Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1éves amstaff kutyám mindig...

1éves amstaff kutyám mindig melettem akar lenni. Ez normális dolog náluk?

Figyelt kérdés
Ès nem enged mellèm senkit a családbol játèkosan arrèb löki öket
2013. dec. 31. 11:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Képezni kellene, jelenleg Ő a falkavezér.....
2013. dec. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem normális. Egyetlen fajtánál sem.
2013. dec. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem normális, el kellene kezdeni letörni a szarvait, mert most még csak odébblöki őket, de ha ezt hagyjátok, akkor később morogni fog és végül támadni. Azt javaslom olvass utána a falkavezérségnek és kezdjetek el kutyaiskolába járni.
2013. dec. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Adry16 ***** válasza:
18%

Ez teljesen normális, összeteheted a kezed hogy egy ilyen kutyussal áldott meg a sors. A kutya teljes mértékben téged fogadott el gazdinak, és véd téged. Gondolom te foglalkozol vele a legtöbbet. de arra viszont vigyázz hogy ez ne forduljon át agresszíóba, tehát te döntsd el hogy épp most kivel akarsz foglalkozni. Ha a kutyával akkor csak vele, ha mással is akkor viszont a kutyának egyértelműen fejezd ki hogy ő most várjon, de csak annyira tedd ezt hogy ne törjön meg köztetek az ez összhang.

Ha kell valami segítség írj privátban és szivesen segítek

2013. dec. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

Adry16 hozzászólása nem állja meg a helyét. Egy falkavezér nem szorul védelemre. Ha a kutya koslat utánad, akkor az azt jelenti, hogy nem tart elég erősnek, meg akar védeni. Oké ez embereknél a szeretet jele, de a kutyáknál az, hogy ő a falkavezér.

Ez a kutyád számára stressz, nem jó helyzet, ezért vedd vissza a falkavezérséget, hogy ne stresszeljen miattad. Elvégre a falkavezér ha elmegy vagy megérkezik azt nyugodtan viseli a falka. Egy falkavezérnek nem mondhatja meg egy alatta lévő, hogy ki ülljön mellé. a falkavezér maga dönti ezt el. Fölötted dominál. És innen már csak egy hajszálra van az, hogy agresszívan fog bedominálni. Egyik ismerősömet annyira dominálja már a kutyája, hogy le pisili, ha mással beszélget.....

2013. dec. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Adry16 ***** válasza:
16%
Nem azért követi mert védeni akarja!!! Szerintetek a pársztorkutyák is azért követik a gazdájukat mert őt féltik? hát nem! Hanem azért mert szeretik a gazdájukat és lesik minden szavát!
2013. dec. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem falkavezérei vagyunk a kutyának hanem gazdái. Szerintem jól mondta előttem író. Ha nem megy át agresszióba, akkor normális.
2013. dec. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ezt a falkavezér dumát kicsit sokan, és túlmagyarázva szajkózzák. Nem értek vele egyet amennyiben azt jelenti hogy a kutyának nem lehet egy személyisége, egy önálló akciója - hogy ezekre kivetítik, hogy azért , mert csinál/nem csinál valamit biztos teljesen labilis, és vérengző fenevad lesz.


Jobban nem mennnék bele. Szerintem tényleg nincs ezzel gond. Max ha eléd áll, vágj be elé, vagy jelezd neki norálisan de egyértelműen , hogy "nem", köszönöd de nincs erre szükséged. Ezek a kutyák alapból barátságos, nyitott természetűek, legalábbis akiket én ismerek.

Ha nincs agresszió, nem kell aggódnod. Ha lenne, az már gond volna. Ha pedig valami zavar, amit csinál, szólj rá.

2013. dec. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Bocs azt nem irtam oda ha bármit mondok a kutyának azonnal teljesiti.pl.marad ül fekszik labdát hoz vagy csontot hoz.csak nem akarom fegyelmezni álandoan a marad szoval..
2013. dec. 31. 16:45
 10/11 A kérdező kommentje:
Amiota az eszemet tudom azota amstaffjaim vannak de ennyire ragaszkodo kutyám mèg nem volt.falkavezèr ide vagy oda azèrt èrtek ezekhez a kutyákhoz
2013. dec. 31. 16:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!