Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát javasoltok egy...

Milyen kutyát javasoltok egy aktív 1 éves husky szuka mellé?

Figyelt kérdés

Ivartalanított, 1 éves, pörgős husky-nk van. Oktatónk nyugodt kutyát javasolt mellé. Nektek mi a véleményetek? Mindenképp menhelyről szeretnénk hozni, és párommal egy idősebb (3-4 év körüli) kutyusra gondoltunk. Olyan kutya kell aki taníthatná. A husky szukánk domináns, imád más kutyákkal játszani.

Ti milyen kutyát választanátok mellé?



2013. dec. 30. 07:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Husky mellé általában bármilyen kutya megfelelő, eltűrik a náluk kisebb és nagyobb kutyákat is. Ismerek jó párat.
2013. dec. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem bár más fajtából, de úgy vannak a kutyáim, hogy az egyik pörgős, a másik nagyon nyugodt. Így jó, mert otthon a pörgős kutya hozzálassult a nyugishoz, sétákon meg a nyugis hozzágyorsul a pörgőshöz. Szüleimnek szintén van egy ugyanilyen fajtájú, pörgős kutyusa, mikor hazautazunk hozzájuk, a 2 pörgős kutya egész nap játszik, rohangál, díbol, komolyan mondom, néha már a hajamat tudnám tépni. Szerintem a végkimerülésig tudnák ezt csinálni. Egy pörgős, egy nyugis együtt szerintem kezelhető és jó lehet.
2013. dec. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Senkinek nem tűnt fel ez a részlet: Olyan kutya kell aki taníthatná. A husky szukánk domináns.......


A husky-tokat nem más kutyának kell tanítani, hanem nektek. Mit gondolsz, majd a domináns kutyád mellé beteszel egy visszafogott menhelyit és az megneveli a huskydat? Nem, majd a husky fogja nevelni az új kutyust.

2013. dec. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Pont az ellentétje fog történni, mint amit gondolsz. Ha a domináns husky mellé beraksz egy másik kutyát, ő is 'tökösebb' lesz. Előbb a huskynak kell a kis szarvait letörni, aztán jöhet egy másik.

Meg az is furi, hogy pont másmilyen enerigájút szeretnél, mint a jelenlegi kutyád. Nekem két totál pörgős kutyám van, mikor olyan ideiglenesem van, aki lassabb, az kikészít, mert sétán a nyugisabb már elfárad, menne haza, de a másik kettő még menne, bringázni sem lehet velük együtt, duplán kell velük foglalkozni. Bár ezt mindenki maga oldja meg, csak megjegyeztem.

Amúgy menhelyre elmentek, elmondod az igényeidet, tudnak megfelelő kutyát ajánlani.

2013. dec. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is sokkal jobb, ha két azonos energiaszintű kutya van egymás mellett, egy nyugis kutyát ki fog készíteni egy nagyon pörgős husky, a husky meg nem fog tudni játszani a nyugissal, ez így senkinek sem lesz jó.
2013. dec. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én a huskyt nem dominánsnak mondanám, hanem inkább olyan magának valónak.
2013. dec. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


3. válaszoló: Gondolod, hogy kerti dísznek vettük meg a husky-t, és most be akarok szerezni egy kutya-babysittert, hogy nevelje meg helyettem? :D Nevetséges. Minden nap foglalkozunk vele. Rengeteget!! Visszük minden hová magunkkal, minden nap nagyokat futunk (Sportoló vagyok) agyilag és testileg is le van mozgatva. Szándékosan döntöttünk a fajta mellett, nem a két szép szeméért, mint sokan mások. ... Nem tudom melyik mondatomból lehetett arra következtetni, hogy más kutyával akarom felneveltetni a kutyámat.... :D érdekes :D


De a lényegre visszakanyarodva. A mi kutyánk velünk szemben NEM domináns, mivel mi vagyunk a falkavezérek. Viszont akaratos, és más kutyára hamar ráerőlteti az akaratát.

Kutyasuliba járunk minden héten és rengeteget szocializálódott azóta. Látom, hogy a sok kutya jó hatással van rá. Visszább vett, sokkal illedelmesebb :D

Szeretnék mellé egy társat, aki vele van mialatt mi munkában vagyunk. Egy kutya társat. És van pár ismerősöm aki a pörgős kutya mellé beszerzett még egyet és "elrontották" egymást, sokkal több gond van velük.


A mi kutyánk is hamar eltanulja a rosszat, ezt is észrevettem a kutyasuliban, de a jót is. fogékony mindenre. Ezért szeretnénk körültekintően dönteni.


A kutyaoktatóm javasolta hogy szerinte nyugisabb kutya kéne mellé. Bennem is felmerült a kérdés, hogy kikészíti e azt a kutyát? De abban maradtunk (ma hívtam fel) hogy ha beérkezik a menhelyre egy olyan személyiségű kutya akit ő jónak gondol, akkor azt megnézzük. Elvisszük a mi kutyánkat, és megnézzük bírja-e a másik kutya.


Nem akarjuk elkapkodni, szeretnénk jó döntést hozni.

2013. dec. 30. 17:19
 8/8 A kérdező kommentje:
Amúgy a miénk sem vészesen domináns. simán kezelhető. Csak olyan.... mint a husky-k :D
2013. dec. 30. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!