Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Nem tudom meddig...

Mit tegyek? Nem tudom meddig tűrik még. (szobatisztaság)

Figyelt kérdés

Lett egy kiskutyám,aki bent van a házban. 1-2 hónapja van nálam,most 8 hónapos,de nem szobatiszta. Vagyis arra a nyűnves pelenkára lett picinek szoktatva,és nem végzi lent a dolgát. Szerintem mondanom sem kell milyen büdös már a szobám is. A pelenka ki lett dobva,hogy ne is lássa, csak az udvaron van kint. Leviszem óránként-kétóránkét,mikor tudom,hogy 'na lassan dolog van',de képes addig tartani és menne haza.

Megpróbáltam már azt is,hogy addig kint hagyom míg nem végzi a dolgát,de 3 óra után kénytelen voltam bevinni,mert már szétfagyott.


Bármilyen tanácsot szívesen fogadnék,mert se neki se nekem nem jó ez így,hogy úgymond a saját helyére piszkít. Minden nap többször felmosom a helyet ahova wc-zni jár,hogy ne érezze a szagot. Meg ha látom,hogy végzi a dolgát kapom fel és viszem ki,kint pedig megdicsérem,de semmi nem segít.


Attól félek,hogy a szüleim ezt nem sokáig fogják tolerálni. Lassan nem tudom,hogy a szüleim,én vagy a kutya fog hamarabb megbolondulni ettől.


2014. jan. 2. 16:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezt linkelni fogom minden kutyapelenkásnak.

Figyelj, mostmár mindent jól csinálsz, idő kérdése. Próbáld meg hogy addig lent maradtok míg nem pisil ott. Most azt hiszi fent a természetes, hosszú folyamat lesz leszoktatni. róla. Kitartás!!!

2014. jan. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a kutyapelus maradjon,éjjelre pedig tegyed bele egy boxba,mert közvetlen maga alá nem fogja a dolgát elvégezni.Próbálj addig kint lenni,míg elvégzi és nagyon dícsérd meg.Minnél többet sikeres kinti akciója lesz,annál hamarabb megérti,mi az elvárás.
2014. jan. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%
Miért is maradjon a pelenka, utolsó? Hogy soha ne értse meg a kutya mit várnak tőle?
2014. jan. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
0%
Azért,mert x hónapig ehhez volt szokva.Most gazdát váltott,és a lakásban pislant össze vissza.Teljesen megzavarodik.Ezért kellene még hagyni a pelust,elkapni időben és kivinni,hogy minél gyakrabban kint sikerüljön neki.A kutyának természetes ösztöne,hogy minél távolabb a helyétől végezze el a dolgát,de nem megy olyan gyorsan ennek a megértése,mint mondjuk a macskáknál.
2014. jan. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Linkeld is,mert borzasztó. Ebbe a házba kutyapelenkát biztos nem teszek be,mikor idekerült akkor amit az előző gazdija adott azt használtuk el,de pfu,mellé folyt a pisi,átáztatta a parkettámat (fekete lett egy foltba) és még pluszba büdös is volt. Else tudom képzelni,hogy egy nagyobb testű kutyával,hogy bírják azok akik bent tartják peluson a kutyát.


Nyáron még lehet működne is,mikor lehet szellőzteni,de télen a melegbe ez a pisiszag.. gondoljatok bele,elmegyek itthonról pár órára és addig milyen szag lesz bent.

2014. jan. 2. 17:16
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Felejtsétek el a kutyapelenkát,meg mindenki másnak is ajánlom,itt az élő példa rá,hogy miért baromság.


Folytasd így kitartóan kérdező,szerencsétlen kutya totál össze van zavarodva,több idő kell neki,amíg megérti.


Átlagban egy 8 hetes kölyök 2 hónap kell a 100%-os szobatisztasághoz.Na a te kutyád baromi nagy hátránnyal indul,lehet 4 hónap is,mire megérti végre.


Hozzánk is került így kutya 8(!) hónapba telt,mire baleset nélkül szobatiszta lett...

2014. jan. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%
Ha pedig nem sikerül időben kivinni,még se a lakás különböző pontjain rakja le.Aztán később lehet a pelust egyre közelebb vinni a kijárat fele.
2014. jan. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Én is sajnálom a kutyát,mert tudom,hogy neki sem jó ez így,csak nem tudom,hogy vehetném rá,hogy odakint tegye a dolgát?! Egyetlen egyszer kakilt kint a 2 hónap alatt, egyszer!


Beszéltem a gazdával,azt mondta semmi trauma nem érte őt,amiért ne végezné a dolgát,azt mondta picinek is ugyan ezt csinálta,hogy sietett hazafele. ( bár szerintem nem is volt céljuk kintre szoktatni,egyszerűbb volt a pelus)

2014. jan. 2. 17:19
 9/20 anonim ***** válasza:
Jársz vele kutyák közé, ahol ellesheti a többiektől a pisilés/jelölgetés/kakilás csodáját? :)
2014. jan. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az egyetlen bombabiztos módszer, amivel hetek alatt szobatiszta lesz a kutya, az a boxos módszer. Veszel egy kényelmes, megfelelő méretű szállítóboxot a kutyának, amiben a szoktatás ideje alatt lakni fog, teszel bele takarót és tetszőlegesen játékot. Leviszed a kutyát 1-2 órára vagy éppen ameddig van időd az udvarra, szaladgálj, játssz vele, fáraszd le minél jobban, ha nem végzi el a dolgát vidd fel a lakásba és mielőtt elengednéd bezárod a boxba. A kutyáknál ösztön, hogy nem ürítenek a fekhelyükre, így valószínűleg tartani fogja. 1-2 óra eltelte után kiveszed a kutyát a boxból és megint leviszed(egy percre se tedd le a lakásban), ekkor már nagy eséllyel annyira kell neki pisilni, hogy odakint végzi el a dolgát, ha viszont mégsem, akkor megismétled az előbb leírtakat.

Ezt nagyjából 2 hétig ha következetesed betartod, akkor addigra a kutya meg fogja szokni, hogy odakint piszkítson és utána fokozatosan ki lehet szoktatni a boxból. Természetesen jutalmazni, dicsérni kell, ha odakint ürített, és nagyon fontos, hogy ne jelentse a séta végét az, hogy ő elvégezte a dolgát, utána még mindenképp játssz vele egy kicsit odakint.

Kicsit radikálisnak tűnhet ez a módszer, de ha jól le van mozgatva a kutya, akkor odabent úgyis pihenni fog és ha rendesen követed azt, amit leírtam pár hét múlva már egy szobatiszta kutyád lesz, ezzel a kutya és és te is sokkal jobban jártok.

2014. jan. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!