Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez normális? Ugye csak túlaggó...

Ez normális? Ugye csak túlaggódom?

Figyelt kérdés

5 hós nagytestűm van. Tudom, hogy fogváltás van meg minden, de eddig egy fogat találtam meg a lakásban. Most 1 nap alatt kétszer ásított a képembe, és köpte ki/öklendezte fel a fogát. Mindkettő valami hátsó fog lehetett. Belenéztem a szájába, szépen nőnek a kis fogai. Ugye ez normális, hogy egyszer csak behány nekem, és benne van a foga?:)


A másik, hogy tegnap óta fosik valamitől. Szerintem a sétánál valamit benyelt, akár fát, mert azokat mindig rágja. Hányt is tőle. Tegnap óta csak szárazat kap. 4-re megyünk dokihoz, de azért megkérdezem itt is. Pár petárda már volt a környéken, ugatja őket, de fél. Lehet, hogy ettől megy a hasa? Eddig nem volt ilyen.


2013. dec. 31. 11:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az normális, hogy lenyelik a kiesett fogat, emiatt nem kell aggódni. Az izgatottság is okozhat hasmenést, de próbáld meg hozzászoktatni a petárdázáshoz, addig amíg nem rögzül benne ez a viselkedési hiba. Ha elkezdenek durrogtatni kezdj el játszani vele, tereld el a figyelmét, tanítgasd valami finomssággal, de semmiképp ne babusgasd, nyugtasd, mert azzal pont ellenkező hatást fogsz kiváltani belőle.
2013. dec. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Stressz + fogváltás együtt simán okozhat hasmenést, ne ess kétségbe :)
2013. dec. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is most vált fogat a kutyusom, egy fogat találtam a vackában, egyet meg valamelyik reggel "gurigatott" a parkettán, a többit ő is benyelte, már alig van tejfoga. Szóval szerintem ez nem gond.
2013. dec. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Tényleg, erre nem is gondoltam, hogy fogváltáskor simán lehet hasmenése. Köszi, megnyugtattatok:)


Este itt elég komoly durrogtatás szokott lenni, és én szeretném majd levinni. Nem oda, ahol csinálják, hanem messzebb, látótávolságba. Pórázon, jutifalival. Szeretném ha megszokná, mert én tuti nem fogom nyugtatózni mint sokan. Egyik kutyám sem félt ezektől, mert mindig kivittem őket, és megszokták.

2013. dec. 31. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!