Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olyan kutyások tapasztalatai...

Olyan kutyások tapasztalatai érdekelnének, akik már jó ideje meglévő kutya mellé vittek azonos nemű kutya lakótársat. Hogyan sikerült az első találkozás és az azt követő időszak?

Figyelt kérdés

2013. dec. 30. 11:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

1,5 éves kan amstaffunk mellé jött egy 2-3 hónapos menhelyi keverék.Szintén kan.

Kézből megmutattuk neki a kölyköt,majd leraktuk.Ő megszaglászta majd ott hagyta.A kicsi követte mindenhova,a nagy felborította,rálépett,de nem durván.Utána kezdtek játszani,miután a kölyök lenyugodott és nem volt nagyon izgága.

Azóta 1 év telt el,töretlen a barátság,igaz mindkettő ivartalanítva lett azóta,de nem emiatt.

Ivarosan is elvoltak,és most is elvannak.Szeretik egymást,nagyokat játszanak.


Ha az idősebb kutya megfelelően van nevelve,szocializálva,akkor nem kellene hogy probléma legyen.

2013. dec. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ügyesek vagytok, gratulálok!

A megfelelően nevelve és szocializálva ebben az esetben mit takar pontosan? :)

(Új lakó érkezik hozzánk, és szeretnék nagyon felkészülni, hogy a lehető legsimábban menjen a dolog.)

Köszi a választ!

2013. dec. 30. 13:36
 3/10 anonim ***** válasza:

Domináns ivartalanított bullterrier szukánk van,de úgy kell elképzelni,hogy extra domináns.Kutyákkal addig nem verekszik,míg a másik nem tesz olyan mozdulatot vagy pl.nem morog rá,ami neki nem tetszik.

Kaptunk mellé egy testileg-lelkileg tönkretett,akkor még ivaros,nála idősebb szukát.Mivel az új kutya abszolút megadó típus,semmi gond nem volt,követte mindenben a régi kutyánkat.

2013. dec. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok,számomra fontos volt,hogy az én kutyámat ne ítéljék el elsőként pusztán a fajtája miatt,és ne kapkodják fel a kutyákat az emberek,ha arra megyünk.

Összes oltás megléte után rögtön mentünk sétálni,minél több kutyával találkoztunk és igyekeztem kiszűrni,melyik kutya van rá jó hatással és melyik nem.Amelyik neveletlen volt,azzal kevesebbet találkoztunk,a "tökéletes" kutyákkal pedig sűrűbben.A kutyám így kölyökként megtanulta megadni a tiszteletet a nagyobb,idősebb kutyáknak,mindeközben azt is elsajátította,hogy kell rendre utasítani békésen a másikat,elkerülve a bunyót.


Amikor felnőtt és hozzánk került a menhelyi kölyök,rengetegszer megmorogta,leteperte,de nem pánikoltam be és sikongattam meg vettem el tőle a kicsit,mert tudtam,hogy nem fogja bántani,csak "neveli".Megjegyzem a kölyök eleinte meglehetősen szemtelen volt,cibálta a fülét a farkát,nem hagyta aludni.

Ehhez képest állítom,hogy még 1 ilyen birka türelmű amstaff nincs a világon,mint a miénk.Soha nem bántotta.


Ha nem kölyök érkezik hozzátok,javaslom a szoktatást úgy kezdjétek,hogy mindkét kutyával elmentek sétálni egy közömbös területre,ott lefárasztjátok mindkét kutyát (így ha hazaértek sem lesz energia az esetleges bunyóra) és közben figyelitek a séta és játék közbeni testbeszédet.Melyik a dominánsabb,kire kell majd jobban figyel,esetleg melyik hódol be a másiknak.

Ezekből már könnyű következtetni az otthoniakra.


Plusz ha a meglévő kutya otthon nem domináns,és elfogad téged,titeket falkavezérnek,akkor nem fog pattogni attól,hogy új kutya kerül a házhoz.


Egyébként könnyebb segíteni,ha leírod milyen neműek,fajtájúak (ha keverék akkor milyen méretű kb.) és mennyi idősek.

Valamint a már meglévő kutya hogyan éli a mindennapokat,hogy zajlanak a séták,az etetések stb.

2013. dec. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az én kutyusom egy szintén domináns szuka, menhelyről befogadott, hivatalosan keverék, valójában mindenki szerint tibeti terrier. A dominanciája miatt amikor hozzám került, nem is mertem kiskutyákhoz odaengedni, csak a közepes és nagytestűekhez. Amikor a férjemet megismertem, a kisasszony totál belezúgott, és engem is megpróbált "ledominálni".

Nagyon önfejű és akaratos, bár már rengeteget szelídült, amióta velem van(most már öt éve). Mostanra a kiskutyákra alapvetően veszélytelen, csak azt támadja be, akitől fél.

Otthon totál kezesbárány, de senkit nem enged a territóriumába (kutyát), lent jól elvan a kutyákkal, de nem mindig fogad szót.

Szeretnék befogadni egy másik kislányt, szintén menhelyről, aki a képek alapján jóval nagyobbnak és jóval fiatalabbnak tűnt a valóságosnál. Fél éves, kb. akkora mint egy csivava és iszonyatosan retteg mindentől. Neki még minden nagyon új, mert a menhely kennelén kívül nem nagyon látott még semmit a világból.

Ma este megvolt a kinti közös séta, a nagy jól le lett mozgatva és nem igazán foglalkoztak egymással. Amikor behoztuk őket, a kicsi az ölemben volt, nem volt gond, de bevallom, nem mertem letenni a nagynak. Mivel a kicsi nagyon elfáradt, egyelőre kitettem az előszobába az általa választott helyre pihenni, aztán ahogy lesz megint kapacitásunk figyelni mindkettőre, akkor újból nekifutunk.

2013. dec. 30. 18:38
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Minél több a nagykutya által elérhető helyre,tegyél olyan dolgot,amin rajta van a kölyök szaga.Szinte lepje el az egész lakást a kölyökszag.Ha nem viselkedik kirívóan a nagy,akkor a kezedből mutasd meg neki,főleg a popóját,hogy meg tudja szaglászni.Ha még nem vagy biztos a dologban,akkor többször sétáljatok együtt és a lakásban még kerüljétek a találkozót.

Amennyire dominánsnak írtad a nagyot és a kicsi is szuka,a helyetekben legalább a kicsit vinném ivartalanítani,mert ha elkezd tüzelni abból gond lehet.Nála semmiképp nem várnám meg az ivarérést.Személy szerint a nagyot is elvinném rövidesen egy ivartalanításra.

2013. dec. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon megnyugtató, amit írsz, akkor ezek szerint még nem lőttünk túl nagy bakot :).

Azt viszont elfelejtettem leírni, hogy a nagy már ivartalanítva került hozzám, úgyhogy ez a procedúrát csak a kicsivel kell majd még átvészelnünk.

A kicsi szaga egyébként már mindenhol ott van, és nem cirkuszol miatta.

Remélem, nekünk is sikerül, ami nektek! :)

2013. dec. 30. 19:13
 8/10 zsuzsabazsa ***** válasza:

Felnőtt kan kutya mellé, szintén hoztam egy felnőtt kant. Oda kell figyelni. Az első találkozást egy semleges helyen kell véghez vinni. A rivalizálást általában a már meglévő kezdené, ha hagyjuk neki, de nem hagyjuk.

Ha kölyökből jön azonos nemű a felnőtt mellé ott, csak nagyon ritkán lehet probléma. Oda kell figyelni eleinte rájuk. A jövevénynek is meg kell tanulnia mit tehet és mit nem és akkor nincs semmi baj.

2013. dec. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és BUÉK mindenkinek!
2013. dec. 31. 23:09
 10/10 A kérdező kommentje:

Na akkor most hogyan tovább?

Odáig eljutottunk, hogy kint teljes nyugi van, gyakorlatilag nem foglalkoznak egymással. A kicsi próbál tanulni a nagytól, a nagy olykor-olykor megpróbál játékot kezdeményezni, de a kicsi nagyon fél. Azt nem hiszem, hogy nem érti a jelzéseket, mert egész mostanáig a két testvérével volt összezárva, és azért ők játszottak egymással.

Otthon viszont cirkusz van. Egész addig tiszteletben tartja a kutyust, amíg a kicsi a védelmem alatt áll (pl. az ölemben van, vagy mellettem a kanapén. Ma megpróbáltuk őket otthon összehozni, a kicsi mást se csinál, csak puszilgatná a nagyot, de még azt sem tolakodóan, a nagy viszont morog rá. Akkor most hogyan tovább?

2014. jan. 3. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!