Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Klikkeres oktatási mód, hogyan?

Klikkeres oktatási mód, hogyan?

Figyelt kérdés

Rengeteg weboldalt elolvastam. Értem a lényeget, de azt viszont nem, ha az "ül" parancsot akarom betanítani, klikkelni kell mikor a kutya hátsója már elérte a földet, majd a klikkelést követően adhatom neki a jutalomfalatot. Ez mind oké, de honnan fogja tudni a kutyum hogy ezt az ül parancsszóra kell végrehajtani? Klikkelés közben mondjam neki hogy ül?


Valamint hány hetes kortól kezdve lehet tanítani a kiskutyát?


Segítségeteket köszönöm!



2013. dec. 31. 17:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

www.klikker.hu

Folyamatosan mondhatod neki az ül parancsot, a jutalomfalattal hátrafelé tolva a fejét, és amint letette a popóját, klikk + jutalom. :) Akkor klikkelj ha megcsinálta amit szeretnél, ezesetben leült. Összetettebb feladatnál, már ha egy kicsit is azt a mozdulatot csinálja, amit szeretnél, arra is klikkelj. Például ha formálással tanítasz. :)

www.egyikkutyamasiknem.hu -Itt találsz egy csomó mindent a részek végén szokott lenni klikkerezés-útmutató. :D Rengeteget lehet tanulni, én személy szerint nagyon szeretem Korom Gábort, így csak ajánlani tudom. :)

2013. dec. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kedves 1. válaszoló,

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, rengeteget segítettél! :)

2013. dec. 31. 17:22
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A klikkeres tanításnak 6 formája van, amit az első leírt, az a megvezetés, amikor egy falat segítségével tanítod a kutyát és ha az általad elvárt cselekvést csinálja, megy a klikk.


Van az elkapás is, amikor elkapod azt a pillanatot, amikor épp magától leült, ekkor megy a klikk és a juti.


Ezen kívül van még 4 változat (formálás, modellezés, utánzás, célkövetés).


A legtöbb esetben akkor rakunk hozzá vezényszót, ha már a kutya többször felajánlotta azt a viselkedést, ez alól kivétel a megvezetés, ott már azonnal.


Vámosi-Nagy Nóra Klikk c. könyvét nagyon ajánlom neked, részletesen ír mindenről! (vakkanto.hu-ról meg tudod rendelni)

2013. dec. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!