Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Túlságosan felpörög, és...

Túlságosan felpörög, és agresszív lesz. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy másfél éves kutyám, aki néhány napja nagyon megváltozott. Mindig felpörög.Vagyis eddig is ilyen volt, de most még jobban. Az egyik nap kimentem hozzá játszani. Ott volt egy ismerősöm is, akivel beszélgettem. Kb 6-7 másodpercig a beszélgetés miatt nem dobtam el a labdát, és gondolom ezen felidegesedett, és mikor megfordultam, hirtelen nekem ugrott. Nem lett nagy bajom, csak egy kis lila folt. De ezelőtt soha nem csinált ilyesmit. És pont most, fél órával ezelőtt odamentem hozzá, hogy tanítsam. Átvettük az eddig tanult trükköket, erre megint beidegesedett és majdnem a kezemnek ugrott, azért, mert a jutalomfalatot csak azután kapta volna meg, miután elvégezte a feladatot. Eddig mindig türelmesen végrehajtotta amit kértem. Mit csináljak, hogy lenyugodjon?

2014. jan. 2. 15:19
1 2
 1/18 sippara ***** válasza:
Mennyit mozog, sétál napi szinten?
2014. jan. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Napi 1-1,5 órát sétálunk, és van egy jó nagy kertünk, ahol rohangászhat reggeltől estig(éjszaka bent alszik).
2014. jan. 2. 15:27
 3/18 Firestorm ***** válasza:
Milyen fajta?
2014. jan. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Keverék. alkatilag leginkább egy németjuhászra hasonlít, csak kisebb.
2014. jan. 2. 15:49
 5/18 anonim ***** válasza:
Ezt inkább türelmetlenségnek vélem így "látatlanba", amit a kamaszkorához kötnék, illetve az arcoskodáshoz. Értem ez alatt a kamaszkori "ki a főnök?" -ösdit. Keményen le kell állítani. Az én kutyám ha ilyenkor rászólok van hogy még jobban behergeli magát, le kell nyomnom hogy lenyugodjon és tudatni vele, hogy ez nem így megy. Utána mintha misem történt volna megy tovább a játék, vagy a feladatozás. Észre kell téríteni egy kicsit.
2014. jan. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Firestorm ***** válasza:

Próbáld letiltani esetleg egy ül parancsot vagy marad parancsot kiadni és várni,míg nyugalmi helyzetbe kerül.Ne add oda neki a jutalomfalatot,ha túl van pörögve vagy ismét rád "ront".Majd csak akkor,ha már nyugodt állapotban van a kutyus.

Vagy egyszerűen ne vegyél róla tudomást,ne reagálj semmire amit tesz és mikor már higgadt akkor jutalmazni illetve dicsérni.Át akarja venni a falkavezér szerepét.

2014. jan. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Vagy azt csinálod, amit az egyik válaszoló írt: figyelmen kívül hagyod mindig, amikor így viselkedik vagy kicsit keményebben megregulázod. Keményen, de higgadtan (lenyomod, amíg ténylegesen le nem nyugszik, csinálsz vele egy röptetős pórázfegyelmet). Idegesen sose szólj rá, mert az még jobban felpörgeti. Amúgy ez a bepörgés jellemző az nj-kre.
2014. jan. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Érdekes, mert eddig a családban mindig tőlem félt a legjobban.. ha rászóltam, mindig tette amit kell, hát most nem. De majd megpróbálom a leírtakat. :)
2014. jan. 2. 17:24
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

Nem értem miért jó, ha fél tőled a kutya. Na mindegy. Valamelyik válaszban szerepelt, hogy türelmetlenségnek tűnik a dolog. Én is erre voksolnék.


Bár nem ismerem a kutyád, és nem látni, mit hogyan csináltok, hogyan éltek egymás mellett. De ha az enyém ilyet csinálna, abban a pillanatban kapna egy jelzésértékű nyaklevest.


Mondjuk ez is szubjektív, nem kötözködésből, de minek vele átismételgetni trükköket, stb? :D Mint az általános iskolában, hogy fel kell mondani az abc-t 5000.szerre is. Előbb utóbb te is fújnád már a forgatókönyvet, és unnád a dolgot.

2014. jan. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
74%

Én nem értem, miért pontoztátok le az utolsót, szerintem tökre igaza van. Tökre nem értem én sem, hogy egy évszázadok, ezredek óta az ember 'munkatársának' létrehozott faj, kimondottan munkára tenyésztett egyedét minek tanítani. Ez a kutyának kínzás, a kutyák utálnak tanulni, utálnak ezért kaját kapni, ha meg ne adj isten klikkert is használsz, én minimum elvenném a kutyádat. A kutyát csak hagyni kell nőni, mint a gazt, az sem baj, ha le sem tud ülni, jó az úgy, nem?

Meg abban is tökre igaza van, hogy az alapból bepörgött agresszióra hajlamos kutyának még adjunk egy nyaklevest (ami persze dühből jöjjön), mert az tök jó lesz, hiszen az ideges viselkedésünktől majd jól lenyugszik. Az ideiglenes kutyámat- aki bepörgésből szintén nagyon könnyen átcsap agresszióba- én is így nevelem, és tök jól haladunk, mert még csak két ujjamat harapta le.

Szóval nagyon nagy igazságokat írt az utolsó, csakúgy mint mindig, szerintem mindenképpen fogadd meg a tanácsát.

2014. jan. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!