Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy "haramia" kis puli és egy...

Egy "haramia" kis puli és egy szocializált másik kutya összeszoktatása?

Figyelt kérdés
Találtunk egy elütött kis pulit,és szerencsére úgy látszik minden rendben van vele. Ha nem találok neki egy IGAZI gazdit, akkor megtartanánk. Egyszer találkoztak, a kicsi puli keményen megmorogta a nagyot, aki csak lesett, hogy most mi van???A nagy mindig volt kutyák közé hordva, szocializált kutya. Ma csak beszimatolt a kicsihez a nagy, a kicsi olyan morgás ugatást levágott..Hogyan szoktassam majd össze őket? Nem hiszem, hogy lehetetlen, csak nem tudom még hogyan. Kérlek, aki már csinált ilyet, írja meg,Köszönöm

2013. dec. 30. 21:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Elég nagy trauma neki, hogy elütötték, és téged sem ismer még, meg a környezetét sem. Sok a furcsa, idegen dolog. Adj neki egy kis pihenőidőt, hogy megszokja a dolgokat. Én is valamelyik nap találtam egy kiskutyát, rettenetesen morgott a kutyáimra, de pár nap múlva megbékélt, most a fajtamentőknél van. :) Kicsit hagy lazuljon, hidd el kicsit föloldódik benne a feszkó, és barátságosabb lesz. :)
2013. dec. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell senkit összeszoktatni senkivel az idő mindent megold.

Most találtál baleset után egy kutyát, alighanem sokkban van, de legalábbis marhára stresszes. Nem kell csodálkozni, ha védené magát az első napokban.

Majd feloldódik viselkedj úgy mint eddig, adjál neki időt.


Nem tudhatod hogy élt eddig, mennyire van bizalommal, vagy épp bizalmatlansággal a világ felé. Idővel ez is ki fog derülni. De ha jól érzi magát nálatok, látja hogy biztonságban van, idővel biztos helyrejön.

2013. dec. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nem kell vele foglalkozni:) ha a te kutyád nyugis, aranyos, ki fogja hozni a stresszből.
2013. dec. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A kis pulit kb egy hete találtuk, úgy volt műteni kell, de szerencsére nem. Már nem hiszem, hogy sokkos lenne,sokat voltam vele ezalatt az egy hét alatt, az első napokban még ott is aludtam vele a másik szobába. Kézből etetem. Nemsokára elkezdem vele a japán vacsis kajálást, nehogy aztán a fejemre nőjön a kiscsaj :) A kutyusunktól teljesen el van így szeparálva nem is találkoznak. Én is arra gondoltam, hogy csak azért morog először, mert fáj neki, új a hely a másik kutya meg annyival nagyobb, ő meg még menekülni sem tudna, de ma amikor csak éppen beszagolt a nagy, akkora acsarkodást levágott a kicsi. Nem tudom, lehet valami régi dolog, másik kutyával valami összetűzése lehetett régen, vagy nem tudom. Igazán nem merem összeengedni őket, féltem a nagyot :) Meg még a kicsinek is gyógyulnia kell.Köszönöm annak aki írt, ha vannak még ötletek jöhetnek :)
2013. dec. 30. 22:45
 5/8 anonim ***** válasza:
ne aludj a kicsivel, és ha foglalkozol velük, akkor először mindig a "régi" kutyáddal kezd a játékot. Bizz meg benne, meg fogja oldani.
2013. dec. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem merem összeengedni őket, mert a kicsinek csípőtörése van, féltem, hogy a nagy ugatásban elmozdulna valami.El van szeparálva kicsi helyre, ezt mondta a doki, hogy ne nagyon tudjon mozogni. Már nem alszok vele, mert már zombi lennék, csak az első pár napban aludtam ott, gyakran fel kellett keltenem, mert rosszat álmodott, illetve nyüszögött éjjel. Sajnáltam.
2013. dec. 30. 22:50
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagyon rendes tőled, hogy így pátyolgatod szegényt!

Nyilván retteg az idegen helyen, pláne, hogy beteg. A kutyáknál a betegség, testi gyengeség okot adhat a támadásra, így aztán még félelmetesebb lehet neki ez a helyzet.

Idő és türelem, sok szeretgetés és duruzsolás mindkettőnek.

Nagyon sok sikert és boldog új évet mindnyájatoknak!

2013. dec. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönjük, Neked és mindenkinek boldog Új évet!

Most vittem le pisilni, addig a nagyot becsuktam a másik szobába.

Hogy fülelt, minden zajra figyelt és rengeteget pisilt. Szerintem ő alapból szobatiszta, pedig nem hiszem, hogy lakásban volt, mivel a bundája és a kinézete siralmas volt amikor megtaláltuk. Most megyek főzők nekik egy kis husikát, na annak biztos örülni fognak.

2013. dec. 31. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!