Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom setaltatni...

Hogyan tudom setaltatni szabadon a havanese kiskutyamat? Tobbi lent

Figyelt kérdés
Tokolon lakok,es mar nagyon szeretnem ha tudna szabadon szaladgalni a kiskutyam(7 honapos),de nincsen zart kutyafuttato,viszont a gat mellett lakok,es itt van kozel a dunapart is,csak nem merem elengedni,mert mar volt olyan h elengedtem,es szepen jott velunk,de egyszer megindult,es utana futottam,de azt hiszi h jatszunk,es elrohant. Alig birtunk magunkhoz csalogatni.Ezert nem merem elengedni,nehogy elfusson,de szuksege van a szabad futkosashoz. Aki tud tanacsot adni,lecci irjon. Elore is koszi a valaszokat :)

2014. jan. 3. 18:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Először is, régen rossz, hogy a kutya ha elszalad, te utána szaladsz. A tanács az, hogy az alapvető kutyanevelési szabályok terén tájékozódjál, akár az interneten vannak olyan oldalak, ahol az ilyenekről írnak, de még jobb lenne egy kutyaiskola, ahol a kutyusod még megfelelő kutyatársaságot is kap a futkározás mellett. A szabadon engedést, behívást nem 7 hónaposan, hanem minél előbb el kell kezdeni ugyanis betanítani, már mikor a kutyus hozzátok kerül el kell kezdeni megtanítani, hogy hívásra hozzátok jöjjön, és amikor kiviszitek sétálni már, akkor pláne. Ehhez ajánlom, legyen kéznél jutalomfalat, és ha a kutyus nem figyel rátok, másra figyel, akkor szólítsátok és az ellenkező (!) irányba kezdjetek el gyorsan távolodni tőle, nem pedig utána futkosni.
2014. jan. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha a kutya elfut neked pont, hogy az ellenkező irányba kell futnod, és hívni magadhoz, akkor te irányítod a játékot, nem ő, és utánad fog iramodni. Mikor már a közeledben van, adj neki jutalomfalatot, és tedd rá a pórázt, aztán kicsit megint elengedheted, és kezdheted az egészet elölről.
2014. jan. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a vàlaszokat :) Ő az első kutyusom,úgyhogy nem tudtam h mit csinàljak. Mégegyszer köszi a vàlaszokat :)
2014. jan. 7. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!