Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugye holnapután minden kutyatu...

Ugye holnapután minden kutyatulajdonos vigyázni fog a kutyájára?

Figyelt kérdés

Remélem, minden kutyatartó gazdi ismeri a tűzijáték és a petárda káros hatását. Jópár kutya még magában is kárt tesz az ijedtségtől. Remélem, Ti is nagyon oda fogtok figyelni a kutyátokra! :)


13/L



2013. dec. 30. 13:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Reméljük...bár azon a véleményen vagyok, hogy nem lehet elégszer és elég helyen fölhívni erre - is - a figyelmet.


Minden esetre tényleg szerencsés lenne, ha pl. a TV, Rádió, vagy mondjuk egy-egy látogatottabb hírportál egy előerugró hírdetésben jelezné a dolgot!

2013. dec. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ugyan az enyém nem fél, sőt le sem sz***rja az egész hepajt (2 éves masztiff) már most is pórázra veszem, mert nekiálltak petárdázni, tegnap előtt volt mini tűzijáték, pedig elvileg csak szilveszter este 6-tól másnap reggel 6-ig lehet. Megyünk a futira, aztán ott rohangászik, én biztos nem kockáztatok. Pedig én mindig sokkal jobban megijedek (összerezzenek) a hangtól mint ő. :D
2013. dec. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Én egész évben ugyanúgy vigyázok rá, nem csak dec. 31-én!

amúgy holnapután jan. 1. lesz :)

2013. dec. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szerencsém van ugyan, mert társasházban élünk, tehát a kutya velünk van, egyébiránt is tojik az efféle hangokra, de láttam én már olyat is, hogy kutya mellé hajintották a petárdát.

Hát attól én is világgá szaladnék, és igazából ez az ami mindig aggaszt, mert amikor este lemegyek vele folyton tekergetem a nyakam, hogy mikor talál be egy idióta valami robbanóanyaggal.


Tüzijáték egyébiránt - szerintem - olcsó játék hülyegyerekeknek...

2013. dec. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

szerintem fölösleges ezt jelezni... Minden évben van petárda (annak ellenére hogy tilos) meg tűzijáték. Mindenki tudja hogy Szilveszter jön.

Aki ennek ellenére nem teszi meg az óvintézkedéseket, az akkor se teszi ha a plakátot a képébe nyomod hogy VAZZE A KUTYÁK FÉLNEK A PETÁRDÁTÓL!

2013. dec. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, attól én is nagyon félek hogy valami idióta a kutyám mellé dobja akár véletlen, akár készakarva! Kerülni fogjuk messzire a petárdázó társaságokat... Én is fiatal vagyok, de valahogy nem vonzz ez a szintű hülyeség, hát még hogy vadidegeneket rémisszek vele halálra...
2013. dec. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: Szerintem is szerencsésebb lenne több helyen "hirdetni" ezt, de ez sajnos sok rádiónak/tv adónak nem fér be a sok drága reklámja közé.


2. válaszoló: Örülök, hogy a Te kutyád nem akad ki tőle. :) Az én pumimnak ez lesz az első szilvesztere, ezért én még nem tudom, mi lesz a reakciója rá.


3. válaszoló: Tényleg, holnapot akartam írni :'D

2013. dec. 30. 13:27
 8/16 A kérdező kommentje:
Itt Zalaegerszegen egyébként szokott lenni szilveszterkor olyan, hogy a polgármesteri hivatal előtt tűzijátéksót rendeznek, ezt a városi tv adón is közvetítik, nagyon szépek szoktak lenni. De, ha valaki még otthon is akar tűzijátékozni, hát csinálja, az ő felelőssége, hogy hogyan használja, de nálunk is volt olyan, hogy korombeli fiúk azzal szórakoztak, hogy kertekbe bedobáltak petárdát, azzal viszont nem számoltak, hogy az egyik szomszéd rendőr. xD
2013. dec. 30. 13:34
 9/16 A kérdező kommentje:

Egyébként én is félek az ilyen lesből támadó petárdásoktól.

De ez nekik mért jó? Érdekes, hogy sok fiatal nem vágyik erre, jól meg van enélkül.

2013. dec. 30. 13:37
 10/16 anonim ***** válasza:

Ami szerintem lényeges lehet számodra, az az,hogy ne parázz a dologra, ne járkálj, ne reagálj arra, ha esetleg robbantgatnak a házatok környékén, mert a kutya azonnal lecsekkolja és ő is hasonlóan fog viselkedni!


Az esti sétát kissé hozd előrébb, ha lehet, kutyás társaságba menj sétáltatni.

2013. dec. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!