Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért haragszanak a kutyatartó...

Miért haragszanak a kutyatartók, kutyákat szeretők a petárdázókra?

Figyelt kérdés

Oké, hogy zavarják az állatokat, de joguk van hozzá. Másokat is ezer más féle dolog zavar és bosszant, mégsem tudok tenni ellene semmit. Facebookon is sokat olvasok erről, hogy össze-vissza vannak átkozva, akik az év egyetlen napján petárdázni mernek. De a legjobb, aki már ilyen megverem dolgokkal fenyegetőzik. Ezt nem érdem: most nekem jogom van bárkinek nekiesni, aki azt csinálja, ami nekem nem tetszik? Akkor hova lukadna ki a világ?


Ti hogy látjátok ezt? Nem vitatkozni szeretnék, csak érdekel szimplán, mert én ezt sosem értettem. Ha neked jogon van kutyázni, neki is joga van durrogtatni, nem?



2013. dec. 31. 18:02
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
88%
Mert szerencsétlen állatokra rájuk hozza a frászt.
2013. dec. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
62%
Engem nem zavar, az én kutyám nem fél tőle. Egyébként is benti kutya, alig hallani be valamit, csak pukkantgatásokat. Szerintem egy évben 1x minden kutyás kibírja hogy odafigyel a kutyájára, ne vegyük el mások szórakozását. Csak így lehet normálisan együtt élni ebben a világban, ha toleráljuk mások dolgait.
2013. dec. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim válasza:
81%

Nem azért, de ez tényleg egy olyan kérdés, h jajj...

Tudod a kutyák élőlények. A petárda az pedig egy tárgy, egy értelmetlen, más nyugalmát zavaró barom dolog. Mellesleg nem értem mi benne a jó, mit lehet abban élvezni, h életveszélyes petárkákat dobálnak össze vissza.

Nem értem mire jó, h a petárda elfelejt meggyulladni és másnap egy kislány lába alatt gyullad meg, akit életveszélyes sebekkel szállítanak kórházba.

Tudod a kutyák kb 20-szor jobban hallanak mint az emberek, és nekik ez egy kínzás! Nem értem miért nem mentek Afganisztánba a háborúba egy picit. Biztos elmenne a kedve mindenkinek a robbantgatástól

2013. dec. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
79%
Petárdázni nem is lehet. Be van tiltva. Speciel engem zavarnak a petárdázók, főleg, hogyha mellettem landol. Tűzijátékhoz van joga az embereknek és nincs is baj vele. Akinek elszökik a kutyája az meg is érdemli, nem igaz,, hogy nem tudnak figyelni rájuk. Különféle indokokat, hoznak fel, hogy miért is szökött el a kutya. Könnyű másokat hibáztatni, ha eltűnik a kutya.
2013. dec. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
36%
Kutyatartó vagyok, kinti kutya, az itthoniak elmondása szerin ugyan úgy végigalussza a szilvesztert mind az év többi napját.
2013. dec. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
79%
A petárdázást a törvény sem engedi!
2013. dec. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy ilyen kultúráltan válaszoltatok, mindenki kapott zöldet. De a tüzijáték is hangos, attól is félnek, nem csak a petárdától.
2013. dec. 31. 18:12
 8/51 anonim ***** válasza:
41%

Akinek már szökött el otthonról a kutyája/macskája emiatt, esetleg egy autó kereke alá rohant ijedtében, annak meg tudom érteni a dühét.

Viszont én úgy vagyok vele (mint tapasztalatlan gazdi, hiszen csak augusztus óta van kutyám), hogy az én kutyám most is teljes lelki békében szunyókál mellettem és csak néha kapja fel a fejét vagy hegyezi a fülét mikor itt durran a petárda az utcában. Minket nem zavar.


Mindenesetre aki a petárdák miatt anyázik az valószínű életében nem érezte még jól magát, és talán saját magát se tudja elviselni (tudod, az a fajta, aki mindig talál valamit amibe beleköthet -könyörgöm, tényleg csak 1 napról van szó), azok pedig akik azokra fújnak akik a kutyájukat féltik... kívánom, hogy sose kelljen azt átélniük, hogy a kis barátjuk soha többet nem jön haza.

2013. dec. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
65%
Tűzijáték is hangos, csak kevesebb az esély, hogy pont közvetlenül melletted landoljon. Ilyenkor nem is kéne kutyát kivinni, csak elvégezni a dolgát. 1-2 napot hosszabb séta nélkül is kibír.
2013. dec. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
33%

Van kutyám és az első durranásra úgy húzza be a valagát a lakásba, hogy ki sem lehetne dobni, annyira fél. (364 napon kinti kutya)


Ettől függetlenül évente egyszer bele kell, hogy férjen a dolog, a kutya is tűrjön ennyit. A gazdája, meg simogassa meg és kész.

2013. dec. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!