Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adhatok a kutyának 2 lapocka...

Adhatok a kutyának 2 lapocka csontot egyszerre?

Figyelt kérdés
Szokott kapni főtt lapocka csontot. Most van itthon két szép csont. Velünk fog szilveszterezni, és figyelem elterelőként gondoltam meglepem egy kis főtt csonttal. Imádja. Mehet egyszerre kettő?

2013. dec. 31. 11:54
1 2
 1/11 Adry16 ***** válasza:
0%
Ha jót akarsz a kutyusodnak SOHA ne főzd meg a csontot, főleg ne a sertés csontot. mert ha megfőzöd szilánkosra tuja rágni, míg ha nyers akkor feltudja emészteni a csontot és akkor nem szúrja át a gyomrát.
2013. dec. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Adry16 ***** válasza:
0%
de am igen adhatsz neki 2 őt csak ne egyszerrre, 3-4 órás külömbséggel
2013. dec. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Kedves előző: a sertés csontot nem lehet nyersen adni!!(Aujeszky-féle betegség) Szerintem nyugodtan odaadhatod neki, egyszerre egyet, had rágódjon rajta, legalább eltereli a figyelmét a tűzijátékról.
2013. dec. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Pont a baktériumok miatt főzöm meg. Szerintem Adry ne válaszolgass a kutyás témában mert annyi hülyeséget olvastam csak ma tőled hogy égnek állt a hajam :D A csirkecsonttal kevered. De egyébként a lapocka csont adható a kutyának, mivel nem törik szilánkosra. Szándékosan kap lapockát, nem pedig csöves csontot.


A kérdés a mennyiségen volt. Hogy sok-e egyszerre a kettő. De akkor visszább veszem a vacsi adagját, és megkapja a két csontot. Szeretném elterelni a figyelmét a petárdásról, és egy csonttal 20 perc alatt végez :D


Köszönöm utolsó a válaszodat!

2013. dec. 31. 12:08
 5/11 Adry16 ***** válasza:
0%
Fordulj állatorvoshoz és kérdezz utánna. no mind1. am meg ne kritizálgass légyszives m,ert lehet több a kutyás tapasztalatom mint neked.
2013. dec. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Adry16 ***** válasza:
Ne4m megsérteni akartalak, csak nekünk már volt bajunk a főzött lapocka csontal. :( és a doki mondta hogy ha baci mentesíteni akarjuk, tegyünk egy fél órára forró vízbe, de ne főzzük.
2013. dec. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy mekkora kutyáról van szó. Mert az én 5 kilós kutyám egy főtt lapockacsonttal napokig elvan :)
2013. dec. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Firestorm ***** válasza:

Adri semmilyen sertéscsontot,húst nem szabad nyersen adni...Meg kell főzni nekik,ne beszélj butaságot.


Mekkora a kutyusod?Milyen fajta?Ha közép vagy nagytestű nyugodtan oda adhatod neki a kettőt :)

2013. dec. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Közepes termetű, husky. Minden héten kap egy db-ot.


Adry nem hiszem hogy több a tapasztalatod. legalábbis a válaszaidból ítélve biztosan nem. Ettől függetlenül köszönöm a hozzászólásodat.

2013. dec. 31. 19:12
 10/11 Adry16 ***** válasza:

Felnőtt már pár kutyám a nyers húson, és csontokon, csak én ezmellett minőségi táppal etetek. Erről ennyit.

Mindenki úgy eteti és azzal a kutyáját amivel jónak látja.

Nincs mit.

2014. jan. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!