Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 hónapos német dog kölyöknek...

3 hónapos német dog kölyöknek milyen táp (ok) a legjobb (ak)?

Figyelt kérdés

Német dog kölyök vásárlására készülünk, viszont előzetesen szeretnék néhány témának utánajárni előre, így elsők közt van a tápja is. Goldenünk Josera High Energy-t és Festival-t eszik. Jól érzi magát, a szőre egy álom-bunda, mozgékony, aktív, amúgy 7 éves. Viszont nem tudom, hogy egy óriástestű kölyökkutyának az ízületei miatt mi lenne a legjobb? Esetleg Josera Kid vagy a Josera Junior kiegészítve zöldkagylóval pluszként?

Szívesen várom nagykutyások és/vagy tápokban jártasak véleményét. Előre is köszönöm.



2014. jan. 2. 22:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Konkrétan erre a fajtára nem tudok külön tanácsot adni, de a mi kutyánknál (közepes testű) csak a Royal Canin és a Brit jött be, minden más táptól gondjai lettek, pedig amúgy válogatás nélkül minden kajából lop, nem egy érzékeny típus. Én ebben a két tápban bízom, de persze kutyája válogatja. :)
2014. jan. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Mit esznek a tenyésztőnél?


Egyébként óriástestű kutya lévén ajánlom kezdetnek az alacsony fehérje tartalmú tápokat (max 26% fehérje) és zöldkagyló kiegészítés.

Fejből meg nem mondom,melyik tápok 26% vagy alattiak,de ez egy jó kiindulópont.


Illetve próbálkozhatsz a BARF etetéssel,olcsóbb és jobb,mint bármelyik táp.

2014. jan. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat. :)


A Brit nekem is szimpatikusnak tűnik, összetételre és árban is. Viszont sajnos a goldennek nem jött be nagyon az íze, a Josera Festiválba belecsempészve koptattam el nagy nehezen, de még ez is nehéz volt, mert volt, hogy kiválogatta a neki tetszőt és szinte az egész Brit ott maradt. :( Ha nem a saját kutyámon látom, el sem hiszem, hogy képes kiválogatni a tápot egy finnyás eb. :D

Szóval a goldiból kiindulva a Brit-et most nem is néztem, bár őszintén szólva nem bánnám, ha nem két válogatós kutyánk lenne, hanem csak egy. :D Bááár... Biztos az sem mindegy, hogy a Brit-en belül melyik táp, mert itt is van sok ízű ugye.


Royal Canin-t még sosem vettem, így saját véleményem még nincs róla. :) Viszont ami a nagytestű kölyök igényére vonatkozott a hsz-ban, kb. ilyesmi lenne a Josera Kid táp is. 25% a nyersfehérje és van benne zöldkagyló. [link]

2014. jan. 2. 23:01
 4/13 A kérdező kommentje:
Azt még nem tudom, mit esznek a tenyésztőnél, de az első kérdésem holnap ez lesz. ;)
2014. jan. 2. 23:02
 5/13 anonim ***** válasza:
A Josera nem rossz választás, de inkább kérd ki a tenyésztő véleményét, ő biztos több német dogot felnevelt már, mint mi itt a gyakorin.
2014. jan. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ami a tápokban van zöldkagyló az nem lesz elég.

Külön mellé érdemes adagolni.


A goldenedhez és a Brit táphoz annyit fűznék hozzá,hogy a táppal semmi gond nincs,ellenben a kutyád válogatós,te meg hagyod neki.

A kutya megeszi,amit elé raknak.Ez lenne az alap,és édes mindegy,hogy az épp a legócskább morzsi táp,vagy libamáj.

Megeszi,mert tiszteli az ételt,és a gazdát,akitől kapja.


Nagytestű kutyámnál én happy doggal etettem kölyöknek,hogy ne nőjön meg hirtelen.Később kapott Acanát,majd rátaláltam a Britre.Azóta Britet kap,meg húst.

2014. jan. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Jelentem, a kutyika hirtelen ugyan, de itthon van. ;) Gyorsban-hirtelen a már fontolgatott Josera Kid-ből vettem kimérve 2kg-ot, aztán meg rendelek, mert úgy jóval olcsóbb mégis. A mi kutyaboltunkban a Josera Kid kg ára 1500 Ft/ kg!!!, a Petissimo-n olyan 800Ft. Nagyon nem mindegy, és ugyan az a táp.

Közben egy kutyás ismerőssel beszélgettem, nagytestűje van, de nem német dog. Ő a Royal Caninnal etet kezdetektől, tudna is segíteni tenyésztői áron beszerezni. Viszont olyan vegyeseket olvastam róla, hogy nem is tudom... Rosszat mondjuk kifejezetten nem, de azt igen, hogy hiába van égig magasztalva, a beltartalma nem jobb, mint pl. a Brit vagy a Josera. Csuda se tudja már, pláne én nem! :D


Brites vélemény. Igen, a goldent elkényeztettem, tudok róla, csak nagyon nagyon nehéz ezt visszacsinálni. Illetve a nyáron volt ivartalanítva is, meleg is volt, a műtét is biztos megviselte, étvágytalan volt, nem volt szívem "kínozni", örültem ha eszik végre... Ezen felindulva iderendeltem egy rakat Josera Festivalt, ami most fogy csak el. Ennek örömére rendeltem megint, ma jött meg. ;) Annyi, hogy most J. High Energy-t is, hogy a télre legyen kicsit tartalmasabb a tápja. Legalábbis én így gondoltam jónak. Csodák csodája, befalta egyből, amit elé tettem! Mármint az új tápot.


A "pici" csak most este vacsizott még nálunk, de ő nem eszik, hanem habzsol! Vicces nagyon. :) Ennyire éhes lenne vagy csak mert kölyök? Túletetni sem merem.

Ennek ellenére még a Brit-et nem zártam ki... Annyi, de annyi táp van... Hibának tartanám egyetlen egyre esküdni, de ugye kell választani mégis... Talán azért a Josera és a Brit maradtak meg bennem leginkább, mert a beltartalmuk ugyanolyan kb. mint a többi tápé..., viszont sokhoz mérve fele áron van még netről is (nem tenyésztői áron!). Lehet a pénzzel jönni, de félreértés ne essék, nem sajnálom a kutyáimtól a minőséget, sőt!, viszont értelmetlenül magunkra sem költök, a gyerekeimre sem... Úgy értem, általában mindenben szeretem a jót megtalálni, de külön örülök, ha ezt jó áron sikerül elérni. ;)

Mellesleg hozzáteszem, a hús beszerzése nagyon nem okozna gondot, sőt... Viszont nem tudok főzni folyton, ez az egyik. A másik meg, hogy nem kell azon aggódnom, jól lőttem-e be az arányokat, van-e elég tápanyaga, vitaminja, stb. Csúnya vagy sem, de egyszerűbb a táp. (Pedig hússal foglalkozunk... :D ) Viszont kertünk nincs. ;)

2014. jan. 3. 22:32
 8/13 A kérdező kommentje:

Ja, a tenyésztő Susa elválasztó táppal etette, ami 12 hetes korig ajánlott, viszont az most járt le, tehát valami más kellett volna már mindenképp.

Sosem hallottam erről a tápról, de azt írják, annak ellenére, hogy nincs reklámozva nagyon, jó az összetétele és hogy több tenyésztő is etet vele. Hát ennyi. :)

2014. jan. 3. 22:42
 9/13 anonim ***** válasza:

Csak egy apró megjegyzés,a Brit hústartalma magasabb,mint a Royal Caniné.


Viszont az említett tápok közül majdnem mind1,mit választasz. Josera vagy Brit oké,Royal Canint én nem venném.

2014. jan. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Mivel a Josera Kid-ből csak egy 2kg-os kis csomagot vettem kipróbálni, döntenem kellett, hogyan tovább, mert ugye a 2kg táp neki nem túl sokáig elég. :D

Így pár nap alatt sok következtetést nem tudtam levonni a tápról, de az biztos, hogy ez az aprószemű Josera Kids sajnos a német dognak olyan, mintha morzsát enne... A J. Kids elvileg adható kistestűtől a nagytestűig minden kölyöknek. Nos, rá kellett jönnöm, amit egy picuri kutyus kényelmesen elrágcsál, az a mi kis babaóriásunknak nem jön be. Túl könnyen befalja, túl gyorsan, utána pedig morog a pocakja, csuklik fél órán át. Nem vagyok még túl tájékozott, de minden rémeim egyike a gyomorcsavarodás... Lehet hogy marhaság, de ez a habzsoló evészet nem tetszett. Így valami oknál fogva inkább vettem egy zsák Brit Premium Junior Extra Large Breed tápot. Jóóó nagy szemek, igenis rágnia kell, lassabban tudja enni, így nem aggódom agyon magam. Ami meg külön érdekes, hogy írják, 30% a fehérjetartalma, meg hogy ugye a dog ne egyen 25%-nál többet. Viszont!!! A Josera Kids ugyan 25 vagy 26% fehérjetartalmú, viszont majd' 600g a napi adag belőle. Ugyanakkor a Brit-ből napi 445g kell. Vagyis szerintem tartalmilag a nap végére ugyanott tartunk. Asszem... :D

Még nem merem azt mondani, hogy ez a tuti befutó, de szeretném, ha beválna, mert valahogy szimpatikus a tartalma, adagolása, ára.

Ja, amit nem értek, a J. Kids-ből 1 éves korára kb. 1kg lenne a napi adag!!!, ebből a Brit Junior XL-ból marad a 40dkg. Miért növekszik a Josera adag és miért marad a Brit-é? Sőt, még picit csökken is... Logikus, hogy most kell jobban a fejlődéshez a sok minden, majd később már nem olyan mértékű a fejlődés, növekedés. Viszont akkor a Joseránál pl. hogy lehet, hogy most kell az a 60dkg, később ez 1kg-ra is felmegy?

Na, ilyenkor kezd az agyam zsibbadni ettől a kutyatáp témától. :D :D :D

2014. jan. 7. 23:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!