Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szoktátok a kutyátokat póráz...

Szoktátok a kutyátokat póráz nélkül sétáltatni? Ha igen hogy tanítottátok meg rá?

Figyelt kérdés
2014. jan. 3. 11:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Járdán soha nem nem mertem még eddig túl szeleburdi. Viszont nagy területen el lehet engedni nem megy el, behívható. Kisebb korában még az erdőben engedtem el, éppen az oltások után és ott tanulta meg hogy követnie kell. Sok kutya automatikusan követi a gazdáját. Volt már olyan kutyám amelyik a pórázt nem viselte el, de sokszor velem jött a közeli boltig szépen komótosan baktatott mögöttem. Soha nem lett tanítva rá.
2014. jan. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ezzel én is így vagyok mert nagy területen elmerem engedni de a járdán nem. Pedig annyi kutyát látok póráz nélkül sétálni
2014. jan. 3. 11:27
 3/13 anonim ***** válasza:
15%
Nyakörv,(nyakörvnek a fojtó ,de van aki a szögesre esküszik! Én a láncos fojtót használom kiképzésre)) póráz! Általában baloldaladon a kutyus, és a pórázt 1 akár 2 kézzel is foghatod, és vezényszó: lábhoz! amennyiben távolodni szeretne, rántasz a pórázon, és újból a vezényszó-lábhoz és közben vissza rántod! Vissza vesz a tempóból, rögtön megdicséred-OKOS! és bal kézzel megsimogatod...Sok sikert-kitartást
2014. jan. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
41%

Én ha tehetem, elengedem. Tehát erdőben, mezőn, parkban, vagy ahol nincs forgalom, mindig szabadon van, mert behívható.


A szabályos lábnál követést most gyakoroljuk. Pórázzal már nagyon jól megy a séta, ha olykor elkalandozik a figyelme és megelőz, elég csoszognom vagy rászólnom, hogy lábhoz, és vissza is igazodik rögtön. Úgy gyakorlunk, hogy készenlétbe helyezek némi jutit, leveszem róla a pórázt, és mondom hogy lábhoz.


Két problémán dolgozunk: az egyik, mikor megelőz, ilyenkor rászólok. Eleinte makacskodott, és nem akart beigazodni, mert látta hogy nincs mivel megrántanom. Ilyenkor megfogtam a grabancát és szépen magam mellé emeltem. Azóta ha megérintem a nyakát, kapcsol. Általában akkor előz, ha befordulunk az utcába, mert haza akar érni minél előbb (séta után van kaja). Ha nem hazafelé megyünk, szívesebben marad le. Kb. egy lépéssel mögöttem baktat, ami azért nem jó, mert nem látom, mit csinál. Jutival és vezényszóval szoktam lábvonalba csalni és most azon dolgozunk hogy ott is maradjon. :D


Ha meg szépen jön, akkor dicsérem és adok neki egy falatot. Kb. ennyi. Nem nagy ördöngösség, csak fontos, hogy eleinte folyamatosan rajta tartsd a szemed, és meg tudd fogni ha valami történne. Mondjuk az enyémnek (10 hónapos lesz) jókora szőre van, úgyhogy ha meg akarna pattanni, bele tudnék kapaszkodni. :D De még sose volt rá szükség. :)

2014. jan. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%
Én nem túl forgalmas utcáknál el merem engedni az ebet, mert az úttestre nem megy engedély nélkül. És hogy értem el? Ezt gyakoroltuk kiskorától kezdve 0 forgalmú kis utcákban, ahol nem járt autó...mentünk a járdán, és gyakoroltuk pórázon és póráz nélkül is, hogy az úttesthez érve meg kell állni és le kell ülni. De nagyobb autóforgalomnál veszélyesnek érezném, ha meg sok a gyalogos, akkor meg bunkóságnak, mert nem mindenki örül, ha póráz nélküli kutyával találkozik. Nekem elég, ha a parkban el tudom engedni, hogy kifutkározza magát. :)
2014. jan. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Járdán nem engedem el,mert egybe van a biciklis út a gyalogossal és félem elengedni. De úgy,mint itt a válaszolók mezőn,parkon,foci pályákon,erdőkben ,szóval ahol csak tehetem elengedem.


Meg a járdán szerintem veszélyes, nem csak a biciklisek miatt,de ott van a forgalmas út is. Jobban szeretem a nagy,belátható helyeken elengedni,ahol tudom,hogy vissza jön azonnal.

2014. jan. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Igen, szoktam, az egyiket legalábbis. Igazából nem tudom hogy tanítottam meg, nem volt tudatos a dolog.

A másik kutyámat nem szoktam, több okból sem. De amelyiket igen, őt is csak ott, ahol nincs nagy forgalom, sok ember.


Egyébként szinte minden sétán elengedős helyre megyünk, tehát elég kevés a csak pórázas sétánk.

2014. jan. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%

2 hónaposan vittem először utcára - 2 hétig bohóckodtam a pórázzal, majd nem bajlódtam vele tovább és 2,5 hónapos kora óta - a nagyon forgalmas utak kivételével - póráz nélkül sétál. A járdaszabályt a kezdetektől nagyon tudatosan építettem, egyre nehezítve és mindenféle zavaró tényezővel, így azt nagyon tudja h a járdaszélén le kell ülni. Ha ez jól van felépítve akkor nem csak az ismert helyeken fogja tudni magától, hanem máshol is.


A lábnál követést póráz nélkül, megvezetéssel tanítottam. Jutalomfalat kézbe, és folyamatosan adagoltam neki a kis szájába miközben jött mellettem. Majd fokozatosan elhagytam, és bevezettem a klikkert. Mindezt jobb és bal oldalon is - nehogy már csak egy oldalra tudja.

2014. jan. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kutyasuliba vittem.Az alap parancsokat,mint ül,fekszik,marad,gyere,megtanultuk,plusz pórázon a lábnál sétálást,aztán póráz nélkül.Ezzel párhuzamosan a behívhatóságot gyakoroltuk,erősítettük,előszőr zárt területen,később mindenki,ott ahol élt,lakott,sétáltatott.Csak a jól behívható kutyát lehet elengedni pórázról nyílt terepen,vagy forgalmas utcán.
2014. jan. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tanítottam, követ magától. Zöldövezetben lakunk, rengeteg mező, puszta, még egy kis erdő is van a környéken ahol remekül lehet gyakorolni. 3 hónaposan hoztam el, az elején csak futtatóra jártunk. Aztán egyszer hirtelen megfontolásból elengedtem a közeli mezőn. Először mindig jutalomfalatot kapott ha visszajött. Volt olyan, hogy szóltam neki, nézett, de nem jött. Akkor indultam a másik irányba mintha otthagynám. Azóta elég egyszer szólnom, mindig jön. Megijedt, hogy otthagyom. Már a más kutyákhoz való odafutkosás is tök jól megy, de azért azon van mit csiszolni még. Most lesz 6 hónapos, nagytestű.
2014. jan. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!