Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit javasoltok? Szerintetek...

Weknia kérdése:

Mit javasoltok? Szerintetek megcsonkítsam a német dogom fülét (nem tudom pontosan hogy hívjak fülfelnyírás vagy valami hasonló). Nem veszélyes ez a kutyának vagy nincsenek rossz hatásai?

Figyelt kérdés
Amúgy fekete kutya 2 hónapos és szeretném hogy majd ijesztőbbnek es nagyobbnak tűnjön.De ha ez neki rossz lenne semmiféle képpen nem tennék vele ilyet, csak láttam már sok más német dogot is ilyen füllel.

2014. jan. 3. 22:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért tartasz kutyát, hogy egy nagy, ijesztő fenevadnak nézzen ki???

Inkább semmit nem mondok erre....

2014. jan. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
16%
MOst sokan lemondanak ezért de szerintem nem csak szépség miatt is jó ha levan vágva hanem hygieniai szempontbol is..Es a kutya altatva van semmit sem érez..ha felkel akkor sem mert kap oltást..CSak bevan tiltva..
2014. jan. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
14%
Nem fog érezni semmit de ha szeretnéd felvágni a fülét akkor bele kéne húzni mert itthol bevan tiltva de úgytudom hogy külföldön 12 hetes korukig lehet.
2014. jan. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%
Be van tiltva! Ha azt akarod, hogy tartsanak tőled, akkor emeled fel a segged és gyúrd izmosra magad, ne a kutyádat csonkítsd meg! Esetleg vágass le egy darabot a saját füledből.
2014. jan. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"De ha ez neki rossz lenne semmiféle képpen nem tennék vele ilyet"


Miért szerinted jó neki? Altatás után szerinted nem fáj neki borasztóan az hogy hipp-hopp fül nélkül ébredt, csak mert te nagy és ijesztő kutyát szeretnél? Esetleg próbáld meg elöször a saját füleddel, aztán ha neked jó, akkor biztos jó a kutyádnak is.

2014. jan. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%
Hány éves vagy?Csonkítsák meg a te füledet...
2014. jan. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%

Először én is ebbe a hibába akartam esni a dobermannommal,de utána valaki ezt küldte nekem.A forrás nem 100%-os,de már több mindenkitől hallottam ezt.

"2015 január 1-től akármilyen testrészét csonkitott kutya semmilyen kiállitáson nem vehet részt,ellenkező esetben nem értékelhető és a tulajdonosnak kártéritést kell fizetnie."

Amúgy,már az is büntetendő ha csonkitod a kutyádat.

2014. jan. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem ne tedd! Jó úgy a kutya füle, ahogy van! Impozáns mérete magában is tekintélyt parancsoló. Nem

Kell szegénynek a fülét megcsonkítani!

Egyébként ezt olvastam a fülvgásról:

"Szépészeti okokból tilos ilyen plasztikai műtétet végezni, de a törvény valahogy úgy szól, hogy kivéve, ha a fajtajelleg megköveteli... (nem szó szerint). A legtöbb tenyésztő (legalábbis akikkel én találkozom) már nem vágatja le állatai fülét/farkát. Egészségügyi okokból természetesen elvégezhető ilyen beavatkozás is!"

A dognál a fajtajelleg nemköveteli meg. De állatvédelmi okokból talán már egyik kutyafajtánál sem.


"Mint nagyon sok fajtánál, a dognál is komoly törést okozott a fülvágási tilalom bevezetése. Fajtánk ebből a szempontból a szerencsésebbek közé tartozik, mivel mérete, jellegzetes fejformája egészen jól elviseli a vágatlan fület. Nem vitás, vágott füllel sokkal elegánsabb, impozánsabb benyomást keltett, ugyanakkor meggondolandó, hogy ezért az előnyért nem volt-e túl nagy ár az a szenvedés, amit a szerencsétlen kutyáknak el kellet viselniük a hetekig, dogok esetében inkább hónapokig tartó kezelés, fülkötözés során. (Nem a fülvágás volt a legrosszabb, hiszen azt narkózisban végezték. Az utána következők, a zsugorodás megakadályozása érdekében a var naponkénti leszedése, az átkötözéskor a ragtapasszal történő szőrkitépés, a friss seb feltépése, nyáron a ragtapasz alatti berothadás nagy fájdalommal járt! (Volt olyan dogunk, amelynek a fülét 8 hónapig kellett kötözni, míg végre felállt.)

Egyes országokban - nálunk is - a legutóbbi időkig választás kérdése volt, levágatja-e valaki a kölykök fülét, vagy sem. Most ez a kérdés végérvényesen eldőlt, mivel a standard idei változtatása után a vágott fül nem szerepel többé a hivatalos fajtaleírásban!

... (A dogok arckifejezése sokkal kedvesebb lógó füllel!)"

[link]


Szóval elég nagy kínszenvedés szerencsétlen kutyának, csak mert vkinek úgy jobban tetszik... Sztem ne...

2014. jan. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%
A saját füledet csonkítsd meg, elég ronda és ijesztő leszel magadban is. Meg is fogod érdemelni, ha ilyesmiken gondolkozol.
2014. jan. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
19%
egy szakszerűen vágott, és kezelt fül, nem okoz a kiskutyának fájdalmat. Csak azt a tapaszt nem letépni kell, hanem leáztatni, és 4 naponta átkötni, igy nyáron sem fülled be. Egy dognál feleslegesnek tartom, mert maga a termete is tekintélyt parancsoló, ugy is nagyon szép, és elegáns kutya. Dobermanál más a helyzet, ott a németek 2015 jan. 1 től standardot akarnak módositani, és után a a vágott fűlű, farku kutya fajtán kivülinek minősül.
2014. jan. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!