Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megvédene a kutyám?

Megvédene a kutyám?

Figyelt kérdés
Ha a német juhász kutyám nem vesz részt őrző-védő tréningen, de nagyon sokat vagyunk együtt, anélkül is jön hozzám, hogy hívnám, még követ is, sőt néha be se enged a házba(persze csak viccből), akkor meg fog védeni engem, ha baj van? Nem akarom senkire uszítani, nem is tudnám.. vagy igen?

2014. jan. 1. 17:32
 1/5 anonim ***** válasza:
ha adódna alkalom, amikor védenie kell, majd kiderül, megteszi-e? Általában megteszik.
2014. jan. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt előre nem lehet megmondani. Valószínűbb az igen.

Nekem is németjuhászom volt, de mivel még gyerek voltam, amikor kaptam, a szüleim pedig nem törődtek vele * ilyen szinten *, így ő sem kapott semmiféle kiképzést, csak amit én tanítgattam neki otthon, könyvből, de az kb. kimerült az ül parancsnál. Ő akkor is megvédett, ha apám veszekedett velem és kezet emelt rám (nem durván, csak a keze felé kapott vagy ráugrott, de családtagot nem harapott meg komolyan, ill. csak ha én érzelmileg sérülékeny voltam, ha dühös, akkor ő inkább a háttérben maradt és csak figyelt, gondolom érezte a hangomból esetleg az izzadságom szagából, hiszen düh és félelem hatására különféle mirigyek lépnek működésbe).

Egyszer viszont épp sétálni voltunk, amikor valaki kötekedett velem (egyelőre csak szóban), és én már nagyon menni akartam el onnan és jönni haza, mert nem hagyott békén, de akkor a kutya nem csinált semmit. Nem tudom miért, merem remélni, hogy azért ha mondjuk megpróbál megerőszakolni, tehát nem csak elém áll és elállja az utat, akkor nekiugrott volna kutya.

Szóval szerintem ez azon is múlik, hogy miként méri fel a kutya a viszonyokat. Lehet ő mást érzékel fenyegetésnek, mint te. Ezért is kellene rá parancsszó, hogy ha azt kiejted, akkor támadjon. Ha lesz másik kutyám (az előző már idős volt, már nincs velünk), akkor én mindenképpen meg fogom erre tanítani, azért mégiscsak megnyugtatóbb.


Mindenesetre a szeretet/kötődés erejében bízhatsz, engem még a macskám is megvédett egy kutyától (vagyis próbált), ami egyszer beszökött hozzánk, és mint mondtam, még apámnak is nekiment, ha pl. az udvaron kezet emelt rám vagy csak megpróbálta. Pedig mivel én még csak tizenéves voltam, így inkább tekintette talán apámat falkavezérnek, rá hallgatott leginkább a családból, bár lehet azért mert az ő fellépése határozottabb volt mint az enyém, egy tizenéves kislányé. De őt amúgy nem védte, és anyámat sem, csak engem.

2014. jan. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!:)


Szerintem megvédene. Az alapján, ahogy leírtad, nagyon jól kijöttök egymással.


Nekem is német juhász kutyusom van, és ő se vett részt őrző-védő tréningen, sőt.. nem is járt kutyaiskolában, mert sajnos nem volt megoldható.

Pár hónapja sétálni voltunk, mikor egy (feltehetőleg kicsit részeg) ember elkezdett hozzám ordibálni, meg mutogatni, hogy az ő presszója mellett ne sétáltassam a kutyámat. A kutyusom rögtön elkezdett rá ugatni, és felvette a támadó beállást.


Egyszóval, szerintem nincs félnivalód, megvédene téged:)

2014. jan. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem lehet tudni,hogyan reagálna egy ismeretlen,fenyegető helyzetre.
2014. jan. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:), de ezt kihagytam (hátha fontos) Ha más játszik vele, és én is ott vagyok, nekem hozza vissza a labdát anélkül, hogy szólnék neki, az ölembe ugrik, és mindenki másnak oda szokott kapni, ha el akarják venni a labdáját, de nekem csak nagyon-nagyon ritkán (még csak fél-háromnegyed éves) :)
2014. jan. 2. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!