Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Antiklórtól lehet baja a...

Antiklórtól lehet baja a kutyámnak? Sos!

Figyelt kérdés
A francia bulldogom, ellopott egy üvegcse metilinkéket, amit az akváriumba vettünk a halaknak a vizükbe fertőtlenítőszernek... Megrágta a kupakját, és elég sok kijött belőle, tiszta kék a nyelve is... Szerintetek lehet gond?

2013. dec. 30. 20:09
 1/5 anonim ***** válasza:
44%
Nem hiszem, de ha rosszul van vidd orvoshoz. Amúgy sose értem, a földön tároljátok, vagy hogy fért hozzá?
2013. dec. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
44%
Ekkora mennyiségtől valószínűleg nem lesz baja de figyeld őt, ha hány, vagy bármi szokatlant produkál akkor állatorvos.
2013. dec. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
15%

Itass vele tejet, semlegesíti a mérgeket.

Amúgy szerintem nem lesz semmi baja.

2013. dec. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Platypus ***** válasza:
77%

Most metilénkék vagy antiklór? Az antiklór nátrium-tioszulfát, a metilénkék meg egyben a hatóanyag neve is.


Szerencsére egyik sem mérgező kis mennyiségben. A metilénkéket humán gyógyszerként is használják nitritmérgezés kezelésére, a nátrium-tioszulfát meg élelmiszeradalék.


A halaidnak viszont nagyon nem mindegy, hogy melyiket öntöd a vízcserekor az akváriumba. A metilénkék kifejezetten káros, ha rendszeresen használod.

2013. dec. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Semmi baja nem lett szerencsére, csak kék a lába, meg a nyaka azóta is... :)

Metilinkék van a dobozra írva, és az asztalon volt, ötletem nincs, hogy szerezhette meg, aznap vettük, és még nem tettem a helyére. A lényeg, hogy az ágyon kívül másnak nem lett baja. :)

2013. dec. 31. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!