Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet egy kutyának egyszerre...

Lehet egy kutyának egyszerre 2 dolgot tanítani?

Figyelt kérdés

Elkezdtem a kutyámat a leülésre tanítani. Amikor mondtam, hogy ül, akkor lenyomtam a fenekét, majd adtam neki egy finom falatot. Azonban valamikor csak úgy magától is leül, és kéri a jutalmat. Azt hiszem, nem az "ül" parancsszót tanulta meg, hanem hogyha leül, kap ennivalót.

Azon gondolkodom, hogyha egyszerre kezdeném el a "fekszik"-et tanítani, akkor már kénytelen lenne a parancsszóra hallgatnia, hogy megkülönböztesse a kettőt.

Nem tudom, hogy ez lehetséges-e ill. összezavarná-e.

Nektek mi a véleményetek/tapasztalataitok ezzel kapcsolatban?



2014. jan. 3. 12:10
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Az én kutyámat éppen hogy megtanitottam feküdni,azon kaptam rajta hogy már meg is ágyazott!
2014. jan. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az én kutyám rettenetesen okos, már azt várjuk hogy mikor szólal meg :D. Volt olyan hogy egyszerre 2-3 dolgot is tanítottam neki, tökéletesen megjegyezte és szét tudja őket választani. Egyébkén egy kis tacskó keverékem van, neve Dalma :)
2014. jan. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%

Ez egyszerű. Mikor magától ül le és nem a parancsra, akkor egész egyszerűen nem kell megdícsérni. Se falattal, se semmivel. Ha okos, akkor hamar rájön, hogy akkor kell leülnie, amikor mondod neki.


Csak egy észrevétel: ha kaját használsz a tanításhoz, akkor ne úgy tanítsd, hogy pl. lenyomod a fenekét, majd odaadod neki a falatot. A falat a megvezetés legyen, tehát azzal hozd a kívánt pozícióba. Amikor leült (most ugye erről beszélünk), akkor kapja meg a falatot és egy simit vagy egy dícsérő szót. Amikor már megtanulta, hogy az adott szóra le kell ülnie, akkor kezdd el kivezetni a falatot, azaz egyre ritkábban kapjon érte kaját, váltsa fel a kaját a hangod, vagy a simi.

2014. jan. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne utánanézned a klikker képzésnek. ;o)
2014. jan. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem nem zavarja össze, de előttem leírták a lényeget: mindent szépen sorban megtaníthatsz neki de ne nyomkodd, hanem vezesd a falattal és ne jutalmazd ha magától teszi.(úgy tűnik roppant tanulékony a kutyád:)


És minden mozzanatról csak akkor lépj tovább, ha már stabilan és szépen csinálja, tehát leül, aztán fekszik, marad stb. Minden nap 2-3 alkalommal menjetek végig a repertoáron. Lehet, hogy 1 nap lehet hogy 1 hét de megtanulja.

Aztán majd csak azt fogod észrevenni, hogy ha nagyon akar tőled valamit és nem foglalkozol vele akkor kérés nélkül nekiáll a repertoárnak......:)))

2014. jan. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Írtátok, hogy ne nyomkodjam. És amikor egy új dolgot kezdek neki tanítani? Akkor a legelején csak a kívánt pozícióba kell "igazítanom", nem?

Meg még egy kérdés: Amikor a gyakorlatot csinálom, egymás után csinálgassam, vagy a parancsok között várjak egy kicsit?

2014. jan. 3. 12:28
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát a pozició mindig legyen meg, legalábbis nálunk ez így zajlik de szabadon választott azért leírom mert így talán könnyebb:


Toby, gyerek "jáccunk". A kutya magánkívűl odarohan és először végigcsinálom vele a szokásos ül, fekszik, föl, hátamra ugrik gyakorlatokat - tehát amit már tud, aztán leültetem és mindent mondok és egyben kézjellel mutatok is.

Nálunk az ül, a figyelem jele a felemelt mutatóújam. Rövid gyakorlat aztán játék. Soha nem húzd el a dolgot 15-20 percnél tovább, sött a gyakorlatok között hagyj egy kis játékot pl. eldobod a labdát és visszahozza. De egy halom dolgot meg fogsz tudni neki tanítani játékban akkor is ha pl. marad már akkor lehet leültetni egy helyiségben és bujócskázni. MEgtanítod neki a játék nevét eldobod és mondod a nevét és kéred hogy hozza vissza, ereszd, vagy tedd le. Csupa olyan dolog amivel egyik tanulásból a másikba meneteltek és azt látod, hogy már mennyi mindent tud.

Ami fontos, hogy mindig ugyan azokat a szavakat használd!

2014. jan. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hű most olvasom, hogy milyen zavarosan írtam, elnézést de annyira igyekeztem, hogy közben fejben játszottam is a kutyámmal:)


Remélem azért valamennyire érthető.

2014. jan. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, érthető, köszönöm!
2014. jan. 3. 13:48
 10/11 anonim ***** válasza:

Sokféleképpen lehet tanítani a kutyát de a nyomkodás már valóban kiment a divatból. A legegyszerűbb, hogy a feje fölé és kicsit hátra rakod a kezed a jutalomfalattal. A legtöbb kutya azonnal leül, hogy jobban hozzáférjen. Akkor mondod, hogy ül, és odaadod neki. A feksziknél meg a földre rakod a kezed és jó esetben követi.

Az hogy leül magától, két dolgot jelent, 1, még nem tanulta meg rendesen a parancsszót. Csak tovább kell gyakorolni 2, a kutyák minden lehetőséget kihasználnak mert gyorsan tanulnak. A kiképzett kutyák is szoktak néha azzal próbálkozni, hogy mindenféle trükköt bemutatnak maguktól, amit már megtanultak.

2014. jan. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!