Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a panelban...

Mi a véleményetek a panelban élő nagytestű kutyákról és gazdájukról? Miért?

Figyelt kérdés

2013. dec. 31. 14:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi. Tán még normálisabbak is mint a szobacirkáló gazdik. Ők tuti nem bohóckodnak pelenkával hanem igenis elviszik a kutyát sétálni.
2013. dec. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendesen el van látva,igényei kielégítve,akkor én jobban szeretem a nagytestű panelkutyákat.Normálisabbak és zömmel a gazdák is.
2013. dec. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Így igaz. Ma is sétáltunk már 4 órát, és még viszem le délután a parádé előtt. Úgy néz ki egy napunk, hogy reggel felkelek, fél órára lemegyünk a futira, majd 1-2-ig egyedül van. Utána 2-3 órás séta délután, és még este egy 1-1,5 órás. Köszöni szépen, este már úgy kell lecibálni. A séták között alszik, döglik. De sokszor megkapom, hogy állatkínzó vagyok. Valóban, én is annak tartom magamat, szegény kutyuska...


45 kg.

2013. dec. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális dolog, sőt, jobb véleménnyel vagyok róluk, mint akik kicsapják a kertbe, aztán a foglalkozás elmarad! Nagytestű kutyával nem lehet azt megcsinálni, hogy nem viszik le, mert szétszedi/összecsinálja a lakást, ezért a gazdi is rá van kényszerítve a foglalkozásra. Anyósoméknál Bernáthegyi él így, imádnivaló, két séta között döglik :)
2013. dec. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Firestorm ***** válasza:

Nekünk is panelban van volt nagy testű kutya (Bullmastiff,roti,dobi,bernáthegyi bár ő csak 1 hétig mivel talált volt)természetesen nem egyszerre volt ennyi.

Nagyon jó kutyák voltak,szófogadóak.Napi mozgás meg volt.


Most közepes testű van staff és kitűnően érzi magát a szomszédok sem magyaráznak,minden igénye ki van elégítve.


Viszont elítélem,ha sok nagytestű vagy sok kutya van 1 lakásban tartva,mint pl a szomszéd,aki 3 dobit és 2 kis keveréket tart egy 1,5 szobás lakásban.Ráadásul napi 2x sétál velük akkor is kb 20 perceket.

2013. dec. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Általában többre tartom őket, mint a szobacirkálókat, ha az igényeiket megfelelően kielégítik. Ők azért tudnak kárt okozni egy lakásban, így általában sokkal jobban neveltek, mint a kis cukimuki tenyérnyi kutyák akiket kiskabátban meg overálban hoznak le sétáltatni és a kihúzós pórázt majd le szaggatja úgy megy neki az én láb mellett közlekedő 25 kilós kutyámnak. Aztán még én vagyok a sz*r alak, ha rá merek szólni, hogyha már nem hallgat a gazdájára legalább a pórázzal húzza már el onnan a kutyát, mert nem vállalok felelősséget a következményekért. Sok ismerősöm van, aki panelban él nagytestű kutyával, mi is közepessel. Mindenki kénytelen megnevelni a kutyáját és megfelelően lemozgatni, ha nem akar szétrágott lakásra hazaérni, illetve a lenti "séta etikettet", íratlan szabályokat tartani akarja. Ezeket a kiskutyákat sokszor annyira elkapatják, nem kutyaként kezelik, hogy nem tud viselkedni, abszolút nem szocializáltak és még én kérek elnézést, mert rászólok a kutyájára, mert hát szegény cuncikának nehogy sérüljön a lelke... -_- Ha a saját gazdájára morog meg vicsorog a gazdikának mókuskája, akkor sem szabad rászólni. Sajnos felénk ez a tapasztalat, de azért tisztelet a kivételnek, nem általánosítok. Kistestű kutyát is lehet jól nevelni, de a környéken a nagyobbakat és gazdáikat jobban szeretem!
2013. dec. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Még talán jobbak is panelba, mint a kicsik. Általában kevésbé mozgékonyak, mint egy kistestű kutya és könnyebb őket szobatisztaságra nevelni, mert a nagyobb hólyagjuk miatt tovább tudják tartani a vizeletüket.
2013. dec. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

nekem csak annyi tapasztalatom van, hogy míg a barátnőmék 15kg-os kutyája kizárólag akkor ugat ha valami nagy esemény van, máskor csak vakkant párat, addig a 2kg-os kis szomszéd cuncika egész nap tépi a száját, nincs óra amikor nem kezd el ugatni valamiért.


nem minden nagytestű kutyának van nagy mozgásigénye, egy dobi pl. nem tépi szét a kecót, ismerősék anno óriás schnauzert tartottak belvárosi lakásban, és nagyon jól megvolt a kutyu ott is.


najó, az biztos hogy border collie-t nem vállalnék be, de ha kutyatartásra adnám a fejem, akkor minimum közepes méretűt fogadnék örökbe.

2014. jan. 1. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Pont Border Collienk van, úgyhogy ezt most megmosolyogtam. :) Igen, amíg pici volt mi is jöttünk haza párszor szétcincált lakásra, de minden csak nevelés és kellő lemozgatás kérdése. Nekünk pl. van egy kisebb társaságunk 2-3 kutyával, akikkel együtt járunk sétálni, összeengedjük őket és fárasztják egymást amíg mi beszélgetünk. Általában labdázunk is velük, így gyorsabban fáradnak (póráz nélkül, de ne áruld el senkinek). Ilyen a délutáni séta.

Reggel is sétálunk egy órát és este lefekvés előtt is.

Bordert sem lehetetlen lakásban tartani, meg kell nevelni és ki kell elégíteni az igényeit. Rögtön meglátszik a lakáson, ha nem volt időm annyit foglalkozni vele, de ez nem az ő hibája!

Úgy én sem ajánlom senkinek, ha nincs hova elvinni, ahol el lehet engedni, mert pórázon egyszerűen lehetetlen lemozgatni. Vagy is próbáltam már, de amikor én már a nyálamon csúsztam térden hazafelé, ő még akkor is vidáman lépegetett mellettem a fáradtság legkisebb jelét sem mutatva.

Akinek nincs ideje és kapacitása erre, az ne vállaljon aktív kutyát lakásba. Ellenben a nagytestű nem egyenlő az aktívval. Kis termetűben is van olyan, ami úgy viselkedik, mint akit felhúztak (pl. Jack Russel) és ugyanúgy igényli a mozgást, míg mondjuk nagytestűben is van olyan, akinek elég lemenni az emeletről és kerülni egyet a ház körül, már alig liheg.

2014. jan. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!