Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Huskyról vélemények? Miért...

Huskyról vélemények? Miért ajánlanátok ill. miért nem?

Figyelt kérdés
Olyanoktól várok választ, akiknek volt vagy van huskyjuk és itt élnek Magyarországon vagy bármilyen más nedves kontinentális helyen.

2014. jan. 2. 21:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Makacs,önfejű,nem való mindenkinek.Nem tipikus első kutya,könnyű elrontani.

Határozott,következetes nevelést igény,mellé viszonylag sok mozgás és agyi tréning.


Kerti dísznek,mert olyan "cuki",vagy mert "kék a szeme" nem megfelelő.


Viszonylag ugatós,vonyítós.

Ha nem foglalkoznak vele,feltalálja magát és tönkre tesz mindent,kiássa a kertet,szökik,stb.

2014. jan. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Elottem valaszolonak igaza van.

Nagyon sokat kell vele foglalkozni, ha nincs lemozgatva, dolgoztatva, szokik.

Mi nagyon szerettuk egyebkent, oreg koraban halt meg.

2014. jan. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyszerű kutya, nem ajánlanám első kutyának. Második kutyám egy mentett husky, kutyasuliba is jártam vele, de kőkemény meló volt, mire elértem, hogy ne akarjon séta közben lelépni, figyeljen rám, behívható legyen. Míg a másik kutyámnál ezek könnyen mentek, vele bizony vért izzadtam. Most van nálam a második husky (ideiglenesben), szintén mentett, 6. kutya, akivel foglalkozom, de így sem egyszerű eset.

Jóóó nagy mozgásigényük van, nekem mondjuk ilyen szempontból ideális, mert rengeteget bringázom, jönnek velem a kutyák, aktív személy vagyok. Elképesztő eszük van, nagyon jól tudják, hogy mit kéne tenni, csak néha inkább teszik a hülyét. Érzékenyek, makacsok.

Ha első kutya, akkor kizárólag jó kutyasuli mellett ajánlanám, jó kennelből.

2014. jan. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Én jövök a pozitív oldalról.

Nekem első saját kutyám husky.

Hihetetlenül okos, nagyon nagyon könnyen tanul (bár ez inkább egyed függő, az enyém ilyen) Mindent hamar megért, folyamatosan figyel, hogy mit csinálsz.

Nagyon sok foglalkozást igényel, mind agyban, mind fizikailag, amit ha nem elégítesz ki, akkor elkezd ásni, meg egyéb rossz dolgokat.

Az enyém egyáltalán nem szökős, a kaput nyitva hagyhatom előtte, mert tudom, hogy nem megy ki, amíg meg nem engedem, és rögtön megáll, ha szólok.

Erdőben, réten, sok helyen megyünk póráz nélkül, igaz, én rettentően parázós ember vagyok, ezért folyamatosan bennem van, hogy mi van ha... de eddig egyszer se ment el, és igazából tudom, hogy nem is menne el, de én már csak ilyen aggódós típus vagyok.

Én sportolok az enyémmel, valamint trükköket tud sokat. tervezem a jövőben, hogy engedelmes vizsgát teszek vele, szóval egyáltalán nem lehetetlen fajta, csak tényleg nagyon sokat kell velük foglalkozni.

Meg, mint az elején mondtam, egyedfüggő, hogy melyik mit preferál jobban.

Ezeken kívül, az enyém, és sok más husky is egy őrült, egy bohóc, egy állat :D

Nincs olyan napom, hogy valamiért ne nevessek a hülyeségein. Őrült módjára futkos a másik kutyával, simán átvágja amikor az kergeti. Ha velünk fogócskázik sokszor minket is lazán átver, és utána mintha kiröhögne.

Barátom nem egyszer esett már akkorákat fogócska közben, hogy megijedtem, mert a kutya eljátssza, hogy felé szalad

pattog előtte, és amikor elkapná kiugrik. Aztán, ha látja, hogy nem sikerült elkapnunk lehajol előttünk és ugat, sőt, állítom, néha grimaszol, és tényleg, mintha nevetne.

Oldalakat tudnék róla még írni, mert egyszerűen imádom, nem lehet vele betelni, de ha valaki tényleg nem él annyira aktív életet és nem egy határozott a kutyanevelés terén, akkor pokollá is tudják tenni a mindennapokat.

Bocsi, hogy kicsit bő lére eresztettem a dolgot, de ezt nem tudom szűk szavúbban megfogalmazni :)

2014. jan. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
16%

Szóval én alapvetően Husky párti vagyok ( van 4) én mellette tenném le a voksom, de most jön az "atyai jó tanács" .

A husky egy igen makacs kutya, és olykor kezelhetetlen, de nem reménytelen és szeretettel bármit elérhetsz és egy életen át a társad lehet. Hid el nekem. Hogy szökős-e? Lehet, én nem tapasztaltam az enyémekre, pedig ha akarnának eltudnának menni. Mennyire makacs? Nagyon, ezért jó, hogy én is önfejű vagyok, mert így a kutya is enged és én is. Bánt más állatot? Baromfihoz ne vidd, egyébként ha kiskorától hozzá szoktatod, nyert ügyed van. Gyerekek? Nem nem bántsa őket, csak nevelni kell, de alapvetően gyerek barát.

Sokat mozog? Igen. Én kennelben tartom őket, külön-külön a baj elkerülése végett és kivannak engedve minden nap, hetente kétszer meg futok velük. Nekem bevált. Nem fáradtak, nem hiperaktívak. Csak huskyk. ;)

Ás? Igen. De melyik kutya nem?

Hát egyenlőre ennyi jutott eszembe, ha kérdésed van, írj nyugodtan tudok válaszolni.

2014. jan. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
94%

"Ás? Igen.De melyik kutya nem?"


Nézzük csak,az összes megfelelően lefárasztott kutya.Azok nem ásnak.Utolsó,hiába van 4 huskyd,szerintem túl vállaltad magad és a kutyák nincsenek megfelelően lefárasztva.

A ki vannak engedve,meg heti 2x futkároztok irgalmasan kevés egy olyan kutyának,aki napi több tíz km megtételére lett kitenyésztve,miközben csomagot,embert húz és magas hó van.

2014. jan. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Amúgy alapvetően igen, munkakutyák, ahogy az előttem válaszoló is írja.

"A fajtaleírás a szibériai huskyt barátságos, jámbor, figyelmes, közvetlen és idegenekkel, más kutyákkal szemben sem bizalmatlan vagy agresszív kutyaként jellemzi. A felnőtt kutyától bizonyos fokú méltóság és visszahúzódás várható. A szibériai husky nem rendelkezik olyan tulajdonságokkal, amelyek alkalmassá tennék őt betörők távol tartására vagy elűzésére. Azokat a vendégeket - legyenek azok várt vagy nem várt személyek - akiket kedvel, barátságosan üdvözli, a többieket azonban nem veszi figyelembe. Házőrző kutyának nem alkalmas. Önálló jelleme miatt inkább jó pajtás, feltéve, ha kölyökként megtanul engedelmes alattvalóként beilleszkedni a családba - a falkába. Vasfegyelem nem várható el a szibériai huskytól, mivel hiányzik belőle a sok kutyafajtára jellemző behódolási hajlam. A családon belül saját magának keresi meg azt a személyt, akinek engedelmeskedik - gyakran meglepetést okozva azoknak, akik el szeretnék nyerni a szeretetét. Azonban ez a kutya nem csak egyetlen emberhez ragaszkodik, mint például a Chow-Chow. A családot falkájának tekinti, azonban hogy ebben milyen helyet foglaljon el, azt az "embereinek" kell meghatároznia.


Fontos: a szibériai huskynak szüksége van társaságra és sok mozgásra!


Ha kielégítik igényeit, és mind testileg, mind szellemileg ösztönzik, akkor a szibériai husky igen strapabíró kutya. Állandóan kíváncsi és vállalkozó kedvű, és szereti, ha elkíséri a gazdáját természetjárásra, legyen az akár hosszú gyalogtúra vagy megfelelő terepen történő kerékpár- illetve sítúra. Ha azonban nem szentelünk elég figyelmet a szibériai huskyra és nem biztosítunk számára elegendő mozgást, akkor hamar unatkozni kezd, és kellemetlenné válhat. Ilyenkor fordul elő az, hogy megpróbál kitörni a kertből, vagy a szomszédot dühítve "üvöltve panaszolja el bánatát", kiássa a veteményt, vagy feje tetejére fordítja a lakást. Pontosan mozgásigényével összhangban meg kell említenünk a szibériai husky még egy tulajdonságát: az e fajtához tartozó sok kutyában megvan a vadászösztön. Ezt a szánhúzó kutyák sportoltatásában a kutyák falkában (illetve a fogatban történő) futásban lelt örömük részeként használják ki.


Fontos: alapvetően az összes szabadban történő tevékenység közben a huskyt pórázon kell tartani. Ez azért szükséges, mert rendkívül csekély e fajta azon képviselőinek száma, amelyeket bármilyen terepen szabadon futkározni lehet hagyni.


Mindenkinek tehát, aki úgy dönt, hogy ilyen kutyát vásárol, el kell szánnia magát arra, hogy a jövőben naponta néhány órát bármilyen időben kutyájával együtt a szabadban töltsön - tempós gyaloglással, futással, kerékpározással vagy hóban, akár hosszútávsíeléssel egybekötve."

2014. jan. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
5%
Ugatni nem tud, úgy vonít, mint egy farkas, a szomszédok hamar megunják. Nem őrzi a házat, nem erre tenyésztették. Egyébként nagyon makacs, ötször szólsz rá, mire végre visszamegy. Szabadon sétáltatva behívni nagyon nehéz, állandóan foglalkozni kell vele. Nem éppen könnyű eset.
2014. jan. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Na ezt jó tudni, majd számonkérem az enyémet, hogy miért jön vissza első hívásra.
2014. jan. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
csatlakozom. én is megkérdem tőle.
2014. jan. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!