dec. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen : )

De azt a szamit sem mozgatsják 2 órűnűl tovább, mint írták... : )

2013. dec. 29. 18:40
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem mehet. A lényeg, hogy foglalkozz vele. Nekünk igaz kertes ház van, meg kinti-benti kutyák, de imádnak bent lenni a lakásban velem a két huskym.:)
2013. dec. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Akiteki ***** válasza:
100%
Én is a 8. emeleten kezdtem 2, után 3 huskyval. Most is van kiskutyám, akik panelban vannak a gazdival. Aztán majd úgyis azt mondod, hogy na menjünk még egy kört, mert jó idő van és élvezi a kuty. :)
2013. dec. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%

A cikk írója is szamit tartott, lakásban. Ő ezt írta a cikk végén:


"Jómagam is lakásban tartom kutyusom. Egy 1 éves samoyed kutyussal osztom meg otthonom. Mi még csak tanuljuk a biciklis futást, de elég bíztató a fejlődésünk szerintem. Úgy gondolom, hogy napi 2-3 óra séta nem elegendő mozgatás, így a heti egyszeri nagyobb séta, illetve biciklizés betartása a fő cél. Nincs annál szebb, mikor a kutyád csillogó szemmel nézi, ahogy rárakod a hámot."

2013. dec. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7-es: tudom, és mondtam is, hogy 1 éves kora után, ha megerősödött, vinném bringa mellett...
2013. dec. 29. 20:09
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szintén huskyt tartok lakásban egy keverékkel együtt 43 nm-en, ha le van mozgatva és fárasztva, még egy ilyen lusta dög nincs:) Én sokat bringázom velük, heti 2-3 hosszabb (20-30 km körüli) bringázás is van, emellett úsztatás, sok séta, kutyákkal való bandázás, és tökéletesen elvan. Ma jön a második husky lány ideiglenesbe, egy 3x2-es kennelből. Persze így is lesz, aki állatkínzónak fog nevezni, de ez az ő baja.
2013. dec. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a husky nem kimondottan könnyen kezelhető, nem lehet azt a poroszos feladatvégrehajtást elvárni tőle, mint egy nj-tól, de ezzel nyilván te is tisztában vagy. Ha jól motiválod, imád tanulni.
2013. dec. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!