Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek a feladata letiltani?

Kinek a feladata letiltani?

Figyelt kérdés
Kutyám néha elég pofátlan másokkal, nem tudja hol a határ. Bújik simogatásért, a végtelenségig hordja hozzánk a játékot, hogy dobjuk el. Ez sokszor már idegesítő, mert nem tud leállni, és én ha mondom neki, hogy elég, akkor abbahagyja, de máshoz megy, a többiek meg nem tudják leállítani és nekem szólnak, hogy állítsam le a kutyám. Én mondom, hogy mindenkinél addig megy el, míg engedi az illető, szóljon rá határozottan, hogy elég, és abbahagyja. De ők hiába szólnak neki, nem tiszteli őket és nem hallgat rájuk. Erről nem én tehetek, hogy nem elég határozottak a kutyával. Tényleg az én feladatom lenne állandóan menni a kutya után és mindenkiről letiltani, hogyne zaklassa? Nem lenne egyszerűbb, hamindenki saját magának tiszteletet követelne?
2013. dec. 31. 15:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A te feladatod az, hogy segítsd az embereket határozottnak lenni!
2013. dec. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a te feladatod kordában tartani a kutyádat. Nem is értem a kérdést.
2013. dec. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%
Hát pedig erre neked kell a kutyádat megnevelni. Más nem teheti meg helyetted. Vagyis megtehetné, de ne kerüljön arra sor. A visszahívhatóságánál vannak nála bajok. A te helyedben ha a kutyám máshoz szaladgálna akkor én a behívást azaz a kutya visszahívását gyakoroltatnám vele.
2013. dec. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nincs baj a visszahívhatósággal, nekem első szóra visszajön. Az a baj, hogy a többi családtaggal pofátlan, és ők ezt hagyják neki.
2013. dec. 31. 16:09
 5/10 A kérdező kommentje:
És egész nap ezt csinálja, nem is pihen. Ha nekem kellene a többiek helyett rászólnom mikor pofátlan velük, egész nap a kutya után rohangálhatnék. Sokan vagyunk és hatalmas a ház.
2013. dec. 31. 16:11
 6/10 A kérdező kommentje:

Csak annyit hallok a ház másik végéből, hogy "XY, szólj rá a kutyádra, nem hagy békén!" Erre szoktam mondani, hogy szólj rá te határozottan, hogy tiszteljen és ne piszkáljon téged. Én hiába vívok ki helyettük tiszteletet magamnak, velem nem is csinálja, attól velük csinálni fogja, ha csak vékony hangon visítanak.

Ez olyan, mintha én nem engedném fel az ágyamra, ők meg felengedik az ágyukra, akkor az én ágyamra nem fog felugrani, az övékre meg igen. Ilyenkor is az én feladatom letiltani arról, hogy az ő ágyukra felugorjon?

2013. dec. 31. 16:15
 7/10 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%
Ebben az esetben viszont a családodnak kell megmondjad ill megbeszélned velük, hogy amikor a kutya zaklatja őket akkor ne vegyék őt figyelembe és ne reagáljanak rá. Vagy ha van egy erősebb hangú családtag akkor a kutyát abban az esetben zavarja a helyére, vagyis tudassa a kutyával, hogy az adott cselekvése nem kívánatos. Nem tudom neked milyen tónusú a hangsúlyod, de neked kéne elsősorban ezt megtenned, hogy a helyére küldöd a kutyádat ilyenkor. Azért mégis inkább a kutyád neked fogadjon szót és ne másnak, még ha családtagról is van szó.
2013. dec. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%
Az is gond, hogy a kutyád ezt már megszokta, illetve, hogy régebben a családtagok nem szóltak rá. Az idő múlik és egy idő múlva már persze, hogy terhes ez a viselkedés a számukra és ilyenkor kezdődnek a bajok. A családtagok nem voltak következetesek a kutyával szemben. Amit régen megengedtek neki azt most egyszeriben zavaró és nem akarják, hogy csinálja. Most ezekről a megszokott nem jó viselkedésről kell a kutyát leszoktatni. Ezt mondd meg nekik, és fogadják meg a te tanácsaidat, hogy ne engedjék meg a kutyának ezt viselkedést. Működjenek ők is közre ebben a nevelésben.
2013. dec. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm szépen a tanácsot, akkor ha épp oda tudok menni, elküldöm onnan a kutyát, végül is még jól jöhet más szituban is, ha le tudom tiltani erről. Csak azt gondoltam soha nem tanulja meg, hogy nekik is engedelmeskedni kell, ha mindig én "teszem helyre".

Ha valakinek van még hozzáfűznivalója, szívesen fogadom!

2013. dec. 31. 16:34
 10/10 A kérdező kommentje:
Az utolsó hozzászólásra még: Igen, próbáltam nekik is mondani, csak ilyenkor meg megy a sértődés meg a pofavágás, hogy nem az ő dolguk megnevelni az én kutyámat...
2013. dec. 31. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!